• Krátkometrážní

Občan Kane (1941)

První půle mě bavila, pořád se něco dělo, vyprávění bylo zajímavé. Trochu mi to připomínalo Velkého Gatsbyho, jen ne tak okázalé. Ve druhé půli filmu bohužel došel dech a proto u mě zůstane v šedém průměru. Ovšem masky musím pochválit.

Stezky slávy (1957)

Válečný film, kde není vyobrazen ani jeden nepřátelský voják, no proč ne. Protiválečný film, o nesmyslnosti rozkazů a při jejich neplnění následné potrestání, začíná jako klasické válečné drama, které se ve druhé polovině přehoupne v drama soudní. Všechno skvěle funguje včetně charismatického Kirka Douglase. Pět hvězd.

Medvěd na koksu (2023)

Tak tohle mě teda netrefilo. Asi to mělo být vtipné, ale bohužel to tak v drtivé většině případů nevyznělo. Jednu hvězdičku dávám za trochu toho gore a fajn synth music.

Věznice (2000)

Jednadvacetilety Ron Dexter (Edward Furlong) se dostane do vězení za prodej marihuany, kde se brzy stane členem jednoho z gangů. Pod ochranu si ho vezme jeho boss Earl Copan (Willem Dafoe), který za mřížemi strávil již 18 let a díky Ronovi si vynahrazuje vše, co nikdy neměl. Rodinu, syna. Film nemá žádný nosný děj i když se pořád vlastně něco děje (rvačky, vraždy, stávky, drogy, útěk), ale spíš to na mě působilo jako mapování běžného vězeňského života. Děj hezky plyne, všichni hrají na pohodu a bavilo mě to sledovat. Jo a role Mickey Rourke je top :). Překvapilo mě, že v mužské věznici, jsou i ženské bachařky. Možná je to běžná praxe, nemám srovnání. P.S. spoluvězeň (inmate) je pro vězně sprosté slovo, správné je mukl.

Tales of Halloween (2015)

Soubor 10 halloweenských povídek, jak to tak bývá, různé kvality. Jako otvírák Sweet Tooth zde máme klasický halloweenský příběh, který patří k nejlepším z povídek. 4. povídka The Weak and The Wicked má zajímavý westernový potenciál, který bohužel zůstal nedotažen. Pokračujeme nejslabšími kusy Grim Grinning Ghost a Ding Dong, než se dostaneme přes 7. This Means War, rvačce dvou sousedů k 8. a nejlepší Friday The 31st. Vtipný gore splatter s malým mimozemšťanem z plastelíny jak z druhého patra. Celý soubor zakončuje 10. povídka Bad Seed, která nemá špatný námět se zabijáckýmí dýněmi, ale provedené a zahrané to je hrozně špatně. V některých případech je dobře, že povídky mají kolem 10minut a nestihnou vás tolik unudit nebo naštvat. Takový klasický povídkový soubor halloweenských příběhů. Neurazí, nenadchne.

Hellboy: Královna krve (2019)

Nenechal jsem se odradit zde směšně nízkým hodnocením, jako v nedávné době shlédnuté Armádě mrtvých a znovu dobře udělal. Hellboy je vtipný, hláškující, gore, svěží akční představení za doprovodu rockové hudby (Muse, Alice Cooper, Motley Crüe,....). Lehce ujetý, ale zase ne tak jako v případě Doomsday a hrozně zábavný.

Babylon (2022)

Hned na začátku filmu se dozvíme, jaký pokrok udělal Brad Pitt v italštině od dob, kdy v Evropě mlátil nácky. První třetina filmu je neskutečně našláplá, kdy opulentní, megalomanské a dekadentní párty střídá natáčení filmu, párty, natáčení a zase párty. Pak tempo vyprávění trošku zvolní, ale ze své atraktivity a vtipu nepoleví. Margot Robbie je prostě úžasná a krásná. Perfektní šlapavý swing celý film jen podtrhuje. Skvělý, skvělý, skvělý!!!

Šílená noc (2022)

Nyní již víme, jak by vypadal Sám doma s eRkovým ratingem. Byla by to sakra brutální a zábavná jízda. Ale i bez těch odkazů na výše zmíněný snímek a Smrtonostnou past je to skvělá akční zábavná, brutální podívaná. Christmass magic.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Hodně nostalgie. Nejen na klasickou papírovou podobu D&D, kterou jsem hrával v minulém tisíciletí, ale i na PC RPG hry hlavně z přelomu tisíciletí, které film připomíná. Namátkou Baldur´s Gate, Neverwinter Nights, Dragon Age. Vtipné hlášky, situace, dobrá akce, přesto tomu kousek na chybí na 5 hvězd. Snímek se pro mě rozjel a začal pořádně bavit až po nějaké třičtvrtěhodině. Možná po dalším shlédnutí půjdu na 5 hvězd. P.S. Hugh Grant zraje jako víno. Takové zábavné role jako v posledních několika filmech, mi u něj sedí více než v romkomech.

Funny Games (1997)

Prvně jsem viděl americký remake, který mě bavil o něco více. Patrně díky lepšímu vizuálu, krásné Naomi Watts a skvěle zahraného slizouna v podání Michaela Pitta. Je to už několik let, kdy jsem viděl US verzi, takže veškeré detaily si přesně nepamatuji, ale vypadá to, že zde žádné niance mezi 2 verzeme nejsou a oba filmy jsou na chlup stejné.