• Pohádka
  • Rodinný

Vánoční příběh (2022)

Děcka ne, co je to za strašně zmatený film. 😭 Já si to musela pustit nadvakrát, páč jsem nějak nemohla a všechno bylo strašně random, náhodné, prostě proč tam bylo tolik rodin a každá byla strašně goofy …? 😭Jediný, co mě na tom filmu bavilo, byla značná improvizace v rozhovorech mezi Kaiser-Lábus duem a toť asi vše. Jestli tohle půjde na Vánoce, jakože půjde, předem varuji. 😭 Víc k tomu nemám, jen v druhé půlce jsem si musela dát více přestávek pro vstřebání některých situací. Trošku peklíčko. 😭

Hlídač č. 47 (2008)

Hm … tohle je takový idk film. xD On je tak jako neurážlivě natočený a mně se během jeho sledování nehonily v hlavě nějaký echt myšlenky. 😅 Uvědomila jsem si, že Karel Roden jakoby umí hrát opravdu dobře a dost přesvědčivě. Předlohu jsem nikdy nečetla, takže vlastně můžu hodnotit jen jednu stránku a to je film (ovšem to se na čsfd dělá, takže kde je překvapení …). Bavilo mě to tak obecně, protože tenhle film na mě tak působí, z ukázek mi přišel docela creepy, ale nakonec to byla pohodička. Příběh je sám o sobě velmi zajímavý a působí opravdu reálně. 🕺🏻 I když bych být fake hluchá nechtěla, protože slova a realita občas fakt bolí, jako zde. Každopádně je to velmi dobře řemeslně zvládnutý film, dobře se na něho dívalo, nic moc se netáhlo, idk prostě to na mě působilo jako taková malá oddychovka s lehce vážnějším podtónem. Toť vše no … 🙌🏻

BANGER. (2022)

Idk, je to takový banger nebanger … jakože chvílemi je to banger a chvílemi je to strašně random, ale zase na druhou stranu je to strašně reálný. 🥲 Hraje tam jen pár lidí, protože u téhle tematiky to asi není potřeba na nějakou pěchotu a všichni to strašně pop*či zahráli. Je to film ideální pro dnešní mladou generaci 🤭 (čti mě, protože já jsem zaručeně nejmladší uživatelka na čsfd upss), protože to ještě k tomu hrajou lidi z téhle generace, takže oni to zandali vlastně po všech stránkách. 🕺🏻 Kamera mi ze začátku trhala oči a chvílemi mi to oko cukalo, takže předem varuji, ale dá se na to zvyknout … ostatně jako na všechno xD. Samozřejmě byl ten příběh chvílema fakt mega bizár, ale jinak docela dobrý disko. 🪩 Vtipný nadávky a hlášky, to podle mě každý člověk se smyslem pro humor, který se nezasekl v roce 1990 pochopí a alespoň se pousměje. Českého lva mega přeju, protože to bylo zasloužený a jinak asi doporučuji všem jako odstrašující příklad. 💉

Tři v tom (1981) (divadelní záznam)

Skvělý příběh, skvěle všechno zpracované a herci mega crushové a já se jen ptám, proč je to tak ukřičené? 😫

Ed Sheeran: The Sum of It All (2023) (seriál)

