• Pohádka
  • Rodinný

Srpnová rapsodie (1991)

Mám zde spoustu nejasností. - Zaprvé - to se jako Richard Gere cabral s těma Rolexkama z Pretty Woman v té vodě? To vyloženě fyzicky bolelo. - Zadruhé - obsadili do té role Richarda Gerea především proto, že má ty šikmý malý oči, nebo je to jen shoda náhod? - Zatřetí - ta babička měla na temeni hlavy pleš, nebo to byla nějaká čepice? Nad těmito otázkami jsem víceméně přemýšlela celý film. 🫰🏻

Rammstein: Pussy (2009) (hudební videoklip)

Tohle je tak dyzganstyng, že si to zaslouží plné hodnocení za odvahu a pořád zpracovávám fakt, že je někdo schopný mít klip k písni na Pornhubu. 🤪 Jedním slovem ✨divočina✨.

U konce s dechem (1983)

Omg, právě jsem asi našla ideální film pro mě, protože se tam vyskytuje praštěná a šílená postava, která celý film táhne v podstatě sama, je hezká - doslova jsem se Richardu Gerovi dívala jen na prdel 🔥, vlasy mu taky hodně přidávaly (vypadal jak Elvis Presley), takže souhrnně - člověk co má dobrou ass má u mě vždycky plusové body. 🫦✨ Neviděla jsem naštěstí žádné původní zpracování, ani se na něj radši nekouknu, protože tohle mě bavilo. Mělo to spád a moje pozornost vydržela tu hodinu a půl v kuse stále koukat na dobrou ass Richarda Gera. 👍🏻 Trochu mě vytáčela hlavní hrdinka, jak měla ten divnej přízvuk. Ke konci to bylo docela napínavý a divím se, že ten růžový telefon stále fungoval po tom množství vody, které do něj Jesse nakapal. Asi si to jdu pustit znova ty jo. 😫

Tajná přání (2005)

Tohle byl asi nejdivnější film, co jsem kdy viděla. 💀

Ptákoviny (1994) (pořad)

Shodneme se na tom, že to byl jeden ještě z těch docela obstojných pořadů, které kdy TV Nova vyprodukovala? Snad ano, protože jistě nejlepší byla Ruská ruleta. 🫦🤍 Za mě je to velmi zajímavý formát a na tehdejší dobu velmi originální formát, páč to byl jeden z prvních pořadů, kde se vůbec vyskytla skrytá kamera a ještě byla využita k něčemu celkem obstojnému a docela vtipnému. - Díl s Markem Ebenem, kterému někdo z auta ukradl motor nebo díl s Oldřichem Kaiserem, který se odmítl připoutat v autě, je absolutně nejlepší a lepší se tam fakt neobjevily, věřte mi. - Počáteční scénka s gajdošema, kožichem, Wartburgem Bohoušem, více Kaiserama a odmítání si zapnout pás... budiž. Ale ten „silný“ příběh o asistentce eros mě doje... (byl btw napsán i v knížce Psáno v kóji od Kaisera a Lábuse) 👀 Jen jsem ještě pořád nepřišla na to, jestli ta scéna v autě byla recese nebo to bylo opravdu… páč u Kaisera bych se nedivila ničemu. :D A je jakoby fajn, že ten pořad zopakují, ale já bych u toho chtěla zažít ten 90s vibe. 😫

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Tohle filmové zpracování se mi moc líbí a může za to samozřejmě Oldřich Kaiser. 🤍😫 Jiřího Menzela jako režiséra obdivuju a tohle je jeden z dalších snímků, který mě utvrdil v tom, že on prostě umí. 🤌🏻 I když to není jeho vrcholný počin a určitě to není film, který by nás měl reprezentovat či by to měl být nějaký skvost, stále si ale myslím, že je filmem nadprůměrným, pokud se rozhlédnu po filmech, které se po revoluci točily nebo točí dnes a chce se mi z toho brečet, i když bych měla raději držet 👄 a taky něco natočit asi. :D Oldřich Kaiser jako starý Jan Dítě… pořád jsem si říkala, že vypadá nějak divně a asi po půl hodině mi došlo, že má na bílo nalíčené obočí, slay. 🫦 Chvílemi jsem byla i pomatená ze skákání ze starého na mladého Jana Dítěte, ale jinak super. 🫰🏻 Oldřich Kaiser byl dokonce nominován za svou roli na Českého lva, gratulujeme. 👏🏻 Film by se dal vlastně popsat jen třemi slovy - kozy, zrcadla, pivo. ✨️

