• Pohádka
  • Rodinný

Po strništi bos (2017)

Moc hezky natočený film, jako úžasná vzpomínka na dětství. Poetický a dost citlivý snímek, u kterého jsem měla pocit, že herci nehrají, ale jsou. 🤍 Vnímáno očima osmiletého kluka, kterému se ze dne na den změní svět, evokuje v člověku vzpomenout si na vlastní dětská léta a zasnít se nad nimi. A i když je to velmi milý snímek, který získal spoustu ✨Českých lvů✨ místy mi přišel takový „neurazí nenadchne“. Atmosféra byla ze začátku úžasná, ale ke konci trochu opadla. Přišlo mi, že nejzajímavější ve filmu byla sama o sobě 🐺role Oldřicha Kaisera🐺 ze kterého vlastně udělali jednu z vedlejších, ale velmi důležitých postav v celém snímku (samozřejmě jim to nezazlívám… ehm), kterou nakonec naprosto smutným a možná i nechutným? způsobem utli. Totiž, postava Vlka byla zahraná naprosto famózně a skvěle naháněla dost podivnou atmosféru. Takže jeho konec byl na závěr filmu docela zklamáním. Ale vzhledem k tomu, že mám moc ráda filmy ze Svěrákovic dílny, musím film Po strništi bos rozhodně doporučit!

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Naprosto perfektní divadelní hra, která na prknech Národního divadla působí ještě perfektněji. 🤍 Asi jsem se zase zamilovala, protože kdykoliv někde běží, zůstanu u ní i přes to, že jsem měla tou dobou dělat úplně něco jiného. Perfektně zmáknutý příběh Carla Goldoniho s hlavním hrdinou Truffaldinem. Hrozně ráda bych se do roku 1994 vrátila a šla na tu premiéru, ve které bych měla možnost vidět i jiné alternace - například ✨Oldřicha Kaisera✨ namísto Alexeje Pyška nebo Davida Matáska namísto Viléma Udatného. Ale zážitek i ze záznamu je to úžasný. Skvělé a vtipné dialogy, úžasný a zajímavý spád, který člověka pohltí nebo minimálně zaujme a nečekaně ta neskutečná atmosféra 👉🏻  jak představením se skvělým Miroslavem Donutilem, tak i Národním divadlem. Inscenace je prostě povedená… vlastně byla, když už měla derniéru… a vůbec se nedivím, že byla tak oblíbená, ovšem hrát ji šestsetkrát by mi asi jeblo. 🙈

Hadrián z Římsů (1980) (divadelní záznam)

Jsem hrozně ráda, že je z této úžasné vinohradské hry záznam. 🤍 Rozhodně stojí za to. Herci z Divadla na Vinohradech mě vždycky fascinovali svým hereckým talentem a tady - skvělý Ilja Racek v hlavní roli otce Čelakovského, bavila mě i role Hany Maciuchové, jakožto Ruměny, která byla po celou dobu zamilovaná do praštěnýho Želmíra, kterého Oldřich Kaiser ztvárnil dost přesvědčivě, i když se ve hře objevil jen na začátku a na konci. 🥲 Skvělá komedie, u které jsem se několikrát od srdce pousmála. Jen je mírně smutné, že ji občas nezopakují, věřím tomu, že by se na tento krásný kousek podívala velká spousta lidí, kteří mají třeba taky rádi ✨staré inscenace✨ a jejich autentické záznamy. Doporučuju!

Na programu televize (2021) (seriál)

