Thor: Láska jako hrom (2022)

Takhle je to Waititi a tak je to třeba brát. Ten člověk je trochu blázen, ale jeho filmy jsou prostě sranda a když to neberete moc vážně tak si to prostě užijete. Má to spoustu nápadů v pozadí. A také to trochu vyžaduje toleranci k jeho typu humoru. 65%

Království zombie (2019) (seriál)

Je docela překvapivé že korejská seriálová produkce strčí do kapsy jakoukoliv západní filmovou produkci. A to ve všech směrech. Výprava. Akční scény. Herci. Kamera vlastně vše je skvěle zvládnuté. A tohle v pohodě překoná GOT. Letos jsem viděl Jigeum Uri Hakgyoneun a teď tohle a přesto je stejné téma zpracováno dvěma pohledy a pokaždé zajímavě. Prostě tohle byla jízda. 87% P.S. Doo-na Bae vypadá hrozně zvláštně, ale v tomto byla skvělá.

Tenki no ko (2019)

Tak předně animace je u tohoto snímku naprostá špička. Déšť světlo a vlastně vše vypadá nádherně a to v každém záběru. V tomto japonci prostě strčí do kapsy jakoukoliv americkou produkci (pixar nevýjimaje). Děj a nápaditost diváka udrží celé dvě hodiny. Jen bych asi ocenil více hloubky a trochu měně toho japonského trdlování. Your Name pro mě stále zůstává v tvorbě Makoto Shinkaie vrchol, ale tohle je stále skvělý snímek. Jen jsem si tak říkal, že by tohle mohl být skvělý seriál mít to propracovanější mythologii o počasí. 80%

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Nenáročná zábavná vizuálně nápaditá Marvelovská blbost na kterou sice zapomenete 15 minut po shlédnutí ale při jejím sledování se bavíte. Proč ne. 65%

Halo (2022) (seriál)

Kwan/10. Příšerná břečka, která se vleče jak klih. Vzdal jsem to po 5 dílech ve kterých se nic nestalo. Mimochodem nesnášel jsem snad všechny postavy.

Výjimečná právnička U Jong-u (2022) (seriál)

Jako narval mezi běluhami. A poslední co je třeba překonat jsou točité dveře. U tohohle nevím co napsat. Protože se mi lehce kritizuje, ale daleko hůře chválí. Eun-bin Park je v tomhle naprosto skvělá a to v průběhu celého seriálu. Ale tohle se dá říct i o všech ostatních. 18h uběhlo jak voda a v každém díle bych našel něco co mě vyrazilo dech nebo co si budu dlouho pamatovat. Tak místo recenze napíšu to. 1. Díl - tabulka s emociálními výrazy tváře otce. Drobný detail, ale skvělý úvod.  2. Díl - Wau a co jsem přišla :-D. 3. Díl - Pořád mě držíte za zadek - Zrovna jsem se věšela a Jun ho mě zachránil - nejsem pro obžalovaného přínosem. 5 minutová scéna která má vše.  4. Díl - Máte na to důkazy - jedna věta a vše je jinak 5. Díl - Dopis na stěně místo diplomu (dělat právníka asi není úplně jednoduché) 6. Díl - Rozsudek. A story o Velrybě a lovcích. 7-8. Díl - Setkání první a na konci 9. Díl - Děkuji 10. Díl - 57 sekund (ale bylo to míň) 11. Díl. - To by byl spoiler, ale docela mě mrazilo 12. Díl - Delfínovec doufám že nevyhyne (no zatím nevyhynul a zabránil jedné veké chybě) 13-14. Díl - Rozhovor s tatíkem. A vlastně vše :-D 15-16. Díl - Kwon statečný/hlupák. A i celý závěr. No asi si to tak za měsíc dám celé znovu. P.S. Některé případy v seriálu jsou přepis skutečných soudních sporů. 95%

Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál)

Takhle není to agresivně debilní jako Discovery, ale přestalo mě to bavit někde v půli sezóny. Možná někdy dokoukám zbytek, ale spše ne. Přesunu Star trek do stejné kategorie jako nové Star Wars (kategorie ignorovat).