Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Klasický americký sitcom nic více nic méně. Stejná šablona pro všechny díly (a všechny sitcomy). Všechny postavy jsou padlé na hlavu bez výjimky + modelka (blbá blondýna) od vedle. A pro ty kdo to nepochopí je tu nápověda kdy se smát. Tvůrci se sice pouští do sci-fi a fantasy vod ale moc to nevyužívají. Spíše se využívá trapných situací. Pro mě celkem otravná nuda.

Lovci draků (2008)

Bohužel nudné nezajímavé a bez nějakého nápadu který by stál za to. Animace a stylizace také není bůh ví co. Dialogy vatové a příběh ten v tom ani není. 30%

Sherlock (2010) (seriál)

Kriminálky mě ve většině případů nudí až k smrti. Tohle je ale naprosto jiný případ. Je to totiž chytré a velmi dobře natočené a navíc je to v mnohých okamžicích i velmi vtipné. Vlastně tomu nemám co vytknout. Mimochodem Moriarty je naprosto super záporák (zločinec který se dal na dráhu zločinu jen proto, že se vlastně ukrutně nudí :-D a Sherlock je jediný kdo ho dokáže alespoň trochu pobavit). Už se těším na třetí řadu. 90%

Vlčí děti (2012)

Strašně mi to připomnělo moribito a to jednak tempem a stylem vyprávění a jednak skvělou animací.A když je základ fantasy je to celkem obyčejný příběh a troufnu si říct, že i plný paralel a jinotajů. Jelikož děti si zvolí svojí cestu bez ohledu na své rodiče (a to že jsou vlci na tom nic nezmění). Každopádně skvělé zvládnuté po všech stránkách příběhem začínaje a drobnými nápady konče. Japonci tohle umí a i když že je tu spousta záběrů na věci jako jsou uklízení či vaření přesto to ani trochu nevadí. Je z toho naopak vidět preciznost a do detailu provedená práce. Příkladem může být čištění špinavého skla (kdo viděl pochopí). Navíc to netlačí moc na pilu a vše se děje tak nějak pozvolna. První letošní pětihvězdička je na světě snad jen hudba mohla být o něco nápaditější, ale to je jen drobnost. 90%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

1. je to nesnesitelně dlouhé na to, že jediným dějem je tu přeprava z mlžných hor k osamělé hoře. 2. většina akčních scén je až děsivě za hranicí demence takže to prostě nemůže fungovat napínavě (jízda na sudech je něco co by se hodilo do rychle a zběsile) 3. Tváří se to strašlivě epicky a osudově což nemůže fungovat z důvodu číslo 2 4. Na to kolik to stálo to vypadá děsivě popundeklově (divné skály, stromy a vše vypadá jako ze starého star treku) 5. Děj neustále skáče mezi dějovými linkami (Tauriel, Bard, Gandalf, hlavní parta) takže je to hodně nepřehledné 6. Vedlejší linky jsou naprosto vatové a zbytečné 7. Past na draka je ta nejpitomější věc co jsem kdy viděl. 8. Schodišťovo-lávkový fetiš z prvního dílu pokračuje. Všechna města všech národů jsou jen změtí schodišť a lávek alespoň 15 m nad zemí a bez zábradlí 9. Elfové si celkem libují v zabíjení a změnili se v superhrdiny z komixů jelikož umí létat uhýbat šípům a mají supersílu 10. Plavba na kolečku po roztaveném zlatě je vrcholem hlouposti. A jako toková by se vyjímala v béčkovém katastrofickém filmu o vulkánu. 11. Ve středozemi vychází měsíc na stejné straně jako zapadá slunce to je cool. 12. Thorin, který nechá zraněného Kiliho v bezpečí Esgarothu je vylíčen jako zrádce WTF 13. Proč má Smaug vždy před každým útokem dlouhý proslov a proč se před každým útokem dlouze přesouvá a plazí prostorem ? Jak má působit nebezpečně když není schopen nikoho zabít, notabene ani Thorina, který mu stojí na čumáku. 14. Skřeti tu běhají po střechách jsou perfektně organizovaní a větší než lidé a elfové. Navíc jejich počet se s počtem zabití nesnižuje. Azogova parta má asi 30 členů a když jich při sudové taškařici asi 50 zabijí stále jich je 30 :-D. Novozélandská matematika funguje asi trošku jinak. Navíc jak mají na někoho působit děsivě když dvojka Lego-Tau je ve dvou kosí po desítkách možná i stovkách. Nestačilo by pak 10 elitních elfů k rychlé porážce všech skřetů ve Středozemi ? 15. Proč má člen devítky hrobku když ani jeden z nich nikdy nezemřel ? A proč je hrobka obrovská díra do země ? 16. Kam se poděla Tolkienova pohádka to vážně netuším. Snad jen Smaug stál za to , zbytek by si zasloužil odpad. A to jsem vybral jen pár základních věcí co mě na tomhle veledíle iritovaly. 15%

