• Pohádka
  • Rodinný

Temný Kraj - Série 1 (2017) (série)

Tenhle seriál mě asi dva roky zpátky neskutečně chytnul a já jsem ho viděla asi třikrát za ten rok. 🤷🏼‍♀️ Hrozně mě bavilo si k němu udělat strašně sladkej ovocnej čaj a koukat třeba na čtyři díly v kuse, protože byla jedna vražda rozdělená do dvou… což by mi asi jeblo, kdybych se na to koukala v premiéře a musela bych týden čekat na pokračování. 🥲 Lukáš Vaculík byl úžasnej detektiv, jeho postava byla sice až moc geniální a mě to docela deprimovalo, ale mělo to alespoň spád a nějakou pořádnou zápletku, která se vlastně točila jen kolem jeho postavy. Sice mě celou dobu hrozně iritovalo, že se s postavou Terezy Kostkové kolem sebe pořád ochomítali a nakonec z toho nic nebylo. Toho psa bych rozhodně NIKDY VE SVÉM ŽIVOTĚ nepojmenovala Egon, protože sorry, ale ten pes měl vyloženě tvar obličeje na jméno…. ROZHODNĚ NE NA EGONA prostě. ☝🏻 Samotný příběhy mi přišly docela fajn a napínavý, měla jsem u toho sice pořád hlad, protože Karel Zima furt něco jedl, ale dalo se to přežít. 😁 Za mě seriál rozhodně doporučuju, nechápu, jak jsem ho mohla v jeho premiéře odignorovat, to byla životní chyba. Lukáš Vaculík je nejen totální crush materiál, ale i geniální herec nemilovníků jen tak pro informaci. 😙

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Díky za tohle představení, protože je teda fakt něco. ✨ Absolutně nejvíc jsem se do něho zamilovala a pořád se nemůžu rozhodnout, jestli u mě vede 🤍Sebevrah (1989)🤍 od Studia Ypsilon, nebo Hrdý Budžes s Bárou Hrzánovou. Bylo to hrozně vtipný, dvě hodiny byly jako jedna a naprosto obdivuju a furt mi nejde do hlavy, jak se Bára Hrzánová dokázala naučit tolik textu, protože víceméně mluvila na jevišti jenom ona a občas ji doplnili ostatní. 😳 Jednou na to potřebuju zajít naživo, protože to musí být reálně ještě lepší zážitek. Příběh je hrozně roztomilej a nejvíc mi stejně z celé inscenace utkvělo v paměti 👉🏻Na kostele zvoní zvon, seru, sereš, sere on.👈🏻 protože komu reálně ne... PROSTĚ VŠEM. Za mě rozhodně doporučuju každému česko-slovenskému občanovi, páč je to úžasný. 🙌🏻

Hlava Medúzy (1999) (divadelní záznam)

Ačkoliv už se tady u Hlavy Medúzy nejedná o nejlepší a nejoblíbenější Ypsilonská léta, protože ta alespoň dle mého názoru spadají do 80. až poloviny 90. let - to byly jejich inscenace fakt úžasné, tak tady je to výjimka. ✨️ Hlava Medúzy je naprosto úžasná, i když místy dost zvláštní, ale tak co chci, když je to Ypsilonka, že... tam je všechno tak zvláštní, až je to naprosto jasné. ✌🏻 Příběh mě docela překvapil, protože z názvu inscenace jsem si představila něco zdaleka jinačího, než bych měla. Moc se mi líbily herecké výkony - jak Petra Vacka, který mě tu překvapil, protože jsem ho nikdy neviděla hrát divadlo, kromě jednoho malého útržku z inscenace Bůh, která očividně ani nemá celý záznam 🥲, tak i Jaroslava Kretschmerová. Vůbec se nedivím, že za tohle představení dostal Jiří Lábus cenu Thálie, protože podal herecký koncert. 🎭 Sama osobně musím tuhle inscenaci doporučit, bavila mě, sjela jsem ji za jeden večer a docela mě překvapilo, že mezi těma dvěma hodinama nebyla přestávka... nebo jsem si jí jenom nevšimla? 🤔

Povídky malostranské (1984) (seriál)

Super a kvalitní zpracování Malostranských povídek, které má absolutně osmdesátkový vibe už jen tím neremasterováním. :D Jakoby když je povedená předloha a kvalitní herecké obsazení, jen málokdy se to nepovede. - Ale to zrovna není tento případ, protože my víme, kdo tam hraje. 🫦🔥 A proto se to povedlo a ještě mi to pomohlo s povinnou četbou, takže neber to. A Malostranské povídky jako jsou zajímavé, change my mind.  Je teda zfilmovaných jen šest povídek z celých třinácti, ale sama osobně bych řekla, že to bohatě stačí uf, I KDYŽ ☝🏻 v osmdesátých letech bylo docela zvykem dělat třináctidílný seriál, tak to mohli vzít rovnou jedním vrzem. 🤷🏼‍♀️ Oldřich Kaiser tam měl jen menší roli a byl tam jen občas na chvíli, ovšem ve skoro VŠECH DÍLECH! a proto se velmi vyplatí seriál zhlédnout, a proto taky doporučuji, a proto si to pusťte.

