• Krátkometrážní

Na pokraji slávy (2000)

Novinář, který jede s rockovou kapelou na turné, aby o ní napsal článek pro časopis Rolling Stone. Hmm super, jako fanoušek rockové a metalové hudby, mám takové filmy rád. Roku 1973 sledujeme kapelu Stillwater a jejich 15letého fanouška lomeno novináře na turné po státech. Více než dění na pódiu sledujeme kapelu ze zákulisí. Nesmí chybět, rozpory v kapele, úlety na párty, párty samotné, prostě sex, drogy rock´n roll. Je to rocková jízda se vším všudy včetně groupies, nešťastné lásce, pokusu o sebevraždu, budování nových vztahů, zrady a přátelství.

Linie horizontu (2020) odpad!

Asi mi chyběl momentální nápad na co se dívat a toto zrovna běželo v televizi. Říkám si fajn, zkusím to, Švédský film, ale ne krimi, exotické prostředí, které mám rád, ostrůvky, palmy, bílý písek, oceán, prostě paradise. Je to thriller odehrávající se na palubě letadla, pro fanouška letectví super, jdeme na to. Ze začátku se můžeme kochat paradisem, do toho se odehrává jakési drama mezi bývalým párem a pak hurá, jde se do vzduchu vstříc napětí a blížící se katastrofě. Jenže pak to přijde. Fyzické vlastnosti letadla a vlastně vůbec celá fyzika zobrazená v tomto filmu by mohla obstát jedině v animácích. Pro fanouška letadel a letectví obecně to bylo naprosto neslučitelné s realitou. Dalo by se to překousnout např. jako v akčních filmech, ale zde mi přišlo, že to na tom bylo postavené a tvářilo se to, jako že je všechno v pohodě. Nebylo! Toto dílo bohužel není v pohodě.

Hořící Mississippi (1988)

Drama ze 60. let o US buranech z jihu, jejich rasové nesnášenlivosti, segregaci a federálech, kteří přijeli vyšetřovat zmizení 3 aktivistů. V hlavní roli Willem Defoe, mladší, držící se předpisů a protokolu (hodný polda) a Gene Hackman (zlý polda), nesmlouvavý, nedržící se protokolu a oficiálních postupů, zkrátka takový charakter, který hraje ve většině filmů. Čekal jsem větší drama, kdy se bude žvatlat o tom, proč ti balíci nesnáší černochy, co je k tomu vede, vedlo a jak s nimi naložit, nebo jak by se měli chovat jinak atd. Toho je film ušetřen, v problematice rasové segregace se nejde moc do hloubky, na úkor akčních scén, které jsem v takové míře nečekal a byl příjemně překvapen. Příběh je celkem prostý, ale scénář skvěle vystavěn, postavy napsány a tak si 2 hodiny můžete užívat odsípající vyprávění z Mississipi ze 60. let minulého století.

Renfield (2023)

Poprvé jsem zavítal na projekci ČSFD a do kina snad po 4 letech, naposledy jsem v kině viděl tuším Le Mans '66, ale to teď není podstatné a ani cena občerstvení v sále se do recenze nepromítne 😊.   Klasický příběh, pán (Drákula) a nespokojený sluha, protože pán je tak trochu ko……egomaniak. Je to horor, který neděsí, komedie, která pobaví, ale nerozesměje. Nicolas Cage po dlouhé době „hraje“, Nicholas Hoult odvedl standard a Awkwafina opravdu není sympatická herečka a tento film na tom nic nezměnil. Chris McKay je kreslený tvůrce a s herci si až tak moc rady neví. Tudíž se občas ani nehraje, jen potoky CGI krve a dalšího CGI. Dávám 2 hvězdičky. Možná bych dal i 3, ale bohužel jsem krátce před tím viděl Armádu temnot a bavil a bál jsem se více i bez CGI.

Život (2017)

Sci-fi nepreferuji, vlastně ani nepatří k mým oblíbeným žánrům. Sci-fi s emzákem odehrávající se ve vesmíru už vůbec ne. Dokáže mě zaujmout jen kvalitní materiál a tady se to povedlo. Námětem podobné Vetřelci, ale to vůbec nevadí, protože to je klasika žánru a jeden z mých oblíbených kousků. Posádka vesmírné stanice něco najde, přinese to na loď a pak ve snaze to zničit…..no asi tušíte. Závěrečný twist je očekávatelný, ale nerušivý. Celý film provází slušné napětí, ne tak jako u zmiňovaného Vetřelce, ale udrželo mě to sledovat bez přestání. Sympatické obsazení v podání Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds, já se bavil.