• Pohádka
  • Rodinný

Učitel tance (1994)

Film o velmi nesnadném a zajímavě silném tématu, které je tu odlehčeno tancem. 💃🏻 Snímek se mi moc líbil. Martin Dejdar je očividně taky schopen zahrát všechno a po Šakalích létech je to u něj velká změna. 🎸 Podle mě ho jeho role musela pohltit, když se naučil tak pěkně tancovat a hrozně mě fascinovaly jeho vlasy načesané na pěšinku, která občas zdánlivě mizela. Ve snímku se objevilo tolik mladých herců, občas jsem se pousmála. 🤍👌🏻 Film mě občas pohltil, občas pustil, ale rozhodně ho shledávám povedeným a vůbec se nedivím, že získal České lvy. Téma plicních nemocí tu bylo docela silné a podle mě to film shrnul skvěle. 🫁 Nedovedu si představit celý den ležet a hýbat se tak pomalu, abych neudělala za vteřinu dva nádechy místo jednoho. Tanec všechny pohltil, byl takovým bolestným. Takže za mě snímek patří k těm, na které bychom měli být pyšní, protože přeci jenom je natočený po roce 1989. All in all doporučuju! 🙌🏻

Šakalí léta (1993)

Na to, že je to jeden z našich prvních muzikálů, co u nás kdy byly natočené musím říct, že je úžasný a já si ho celé ty dvě hodiny naprosto užívala. ❤️🤩 Super příběh, který mě nadchnul a do něhož byly zahrnuté písničky od Ivana Hlase, které známe prostě z okolního světa a i když jsme to nikdy neviděli, tak jsme schopní to s nima zpívat. (nebo minimálně já jsem asi tak divná? 🙈) Super herecké výkony, jak Martina Dejdara - kterej tu byl šíleně úžasnej a taky jedinečný Josef Abrhám, kterýho nelepší scéna byla zaručeně ta se ztrátou chuti. Dětští herci/neherci mi učarovali a já fakt nečekala, že z toho filmu budu tolik nadchnutá. Zcela určitě to bylo tou atmosférou, kterou si film po celou svoji dobu ponechal a ona neustupovala, prostě rock and roll se vším všudy. 🧨🎸 Takže za mě osobně úžasná oddechovka, která se Janu Hřebejkovi povedla. 🔥

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

CHÁPE VŮBEC NĚKDO, PROČ SE TAKHLE TEN SERIÁL JMENUJE? Pitavala bych nazvala zábavným retrem, které má patnáct dílů, jenž jsou záživné i brutálně nudné. Hned ze začátku jsem si myslela, že každý jeden díl bude vyšetřovat jeden ze členů kriminálky a všichni se tak vzájemně prostřídají, my poznáme osobnost postavy - jak se chová, jaká je, jestli je schopná vůbec na něco přijít nebo naopak to všem neustále kazí...atd. Jakoby ano, první třeba tři díly téhle mojí představě odpovídají, ale zbylých jedenáct je teda pěknej mess. 🙈 Nejvíc mě na tom fascinoval ten fakt, že se za necelých šedesát minut stihl vyšetřit jeden celej případ, nic se nenatahovalo do dalšího dílu a všichni byli hrozně chytří - ale to u kriminálek bývá (krom těch šedesáti minut) a výjimkou toho nejsou ani ty naše československé socialistické kousky, které se ovšem povedly. Pitaval se povedl. Nejlepší postavou byl stejně Jiříček, kterej byl do všeho přesně tak zapálenej, jak já potřebuju, protože u toho potom usínám. 🥲 Herecké obsazení se mi moc líbilo - Láďa Frej - žádnej doktor Sova, ale nadporučík Břéťa Kubát. 👍🏻 Takže all in all, Pitaval není špatnej seriál, jen se musí brát ohled na to, že je to točený za komunistu a případy a dramatičnost tomu taky odpovídá.

