• Thriller

Země oceli (2018)

pred vzhliadnutím filmu by mal mať bežný jedinec aspoň všeobecnú vedomosť o Aspergerovi, potom by sem 90% retardov nepísalo, že hl. hrdina je retard

Padesát odstínů temnoty (2017) odpad!

toto xce veľkú dávku sebazaprenia pozerať, osobne si na mučenie radšej vyberiem seriál Oteckovia, utrpenie je menej intenzívne 😥

Trhlina (2019) odpad!

súhlasím s LIVINGDEATH 👌🏻 zaujímavejšie bolo pre mňa sledovať počas tejto nudy či máme v obývačke v kútoch na strope pavučiny 🕸️🕷️, škoda Bebjak je celkom fajn

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Fincher to zabil, režiséra ako je on si všimne každý a často Vám na to stačia len uši. Nemám rád americké spracovania už existujúcich/fungujúcich filmov, až na tento. Pre mňa lahôdka, vizuál ruka v ruke s hudbou. K tomu zvláštna a osobitá Mara. Čistota snehu v kontraste so špinou rodiny Vangerovcov.

Zabijáci (2014)

Oddelenie Q a Olsena mám vo svojej zbierke. Málokedy sa mi stane pri sfilmovaní knihy, že som spokojný. Obdivujem herecký rozsah L.Kaasa, od hrania debilov, cez komédie až podľa mňa po jeho vrchol - Morcka. Dramatické postavy mu jednoducho sedia, možno pre jeho dramatickú minulosť, obaja rodičia sa mu zabili. Nesmiem zabudnúť na Faresa, ktorý mu pekne sekunduje.

Dracula (1992)

Gotické romány sú moje obľúbené preto som si prišiel vo filme na svoje aj napriek Coppolovmu spracovaniu. Pochopiteľne bol Oldman za fešáka, veď kto by sa celý film pozeral na nosatý škaredý prízrak z knihy, dostatočne to však vyvážili jeho ďalšie podoby na ktorých som si zgustol. Film ostane mojim prvým a najlepším zoznámením sa s tématikou vysávania krvi.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Kevčo Kevčo, mladý Robin Hood. Ale nechem o tom. V prvom rade spomeniem Tildu, jednu s mojich obľúbenkýň. Keďže neláska rodiča je pre mňa lákavá ako čokoláda, zgustla som si na jej parádnom výkone. Keď sa u ženy nezapne materinská láska a decko jej nabúra životné plány potom už všetko ide do ... Dieťa veľmi dobre vie, čo sa deje, cíti to, teda vlastne necíti aj keď sa maminka veľmi snaží a Kevin usilovne skúša jej hranice. Ezra pre mňa už vždy bude mať na čele nálepku -Samael-.

Fleuve noir (2018)

Podľa mňa podceňovaný film, príde mi, že režisér zámerne upriamuje pozornosť na prechlastaného policajta, ktorý si ide svoje ako pitbull s klapkami na očiach, v jeho terči sa nachádza len slizák učiteľ so záujmom o chlapcov, syn prepitého policajta nebude s podobných dôvodov nositeľom rodinného génu a to ho štve k nepríčetnosti. Cassel príde k vylúšteniu hádanky "čo sa to vlastne stalo so zmiznutým chalpcom" ako slepé kura k zrnu. Na jeho postave sa mi páčilo, že ho jeho policajný čuch sklamal. Najviac ma šokoval maminkin komentár, že sa jej dcére ockova "láska" páčila, že s jej postihnutím to môže byť kľudne pravda.