Gravitace (2013)

Vizuálně velmi povedený snímek s výbornou atmosférou prázdného a nepřátelského vesmíru. Bohužel to trochu sklouzává k tomu že to vlastně je v pohodě a vždy je naděje (což neodpovídá skutečnému světu kde jediná chyba znamená konec). Nicméně to velmi pěkně odsejpá a po konci filmu bych klidně zvládl i další hodinu téhož aniž bych se začal nudit. Některé záběry jsou natolik úžasné že bych je zarámoval a pověsil si je na stěnu. A paní Sandra v přechodové komoře je jedním z nejlepších záběrů letošního jara. 85%

Nepříjemná tajemství v oceánech (2008) (seriál)

Obsah je sice zajímavý, ale ta forma podávání informací je poněkud děsná. Nebýt totiž zdlouhavého vysvětlování a vsuvek co měla ta a ta vědkyně zrovna k obědu nebo záběrů na obličeje či stolky v poušti, mohl být dokument klidně dlouhý 20 minut a o nic podstatného by jste nepřišli. Ale svoji podstatu to má. 50%

Thor: Temný svět (2013)

Thor je v avengerovském světě kapitola sama pro sebe. Superhrdinských filmů je spousta a většina stojí za bačkoru. Nebyl jsem nadšen ani ze supermana ani batmana. Thor je ale zvláštní. Naštěstí zvláštní způsobem, který se mi zamlouvá. Vše počínaje vizuální stránkou, která je dost odlišná od všeho co znáte, přes zvláštní mix fantasy a sci-fi až po některé skvěle vymyšlené akční scény. A k tomu je tu Loki, od kterého nikdy nevíte co čekat. Tenhle blockbuster jsem si užil a ani nemám moc námitek ke scénáři a příběhu (i když hlavní záporák je bezduchý až hrůza). 75%

Transformers: Pomsta poražených (2009)

No první půlka je naprosto nesnesitelná s humorem pro puberťáky s velmi nízkou inteligencí. Megan Lišková je strašná a naprosto se do role nehodí. Navíc jsou všechny dialogy ve filmu hrozné a k tomu naprosto zbytečné a jako vystřižené z rodinné komedie (a to ještě z nějaké hodně špatné). Akce je stejně nepřehledná podobně jako v díle prvním. A ty zpomalené záběry !!! + 2 smrti-nesmrti to dorazí. Jinak výborný je hlavní záporák čeká až Optimus zaklepe bačkorami a pak přijde na zem a hned chcípne a neudělá naprosto nic. Ztráta času 15%

Pán času (2005) (seriál)

Originalita se musí ocenit a tohle má obrovskou spoustu výborných nápadů, které by samy o sobě utáhly vlastní seriál či film. Vastrou s její partou počínaje a anděly konče. Nemá to cenu nijak rozebírat. Shlédněte a uvidíte. U tohohle rozumím jak nadšeným komentářům tak i těm negativním. Ještě malý update. nikdy jsem neviděl seriál kde by díl dával smysl až po té co uvidíte celé následující serie (viz ticho v knihovně). Stejně tak jsem dlouho neviděl tak kreativní použití časových paradoxu které od diváka vyžaduje velkou pozornost. Za mě 85% Jinak Blink a Girl in the fireplace by jako samostané epizody dostaly 100%