Projekt velmi zajímavý, který bych řekla, že se i povedl. Bavil mě. 🙌🏻 Některé díly nebo spíš témata, jak tu „sator“ poznamenal, by si rozhodně zasloužily delší stopáž, protože nebudu lhát, ale byla to nostalgie. 🤍 Připomenout a rozebrat menší historii geniálních počinů Československé televize si rozhodně zasloužilo něco, jako je pořad „Na programu televize“. Nejvíc se mi líbil hned první díl - „Zábava pro každého“, protože miluju veškerý pořady, který kdy vytvořil František Polák. Prostě co si budeme, Československá televize nám ve své době nabídla něco, co předešlo dobu a co se v dobách udrželo, či drží do dodnes. 🔥 Proto si osobně myslím, že je velká škoda její, nebojím se tvrdit, velmi rozsáhlý a napěchovaný archiv snímků, které tu jednoduše chybí a spousta z nás by se na ně ráda podívala, zazdívat a ignorovat. Některé z nich sice opakují, ale pořád dokola. 🤦🏼‍♀️ A jak už tu poznamenala i „Snorlax“, Jiří Bělka natočil tolik zapomenutých filmů, které bych si tak ráda odškrtla ze svého watch listu, ale ne a ne je nikde sehnat. All in all, Československá televize nám byla ve své době schopna nabídnout něco, za co bychom se neměli stydět, na rozdíl od dnešních podivností, které mi občas vymyjí mozek... fňuk.

Útěk ze seriálu (1989) (TV film)

Tohle musel být v 80. letech naprosto geniální nápad, protože se mi to líbí i dneska... a to je dokonce nové tisíciletí. - Takže jsem se buď zasekla, nebo je to nadčasové. 🙈 Příběh herce, tady konktrétně herce Hofmana, který hraje hlavní roli v nekonečném seriálu 👉🏻 náměstka a hlavního hrdinu Ing. Slámu (po chvíli jsem si začala plíst, kterej je kterej 😀). Postupně se za vzniku různých okolností a konfliktů přestane odlišovat od reality a (podobně, jako já v těch jménech) se ve filmu začíná ztrácet. Sama osobně námět a vlastně i film pokládám za velmi dobře zvládnutý, protože mě hrozně bavil a už ze začátku nadchnul. 👌🏻 Není to nic náročného, až teda na ty jména ehm... ale skutečnost je zobrazená velmi přesně. Přesně takhle nějak si představuju osudy oblíbených a velmi populárních herců, kteří byli anebo i jsou svědky těchto událostí a děje se jim něco podobného. Určitě se to muselo dít i Petrovi Nárožnému, protože byl tak skvěle přirozenej, tak geniální, a tak geniálně se uměl rozčilovat, že mi fakt nikdo neříkejte, že se mu tohle nedělo. 🤔 Takže za mě suprovej film, kterej se povedl i přes to, že se Vladimír Kratina silně nehodil do role doktora. A poslední věta Karla Smyczka: „Neboj, Petře, příští týden tam máme Šéfy, tak si zahraješ.“ mě kompletně rozsekala. All in all doporučuju!

Bylo nás šest (1986) (seriál)

Až smutně nudný socialistický seriál o partě kamarádů, kteří jedou na vysokou školu do Prahy, kde taky začínají žít dospělý život. Každej z nich se choval jako naprostej idiot, každej neustále o něčem lhal, s někým se hádal nebo měl tendenci se poprat. 👍🏻 I když všichni působili docela přirozeně a přesvědčivě, nebylo to ono. Prostě mi přišlo, že se nudí i ti herci... ne jen já. 🙈 Jediný, kdo tak nějak za něco stál, byl Jan Šťastný v roli Jirky Jílka, kterej se ovšem jako idiot choval ze všech nejvíc a upřímně mi nejde do hlavy, jak se s ním po tom všem mohla bavit celá parta, natož se s ním pak ještě vyspat jeho „holka“. Vladimír Dlouhý ve svých 💀FAKT HODNĚ REAL VOUSECH💀 nevypadal jako vysokoškolský učitel ani kdybyste mě podplatili a dialogy byly poněkud divný, nějak mi přišly o ničem. Prostě je tu pravidlo, nepouštět si seriál během toho, co jsme unavení, protože u něj zaručeně usneme. Seriál je zároveň po celou dobu doprovázený písničkama od Dalibora Jandy, které mě po třetím díle začaly pěkně vytáčet, protože tam byly v podstatě permanentně 💀 ale to je jen taková třešinka. Takže all in all, asi bych seriál doporučila nadšencům naší československé oddechové kinematografické tvorby, protože obyčejný smrtelník si na tom asi úplně nesmlsne.

