Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Hodně zábavné a pro mě docela zajímavý pohled do komunistické zábavy (v době premiérových vysílání jsem nebyla na světě). Navíc Korn s vlasy byl pro mě nezapomenutelný zážitek. Jinak oceňuji, že zde ještě nejsou Lábus s Kaiserem tak nuceně veselí (= trapní).

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Podle mě hodně dobře natočená černá komedie. Herci jsou ve svých rolích taky opravdu dobří a celý příběh je podle mého názoru dost celistvý na to, že je to natočené podle 3 knih. Opravdu jsem se bavila, ale má to i svá hluchá místa, a to zejména v přechodech do dalších knih.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Jakási pohádka o ošklivém káčátku pro dospělejší. Zas takový zázrak, jak se říkalo při premiéře v USA, to neni, ale pobaví to, alespoň na tu chvíli.

Modrý blesk (1999)

Na to že to byl film, který nám pouštěli v autobuse po cestě z dovolené, to bylo docela dobré (i když to v autobuse samozřejmě nevnímáte na plno). Hodně akcí nabitý film, který mě dokázal odtrhnout od okýnka a sledování ubíhající silnice.

Mravenec Z (1998)

Krásný příběh s roztomilými mravenečky, který by se klidně mohl převést na hraný film s lidmi a bylo by to jednoznačně přístupné od 12 let.

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Chvílema hodně zábavná komedie, chvílema značně nudná a i téma je docela okoukané. Jinak je to docela průměr s průměrným Adamem Sandlerem.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Mach a Šebestová, tradiční postavičky kreslených večerníčků, které provázely dětství snad každého z nás. Takhle to ale dopadne, když se je snaží (za účelem komerce) převést na filmové plátno, ještě ke všemu v hrané podobě. Tragédie, nuda, nenápaditost, kýč. Ani ty děti to snad nemůže bavit. Nic proti hereckým výkonům ústředních hrdinů, na to že to je jejich první film, je to docela přijatelné, ale scénář je opravdu blbost. Jako by byl děj jednoho 7-mi minutového dílu natažen na hodinu a půl. Děkuji, nikdy více! Už žádné hrané celovečerní večerníčky, ať už v nich hrál kdokoli a dohromady je dával třeba sám autor.

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Roztomlá Audrey Tautou v dalším dost povedeném filmu, kde vám hlavní postavy hodně zamotají hlavu.

Čarodějnice školou povinné (1998) (seriál)

První dva díly ještě mohou děti bavit, ale když už se několik sérií opakuje to samé: největší mrcha školy něco provede a svede to na největšího nešiku, která z toho má průšvih a hrozí jí vyloučení. Nakonec se jí zastane řiditelka, která jí jako jedinná věří... omg. A to tu ještě pomíjím fakt, že je hlavní hrdinka neskutečně nesympatická a mnohem charismatičtější je ta mrcha. Natočit něco takovýho jednotvárně ani nudně neni zázrak, ale namixovat do toho ještě trapnost je opravdu výkon. Myslím, že jsem na to koukala jen proto, že tou dobou nic jiného v televizi nešlo.

Babe - galantní prasátko (1995)

Opravdu hodně roztomilé. Nikdy jsem netušila, že by mohlo bejt prasátko tak krásný a roztomilý.