Tmavomodrý svět (2001)

Miluju tenhle filmový comeback Oldřicha Kaisera! A obecně jsem hrozně ráda, že tu tento film vznikl. 🙌🏻 Jako Češka jsem na tento snímek pyšná a jsem ráda, že naše malá zem byla schopná něco takového vyprodukovat. - Vlastně čemu se divím, když je to počin Svěráků… a hraje tam O. Kaiser. ✨🥵 Úžasná atmosféra, která skvěle přiblížila dobu druhé světové války s našimi československými letci, kteří „chtěli svým dílem přispět k porážce fašistického Německa“. A i když ty scény z komunistického lágru už moc přesvědčivě nevypadaly... nebo spíš mně nepřišly - vždycky mě z toho příběhu trochu vytrhly a já se chvíli nudila tyjo. 😫 Ale je to film -za málo peněz hodně muziky- a mně se prostě moc líbí i přes pár nudných lágrových scén. ✨ Chvílemi dokonce 👉🏻lítaly👈🏻 i super hlášky. :D A Oldřich Kaiser prý před natáčením hrál na pc spitfiry slay. ✨

Na vodě (2016) (seriál)

Ten seriál není zase tak špatný, jak jsem četla v recenzích, i když je to seriál televize Nova, a tak nějaký menší bizár, který voní pitomostí, se zde samozřejmě nachází. :D Není to vtipný a možná by to bylo ještě míň, kdyby se tam nevyskytoval Oldřich Kaiser. 🫶🏻✨ Docela mě i překvapilo, že tam nechal ukázat své rodinné fotografie… asi dvě a my za to děkujeme. 🤍 Tomáš Klus byl úplný opak Tomáše Kluse. Ono to má nějakou zápletku, ovšem není to nic moc kvalitního… ale na nudný den je to docela fajn a můžeme společně postupně sledovat, jak z O. Kaisera zase udělali člověka - zároveň natáčel film Masaryk, takže mu nechali knír a svoji oholenou čelní část lebky měl pod čepicí. 👌🏻 No ehm… O. Kaiser hrál prostě nejlepší postavu spolu s Luďkem Sobotou, který konečně nehrál úplného idiota a my za to filmařům děkujeme. ✨

Letem světem (2004) (seriál)

Je to trochu odlehčená a vtipná verze Cestománie nebo podobných dokumentů (prostě to není nudný, řekněme si to na rovinu), protože nekoukáme jenom na památky a nějaký basic zajímavosti - Kaiser a Lábus - tohle už něco naznačuje a rozhodně ne nic nudného, ale pěkně slay 🤌🏻 protože o můj bože miluju ty hlášky. :D Já jsem chvíli nevěřila tomu, že fakt cestují, protože to byl místy opravdu bizárek, ale aby stáli před greenscreenem… to by bylo až moc skvěle ořezané na rok 2004. 😃 Za mě definovali absolutního Čecha v cizině… občas už i v letadle… jen mě docela se… že jsou ty informace zastaralý no hm. 😫

Šestapadesát neomluvených hodin (1977)

Rozhodně zajímavý film, ale na druhou stranu lehce bizárek, protože 70. léta, známe už. 🙋🏼‍♀️ Úplně bych to nenazvala dramatem, spíš komedií, protože nějaké zásadní zvraty jsem úplně nepochytila anebo jsem jednoduše slepá. 🤷🏼‍♀️ Chlapci totiž emigrovali do Polska, po cestě se jim nic zásadního a dramatického nestalo, spíš se objevovaly docela vtipné úvahy - loupák ve vlaku… to bylo třeba nejvíc random slovo v celém filmu. :D Oldřich Kaiser opět vypadal, jak kdyby mu bylo patnáct, Vladimír Dlouhý the same, takže ideální film pro mě. 😃 A jako bonus bych ráda zmínila zrychlené záběry, které sice byly lehce divné, ale odlehčilo to tu atmosféru dalšího basic filmu ze sedmdesátek. :D