Silvestr 1988 aneb Jak jsme to neviděli (1988) (pořad)

Přesně tyto pořady z osmdesátých let naprosto miluju… asi jsem se prostě zasekla. 😀 Spousta ještě fakt vtipných scének, i když bylo znát, že se blíží rok 1989, je to jeden z mých nejoblíbenějších silvestrovských pořadů. Pak už se na ně dívat nedalo, hlavně v roce 1989 žádný nebyl a namísto něj bylo jakési čtyřhodinové vysílání občanského fóra, pak ho sice pustili v devadesátých letech, ale co z toho. (to Silvestrfórum sháním 👐🏻) Za zmínku rozhodně stojí scénka Sondy nebo Malé televizní sezení Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse anebo rozhovor s Jardou Karabinkou v podání Karla Šípa a Jaroslava Uhlíře - jak něco takovýho normální člověk vymyslí mi hlava odmítá brát. Spousta záběrů do hlediště plného herců, takový Menšíkovský Silvestr bez Menšíka lol. Hudební vložky se tu kupodivu celkem snést daly, páč vybrali ty nejznámější písničky. (nejvíc to tam rozjel Jirka Korn 💪🏻)

Největší flám s Jiřinou Bohdalovou (2021) (pořad)

Jediná scénka od Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse 🔥Marie Joudová🔥, kterou předvedli už v devadesátkách v Ruské ruletě a v osmdesátkách v Nekonečné desce, byla nejlepší a podle mě se jako jediná dala zkousnout, protože jinak to byl asi fakt bizár.

Dostih (1981)

Asi je to o prioritách, ale mě ten film začal bavit až od druhé půlky. 🥲🙈 Možná nejsem tolik fanda koní, dostihů a žokejů. Ovšem ze stránky vizuální to byl film velmi povedený. Měl docela záživný děj 👉🏻 o tom, co všechno je člověk schopen udělat pro to, aby byl nejlepší, svádí to na svého koně a je zároveň schopný se kvůli tomu rozhádat i se svým nejlepším kamarádem. Ladislav 🥕Mrkvička🥕 byl prostě úžasnej, přesně tento typ rolí mi k němu sedí nejvíc. A jako žokeje bych si ho dokázala představit i v reálném životě. Užila jsem si i roli Pavla Zedníčka... BOŽE TEN BYL MLADEEEJ. 😍 Tihle dva hlavní hrdinové film vlastně celou dobu drželi na nohou a ten zbytek kolem nich byla prostě jen omáčka. Sama osobně film hodnotím kladně, fajn scénář, nikdo se do nikoho nemotal a ani jsem se nijak neztrácela, ovšem bavit mě začala až ta druhá polovina. Ze začátku to bylo takový nemastný neslaný. Sportovní snímek, který bych určila spíš lidem, kteří se alespoň občas kouknou na nějaký dostihy, líbí se jim koně a zajímá je sport. 🙌🏻

Třetí patro (1985) (seriál)

Velmi příjemný seriál na svůj rok. 🤍 Prostředí učiliště bylo podle mě velmi dobrým krokem, protože tu u nás v té době nic podobného nevznikalo. Popisuje problémy, které se v takovém prostředí děly a určitě ještě dějí. Plus k tomu řeší i soukromé problémy hlavních hrdinů - hlavně teda Martina Brázdy, v překladu mladého a úžasného Lukáše Vaculíka, kterýho bych si tam dokázala i reálně představit, protože působil neskutečně přesvědčivě. 🤩 Cabadaj v překladu Jan Antonín Duchoslav byl přesně ten typ hajzla, kterýho si na něčem takovém, jako je zrovna učiliště, dokážeme ihned představit. 👍🏻💀 Hrál výborně a s ním i ostatní mladí herci, tehdy ještě začínající Jiří Langmajer nebo Michal Suchánek. Seriál mě chytnul hned v prvním díle, i když měl každý z nich přes hodinu, na socialistický seriál mi to nijak nevadilo, protože bylo pořád na co koukat a pořád bylo co řešit. Zajímavé zápletky, zajímaví herci, prostě zajímavý seriál, kdy si uvědomím, že mladý Lukáš Vaculík není jenom ✨Kamarád do deště✨. Takže za mě osobně seriál rozhodně doporučuju!