• Krátkometrážní

Zabiják proti své vůli (2019)

Adrenalinový akční nářez plný střílení, krve a mrtvol. Je to sice píčovinka, ale zábavná píčovinka, která nenudí a má parádní soundtrack.

Ash vs Evil Dead - Opilý koráb (2016) (epizoda)

V minulém díle nápad s posednutým autem byl super. Zde už to tak nefunguje jako celý díl. Málo hlášek, málo gore a místo krve máme šedou hmotu z creepy děcek. Parta se rozdělila na dvě poloviny a zdá, se že to tak nějak nefunguje jako když jsou pospolu.

Kristy (2014)

Nejvíce bych Kristy přirovnal k Oni 2: Noční kořist (2018) , jen opuštěný camp je vyměněn za opuštěný campus kvůli díkuvzdání. Zabijáci připomínají členy hudební skupiny Hollywood Undead a hlavní hrdinka, která na začátku nedokáže ani vytočit 911 se postupem času promění na MacGyvera. Většinu času se jen běhá sem a zase tam. Nejvíc se mi asi líbil soundtrack, který je na srovnatelné úrovni jako u již výše zmíněného filmu.

Greyhound (2020)

Knihu C.S. Forestera jsem nečetl, ale podle filmu, se nebude jednat o literaturu faktu, což jistě filmu neubírá na jeho atraktivitě. Při sledování Greyhound se mi ovšem vybavil jiný román stejného námětu a to Konvoj do Murmanska od Alistair Maclean, který tímto mohu nadšencům doporučit. Ale zpět k filmu. Jistě tomu prospěla celková stopáž filmu, ale ani na chvíli nenudí. Žádné dlouhé úvody, akce se rozjede hned po pěti minutách a jede celkovou dobu stopáže. Útok střídá obranu a obrana střídá útok. Nečekejte žádné půlhodinové scény s posloucháním radaru jako u klasiky Das Boot. Je zde pár věcí, u kterých se člověk znalý reálií pozastaví, ale není to nijak rušivé, protože akci střídá akce a v přísunu další akce, se dají tyto věci filmu odpustit. Perfektní akční druhoválečná námořní jednohubka.

Kafe a cigára (2003) odpad!

Je to geniální až je to debilní nebo je to debilní až je to geniální? Spíš jen debilní. Na filmy koukám, abych se bavil. Je už jedno jestli se bavím tím, že směju, bojím nebo napětím nedýchám, ale zde žádná zábava nebyla. Možná škoda, že to bylo svázané scénářem, kdyby se protagonisté jen spolu bavili o všedních věcech nebo si vyprávěli své NEJ zážitky a zkušenosti, patrně by to bylo obyčejné, ale aspoň by to nebyl kýbl nudy o ničem. Přídávat hvězdičky, že se tam mihne někdo oblíbený na dvě minuty? Nejsem jak zde někteří recenzenti.

V moci ďábla (2005)

Perfektní mix soudního dramatu a hororu, který vystraší, je dávkován po celou stopáž filmu tak, aby ani jeden aspekt nenudil. Závěr filmu mi přišel trošku hollywoodský, ale nad tím můžeme přimhouřit oko. Nesmíme zapomenout na skvělý výkon v podání Jennifer Carpenter, sličnou Lauru Linney a hudbu Christophera Younga, která celé dílo podtrhuje.

Ve stínu upíra (2000)

Německo 1921 a štáb, který zde natáčí interiéry pro film a pak se přesouvá točit exteriéry do Československa. Protagonisté hovořící s německým akcentem skvěle navozují tuto dobu filmových pionýrů. Výprava, kamera, režie, střih, všechno skvěle navozuje atmosféru dobových filmů, často i paroduje. Perfektní výkony egoistického režiséra v podání Johna Malkoviche a "Nosferatu" jako Willem Dafoe. Nezaostává ani jako vždy výborný Udo Kier v roli producenta a Cary Elwes jako kameraman - frajírek. Na plný počet to bohužel není, ale jako výlet do začátku 20. století velmi dobré. Update: po shlédnutí Upír z Nosferatu, zvyšuji na plný počet.

Christine (1983)

Auto zabiják? Vlastně ano, jen je to spíše naopak. Červený Plymouth Fury je tím zabijákem. Začíná to jako chlapácký příběh, kdy si outsider koupí vrak auta a začne ho sám v dílně dávat do kupy. I když to taky není úplně pravda a scény s opravováním jsou skvěle zvládnutý a tento filmařský trik by obstál určitě i na přelomu milénia. Christine sice neďesí, neleká a se skvělým hudebním doprovodem Johna Carpentera jsem se bavil.

Crash (2004)

Sociální drama odehrávající se v L.A. z několika propletených příběhů. Filmy, kde se jednotlivé příběhy prolínají, mám celkem rád, ale tady jsem měl jeden zásadní problém. V každém příběhu se řeší rasa, menšiny či přistěhovalci a s tím spojená diskriminace. Crash slušně plyne, nenudí, ale ničím mě neoslnil. Dle mého tlačí příběhy příliš na pilu a jsou prvoplánové. P.S. rasová diskriminace tady bude do té doby, dokud se o ní bude mluvit a točit filmy.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Směsice žánrů, který by dokázala fungovat a bavit i samostatně jako černá komedie, rodinné drama nebo akční krimi. Příběh není nijak složitý, bývalý voják se mstí gangu motorkářů za smrt své ženy. Postupně se to trochu zamotává a komplikuje, ale díky prolínání jednotlivých žánrů všechno šlape, drží pospolu a funguje celou stopáž filmu.