Iveta (2022) (seriál)

Docela zajímavý životopis, který se soustředil především na začátky Ivety Bartošové, ale osobně mi přišlo, že jsme se dozvěděli víc věcí o Sepéšim než o ní samotné. 🤷🏼‍♀️ Sama jsem si teda nemyslela, že byl Petr Sepéši takovej idiot nebo spíš, že se choval jako takovej idiot. Celou dobu mě nejvíc vytáčelo, jak všem hrozně dlouho trvalo, než se vyjádřili… třeba i samotná Iveta - mně tak strašně drásala nervy, když třicet sekund mlčela a prostě nic neřekla. 🙈 Chvílemi mě příběh dojímal, hlavně ve třetím díle. Ani nevím proč, buď jsem prostě přecitlivělá, nebo to fakt bylo dojemný. Každopádně jsem moc ráda, že tu něco takového vzniklo, o Ivetě Bartošové konečně něco pěknýho a něco, co ukazuje, že stojí za to být rád, že v naší zemi byl někdo takový. 🤍 Všichni herci mě neskutečně překvapili, hlavně ta podoba… ani ne tak představitelky Bartošové, jako představitele Sepéšiho… to byl fakt úlet. Tahle třídílná minisérie mě fakt bavila, sjela jsem ji za jeden den, takže za mě můžu rozhodně doporučit i těm, kteří nikdy Ivetu Bartošovou neposlouchali, ale alespoň ví, že někdy existovala. 🙌🏻

Hráči (1983) (divadelní záznam)

O Hráčích od Gogola jsem vždycky jenom slyšela a nikdy neměla odvahu si alespoň přečíst o čem to vůbec je. 🙈 Náhodou jsem ale narazila na tenhle úžasný záznam a jako milovnice starých záznamů divadelních inscenací jsem tu ztvrdla přesně dvě hodiny a připadala si, jako kdybych v tom Činoheráku seděla naživo. Tihle Gogolovi Hráči byli úžasní - a to hlavně díky Josefu Abrhámovi 🕊, Jiřímu Kodetovi (jako omg, ale asi na něho mám crush ✨), Petrovi Nárožnému, který tam sice celou hru skoro jen existoval, ale jeho postava byla absolutně nejvtipnější. Víceméně to hrálo jen šest lidí a všichni tak moc přesvědčivě, že mi po chvíli i přestalo vadit to neustálé řvaní. Ze začátku jsem si pořád dokola kladla otázku, jak dlouho se Josef Abrhám učil ty tríčky s těma kartama. Druhá polovina mě chytla o něco víc, bylo tam víc lidí, víc se toho dělo a byly i mnohem vtipnější situace. Takže za mě tohle rozhodně doporučuju všema deseti, je to úžasný zážitek, i když je to “pouze” záznam. 🎲🃏♦️

Rodinka Tlučhořovi aneb Byli jsme a budem (2021) (divadelní záznam)

Já si říkám pořád, že by měli dělat živý Tlučhoře častěji, protože je to skvělý zážitek a když se člověk divá na dva chlapy, kteří se mezi sebou třeba pět minut hádají jako dvě ženy, opakuje si, jak je tohle sakra možný? I když prostě vím, že jsou ti dva absolutními mistry improvizace, neustále se tomu budu divit a říkat si, jak je tohle může ve vteřině napadnout? 😅👀 Podle mě je to úplně geniální nápad, udělat představení, zapojit do toho i fandy Rodinky a mít tak ještě šílenější příběhy. 👌🏻 Ke konci to byl asi jeden z nejlepších příběhů, pominu-li díl s Růženou téměř na prknech Národního divadla, kdy se Božena bavila s Jiřím Bartoškou a Janem Preučilem. 🎭 Prý si tohle živé sezení mají v květnu zopakovat, tak jen doufám, že to nedopadne jako před deseti lety, kdy byla dvě tato představení rok po sobě a pak po těch deseti letech až teď. (Možná mi tam u klavíru chyběl Miroslav Kořínek a ta kamera občas zbytečně dlouho zabírala diváky.) Rozhodně stojí zato si je zopakovat a je fajn, že sami autoři nechtějí, aby tato živá vystoupení upadala v zapomnění a nechají je natočit. Takže za mě rozhodně doporučuju i těm, co Rodinku neznají, pobaví se i tak. 🔥