Další depresivní dokument do mé sbírky depresivních dokumentů, hello there. 👋🏻 Tenhle dokument je vyloženě pro Edovy fanoušky, protože si moc nedokážu představit, že se na to divá někdo, kdo jeho hudbu absolutně neposlouchá. 😅 A já jím jsem, takže dobrý. Zprvu si shrňme tak obecně, jaké pocity by se během sledování mohly vyskytnout a u mě se samozřejmě vyskytly. Z prvních titulek přichází udivení a zahřátí u srdce, že jsem si pustila dokument o Edu Sheeranovi, následně se usmíváš, protože první díl má název Láska, takže z logiky věci. Pak přichází depka jako svině a skleněné oči, protože Edovi rok 2022 solidně naložil, pak už pokračuje jen deprese, protože je to kur… depresivní a na konec se dostaví něco, co ve vás přetrvá na několik hodin, idk možná i dní… se mnou už se to táhne týden, co by se dalo popsat jako obdiv, ze kterého jde hrozně milá atmosféra, a proto ve vás zakořenil. 😌 Miluju Edovy matematická alba, už čekám fakt jen diskriminant. Subtract je jedno z těch nejsilnějších, které kdy stvořil - End Of Youth, Life Goes On, Curtains, Spark… i když jsou některý ty písničky vyloženě definice popové písně, ten text člověka prostě dožene a jsou skvělou příležitostí k tomu, si večer dát sluchátka a shrňme to větou: I can lie down in the evening with headphones on my ears and let my tears run down my cheeks. - Sorry, ale česky to zní fakt strašně. 💛 Tenhle dokument se povedl, pro Edovy fanoušky vyloženě ideální a zároveň i ideální ukázka toho, že i pop stars like Ed Sheeran jsou úplně normální lidi. (plus teda hudební géniové 🤫) ➕✖️➗🟰➖

Možná řeknu ano (2023)

Tenhle film jde reálně shrnout slovy “vztahová motanice” a “Ríša Gýr s baseballkou”. ✨🕺🏻

Plavení hříbat (1975)

Absolutně miluju tenhle film už jenom kvůli tomu, že je divný a zvláštní. Zvláštní, protože nabídne takové množství hereckých hvězd (Oldřich Kaiser, Marcel Vašinka, Josef Somr, Vladimír Menšík), které tam jsou ale jen na pár sekund, prostě wtf?? 🥲 Psychologický příběh zabíhající do vesnického života, you know prostě vítejte na dědině. I když se ve snímku toto bohaté herecké obsazení vyskytlo jenom na chvíli, všichni mistrovsky ztvárnili typické vesničany. Ivan Vyskočil je Ivan Vyskočil. - Student hnoje, který umí z patra vyjmenovat deset druhů koní. 🦄 Dramatem bych to asi úplně nenazývala, protože na mě snímek působí spíš jako mírně nepovedená komedie, která místy spadne do něčeho hlubšího. 🙊 Za povšimnutí stojí i dohromady tak třicetisekundová role mého crushe Oldřicha Kaisera 🛐, kterého nevšimnout si je určitě škoda, stejně jako Vladimír Dlouhý, který tady vypadá, jako kdyby právě vyšel ze základky... taky, že asi vyšel, jak se tak dívám. 👍🏻 Děj má film celkem zajímavý - hlavní hrdina přemýšlí nad svým životním uplatněním… hm, docela nezvyklá situace, že? 😲

Zrcadlo pro Kristýnu (1975)

Snad nejsem jediná, koho ta hlavní borka tak neskutečně sra… ale fakt. 😫 Vyloženě jsem měla chvílemi chuť rozbít tu obrazovku. Lenka Skopalová to zahrála až tak moc dobře… vlastně idk jestli to vůbec hrála. 🙈 Je to docela výstižný psychologický snímek, ve kterém se z absolutně nafoukané krávy stane po úraze, kvůli kterému vlastně ztratila téměř všechno, úplně jiný člověk. Ok, tohle teda beru, ale jinak mě celý ten film strašně vytáčel. 🫶🏻 Proč tam byl třeba Oldřich Kaiser, absolutní crush a husband meterial 🛐 vždycky jen chvilku, takže sotva jsem se na něho konečně zakoukala, byl pryč? 😭 Tohle je asi tak všechno, co se ve filmu stalo, je to strašně nevýrazný snímek a kupodivu to docela chápu, protože to nemá šťávu. Je to prostě přesně taková ta výchovná a nijaká televizní inscenace z Čsr, na které ujíždím. Doporučuji na tento film koukat pouze lidem, kteří mají crush alespoň na jednoho člověka, co se v tom filmu vyskytl. 🕺🏻