Muž se zaječíma ušima (2020)

Docela zvláštní film, který podle mě nechápou ani samotní ti herci. Ovšem jako nápad se mi to líbí a hlavně se mi líbí ta československá spolupráce. 🤝🏻 Dva hlavní hrdinové, naši dva úžasný herci - Miroslav Krobot a Oldřich Kaiser - oba dva jako spisovatelé omggg?, kteří se tam docela pofightili, se mi spolu hrozně líbili. Příběh se točil hlavně kolem nich a nebudu lhát, Oldřich Kaiser tam zandával docela hlášky. Film je to o životě a jeho podivných problémech a... to je tak asi všechno. Co se mi na filmu kromě těch dvou zázračných mužů líbilo ještě, byla ta super kamera a i když bych tenhle film nepovažovala za ten nejlepší, co kdy Martin Šulík natočil, musím říct, že se mu povedl a já si ho užila. Vidět nahýho Oldřicha Kaisera bylo asi to poslední, čím jsem chtěla, aby mi nový rok započal… ovšem za svou roli má Českého lva a my mu všichni gratulujeme! 👏🏻

Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)

Úžasný a zdrcující čtyřdílný seriál, díky němuž můžeme nahlédnout do ženské věznice za minulého režimu a sledovat osudy několika žen, které si za své zavření mohly buďto samy, nebo byly zavřeny neprávem - dobře, jenom jedna neprávem. 😕 Ale stejně, hrozně se mi tento nápad líbí. Postupně jsem si během každého z těchto čtyř “filmů” uvědomovala, jak těžké to za minulého režimu bylo, jak je každý člověk úplně jiný a že se vlastně všichni dokážeme přizpůsobit. Celou dobu mě hrozně fascinovalo a neustále jsem přemýšlela nad tím, že v té jedné kóji je jen jeden “záchod” - a co když máš střevní problémy a jsou tam s tebou třeba další dvě osoby? 💩 Na to, že je to dílo porevoluční… natočené po roce 1989, má úžasnou atmosféru, není to hovadina a má určitou myšlenku. - Nejvíc to asi vystihovala věta - “Řekněte svému manželovi, ať píše dopisy a ne romány, nemám čas to číst.” Úžasný výkon Ivany Chýlkové, která mě tu fakt překvapila a v mini roli i úžasný Pavel Nový nebo Vladimír Kratina, kteří taky stojí za zmínku. Takže all in all, doporučuju! 🙌🏻🤍

Bludička (1981) (seriál)

Tohle je s dabingem ✨Oldřicha Kaisera✨ tak strašně děsivý a psycho… fuj. Ale jinak je to geniální. 👍🏻

Já nejsem já (1985)

Zajímavý film se zajímavým námětem. Že by měl film víc využít svého potenciálu? Já myslím, že ho využil docela dost. Je to šílená komedie, která je velmi netypická, nevím čeho se na tom chce ještě víc využít... 👐🏻 Není to snímek nějaký zrovna dvakrát kvalitní, ale špatný taky není (myslím obsahově). Je ideální k obědu nebo k vyčerpanému odpoledni, nic moc nám nepředá, ale určitě stojí za zkouknutí. Zároveň mě extrémně fascinovalo, jak detailně, ba přímo mistrovsky, jeden druhého nadaboval, i když to prý nebylo zrovna dvakrát nejlehčí. - Jeden prý mluvil moc pomalu, druhý zase moc rychle :D I oblečení měli skvěle promyšlené, jeden ho měl větší, druhý zase menší... 🦲záměna se tedy na oko velmi povedla🦱 Oldřich Kaiser hrál ty zoufalé výrazy naprosto skvěle a Petr Nárožný byl solidní jako vždyky. Já myslím, že na oddech ideální.

Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984) (seriál)

Na svou dobu to byl docela originální seriál. 🔥 Byl interaktivní (podle mě stejně těm „soutěžícím“/divákům řekli, kterou možnost mají zvolit, protože fakt nevěřím tomu, že by natočili dvě verze - zaprvé by se jim to nevyplatilo a zadruhé je to zbytečná práce navíc, která navazuje na možnost „zaprvé“ 👍🏻), takže se mohli zapojit diváci - i když to bylo všechno jedna velká lež. 😀 A co si vlastně myslím o samotném příběhu? (i když to nikoho nezajímá, fňuk) Díl od dílu to sláblo. Prvních pět dílů bylo super, dobře se na ně koukalo, místy mě příběh tak zaujal, že jsem občas přeskočila i Dvořákovy kecy a pokračovala v příběhu. Od té poloviny jsem u toho začala tak nějak usínat. Ať se 🍴Sváťa Kuřátko🍴 snažil sebevíc, v lázeňském grandhotelu už mě nijak nebavil... možná to bylo tím, že na sobě neměl tu kuchařskou čepici pomalu dosahující stropu, protože si to jinak vysvětlit nedokážu. Každopádně to byl takový kuchařský životopis Svatopluka Kuřátka (to jeho příjmení si odpustit nemohli, je mi to jasný 😀) a za totality to byl určitě silně slušný průměr, co se seriálu týče. I když příběh ke konci slábl, diváci očividně zůstávali, když dávali - velmi pravdivé a reálné - prostřihy do televizního studia. 😀🙌🏻

Josef a Ly (2004) (seriál)

Krásný dětský seriál, který je jen obyčejně prostý. Je o životě. 🤍 Je strašně fajn pozorovat ty děti, jak řeší svoje „problémy“, které jsou pro ně vším. Lezení po stromech, běhání po venku do noci, hádky, usmiřování. - Typické dětství do roku 2010. Seriál si na nic nehraje, neusiluje o nějakou příliš viditelnou profesionalitu nebo nějakou vysokou kvalitu. Je oddechový, ideální k obědu nebo večer před spaním. Oldřich Kaiser a Simona Stašová mi tady byli společně neskutečně sympatičtí, moc jim to slušelo a věřím tomu, že se jim role rodičů musela hrát moc dobře. Seriál poukazuje i na ty běžné domácí problémky, které řeší každá domácnost, jenž má jedno nebo více dětí. Dětští herci byli přirození (nejvíc mě asi dostala scéna, kdy si představitelka Venduly napatlala se svojí kamarádkou cosi na hlavu a myslela si, že spasí svět - ona to na těch vlasech asi reálně pak nějakou chvíli měla 😳) tak, že vlastně ani nehráli a atmosféra se docela dobře podařila 👉🏻 ať už tím, že jsem si díky tomu vybavila podobné vzpomínky, které měly podobná témata, nebo už jen tím, že je to rodinný seriál, který se dle mého povedl a svůj záměr splnil skvěle.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Podle mě úplně geniálně znázorněný obyčejný život v 80. letech minulého století. Občas mi už trochu lezl na nervy ten přehnanej socialismus, kterým se tam nešetřilo. - ✨Pionýr sem, pionýr tam...✨ Ale jinak mám seriál fakt moc ráda. Školní prostředí, děti a jejich problémy, které se občas pěkně zvrtly nebo rodiče, kteří se navzájem nenávidí. 👍🏻 Takže co si budeme, povedlo se to. Typických třináct dílů, občas se mezi nimi objevil nějaký ten slabší, i když měly dějovou zápletku docela zajímavou, ale ke konci mě to hodně chytlo. Naprosto jsem se zamilovala do mýho chobotničkovýho oblíbence Milana Šimáčka a všechny ty děti hrály neskutečně přirozeně. Výkony herců, jako byli například Miroslav Vladyka, Jiří Sovák nebo Gabriela Vránová ani zmiňovat nepotřebuju, protože jsou záruka kvalitního hereckého koncertu. 🤍🙌🏻 Takže all in all, seriál My všichni školou povinní se povedl, každému role sedla a už si je nějak nedovedu představit v něčem jiném... nebo minimálně Miroslava Vladyku budu mít do smrti zafixovanýho jako Karfióla. 🥦