Podvodník z Tinderu (2022)

Tohle je docela vostrý nebudu lhát. 😀 V prvních pár minutách jsem si říkala, že je to nic moc a že jsem od toho čekala víc… to bylo ovšem v prvních pár minutách. V těch zbylých už jsem spíš jen koukala s otevřenou pusou a říkala si, jak je tohle vůbec možný. Ačkoliv chápu, že je lepší si na seznamce napsat do popisku, že jsme miliardáři, než že vyvážíme popelnice nebo řídíme autobus, ale všechno by mělo mít tak nějak svoje hranice a tady je to rozhodně nemělo. 💸 Týpek byl docela hezkej, to nemohl těžit z toho? Je až neuvěřitelný, kam ten člověk dokázal zajít a docela mě po tomhle dokumentu namíchlo (čti tu sprosčí verzi), že si neodseděl ani polovinu toho, co měl určeno. Nemyslím si, že je to záhodno vůči poškozeným, který “svoje” dluhy stále splácí. 💔 Pořád mě fascinuje, že je to podle skutečné události a že ten člověk vůbec existuje a chodí tady po tý Zemi. Ještě teď se v mně míchají pocity všeho druhu a po dokoukání jsem byla strašně zmatená a vyděšená. Takže all in all, tohle si dejte, ale připravte se na to, že je to fakt vostrý a děsivý zároveň. Příjemnou zábavu… 🍿

Všichni moji blízcí (1999)

Dvěmi slovy - VÝBORNÝ FILM! Snímek plný hereckých hvězd, které zaručily, že bude film úžasný. Nemůžu si pomoct, ale vždycky, když si na ten film vzpomenu, mám hrozně zžíravej pocit. 👉🏻 Možná z toho, jak je ten příběh silný a jak se silně povedl nám divákům podat. Kolem snímku jsem roky chodila a ignorovala ho a asi čekala, kdy nastane ta správná chvíle a já si ho pustím, protože z té nám všem známé fotky celé rodiny, jsem prostě měla pocit, že to bude film silný a možná mi trochu zesklenění oči. 🥹 Příběhy kolem nebo ohledně druhé světové války umí naše česká kinematografie podat a zpracovat úžasně a já jsem ráda, že tenhle film do její sbírky patří taky. Židé, druhá světová válka a tyhle dvě věci dohromady jsou velmi zajímavá a smutná tématika. 🌎 Jsem ráda, že naši přední čeští herci - Josef Abrhám úžasnej a úžasnej + Libuše Šafránková hrající nečekaně jeho ženu ještě úžasnější, překvapil mě svojí rolí i Jiří Lábus, který ačkoliv měl roli trochu komičtější, svého komika držel na uzdě, to zahráli tak báječně. Ještě začínající Braňo Holiček, můj crush z Vyprávěj - radost. Takže za mě asi takhle. Dejte si to, je to hezký. 🤍

Poslední závod (2022)

Za mě se tenhle film naprosto povedl. Možná to bylo tím kinem, ale vtáhl mě do děje okamžitě, permanentně mi u toho byla zima a ke konci byl úžasně dramaticky laděný. I když jsem věděla, jak ten příběh skončí, hrozně mi u toho bušilo srdce. 😅 Snímek mě bavil a překvapil mě. Nechtěla jsem tomu dávat moc šancí, což byla nečekaně chyba, protože jsem si z kina odnesla zaprvé skvělý zážitek, za což mohlo i to výborné herecké obsazení 👉🏻 Kryštof Hádek spolu s Markem Adamczykem byli suproví, hrozně mě bavily ty vsuvky do roku 1959 s Oldřichem Kaiserem, kterej na tom historickém rotopedu vypadal fakt dobře 🔥 plus jsem měla tendenci se roztéct u té porodní babči, která byla strašně roztomilá. A zadruhé jsem se zase něco nového dozvěděla, protože příběh Hanče, Vrbaty a Ratha shledávám velmi zajímavým a k té jejich mohyle se určitě jednou podívám. 🗻 Takže za mě je to jeden z nejlepších filmů za posledních pár let! Doporučuju! 🙌🏻