Captain America: První Avenger (2011)

Trochu mi na filmu vadili motivace postav. Ono se totiž nedozvíte proč to a ono vůbec dělají. Zvlášť tragické je to u hlavního záporáka. Nedozvíte se proč vypadá jak vypadá. Nedozvíte se co pohání jeho zbraně ani čeho vlastně chce dosáhnout. Vše je tu načrtnuto strašlivě povrchně a to trochu celý děj sráží. Na druhou stranu to zas není úplně na hlavu postavené ani přehnaně hloupé jak to u některých komiksů bývá. Tohle měl režírovat Toro a mohl to být dobrý film ve stylu Hellboye. Takhle je to jen průměr a šeď. I když narážky a spojovací linky s Avangers jsou docela pěkně implementovány. 60%

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Bohužel to není tak hrozné jak jsem čekal. Je to prostě jen nuda plná samomluvy a gerontoromance. Aneb když jste stará kraďte lžete a podvádějte a ke štěstí přijdete :-D 10% za to že se to dá snést.

Muž z oceli (2013)

První cca čvrthodina vypadá jako celkem zajímavé sci-fi. Tak trochu jako vystřižené z hvězdných válek trochu skřížených s Riddickem, ale má to pár pěkných vizuálních nápadů. Zbytek je jen neuspořádaná změť akčních scén prostříhaní s těmi patetickými. Pro mě je druhá stránka opravdu špatná a toho patosu je na takový snímek opravdu hodně. čím taky nacpat film který má téměř 2,5 hodiny a nemá toho zas tolik co říct. Docela mě pobavil vtípek s cedulí 106 dní bez nehody ze kterého po nárazu spadne 1 a 6 ačkoliv to není nic originálního (viz Futurama nebo Simpsnovi). Většina diváků bude asi spokojena jsou v tom špičkové triky spousta výbuchů a destrukce a nějaké ty matrixovské rvačky (že ano pane Andersone) a není tam ani moc logických kiksů. S výjimkou supermanovy nezničitelné a nezašpinitelné pláštěnky nebo toho že singularita jen tak zmizí (Hawking by měl radost, že jeho teorie se potvrdila nebo vyvrátila). 55%

Babovřesky (2013) odpad!

Vemte 3 premisy. nepochopené scény, holuba + auto a farářovo nevhodné jméno. A to opakujte 133 minut. A výsledek jsou Babovřesky. Komedie bez náznaku jediného vtipu, která je navíc nesnesitelně dlouhá. Výsledek by byli maximálně 2* jenomže je k tomu přidáno ještě víc co film sráží pod koukatelnou úroveň. Strašlivou samomluvou trpící Synkovou až po gerontskou partu na návsi. A produkt placement je také celkem otravný jelikož v televizi bude film prokládán dalšími reklamami. 0% protože tu není nic co by si jakákoliv procenta zasloužilo.

Croodsovi (2013)

Ve své podstatě standardní animák. Příběh nic moc jelikož podobné věci jsme viděli už mnohokrát. Musím, ale ocenit vizuální stránku se spoustou fajn nápadů papouškokočkou počínaje a létajícími želvami konče. S dětmi si to užijete aniž by jste se ukousali nudou a sami si na tom najdete i pár zajímavých věcí. Navíc to slušně odsýpá a patetických srdceryvných scén o důležitosti rodiny také není mnoho. 70%

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Po 4 dílech trochu zklamání jelikož jaksi nemám potřebu to sledovat dál. Když se ve třetině první série vlastně nic nestane je to velký problém. Hodně bych to srovnal s Hrou o trůny. Je to stejný recept na úspěch. Jen místo fantasy prostředí dejte současnost a upíry. A dekadentního trpaslíka nahraďte černoškou a voala máme tu True Blood. Když si pak představím jak moc musí být děj plytký po 6 sériích asi nedokoukám ani tu první. A shrnutí prvních 4 dílů. Ona potká upíra a chce s ním spát. Její kámoška chce spát s jejím bratrem, ale vyspí se s jejím šéfem, který chce spát s hlavní hrdinkou. A pak je tu její bratr který chce spát s každou. Mimochodem černoška je naprosto nesnesitelná. Jestli vám to připomíná děj telenovely tak věřte že to není náhoda. Jen je to zabaleno do soft porna a nějakého toho násilí.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Je to zábavné. Příjemně to odsejpá. Není to povrchní ani hloupé. Místy to pěkně převrací původní Star trek ale spíše je to pocta než pohrdání nebo parodie. Jsem spokojen víc než u dílu prvního. Jen některé podivné části interiéru lodi působí poněkud nereálně. Jinak nemám moc co vytknout. Jenom snad to neustále odkazování by si už mohl Abrams odpustit..

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Konečně jsem se dostal k tomuto dílu a trochu zklamání. Po půli už to trochu nudí a různé kabaretní písně jsou docela otravné. A většina scén ve kterých není Lucka Bílá nebo Jiří Korn jsou docela vatové a nezáživné. Trpí to trochu nemocí většiny muzikálů prostě to nemá dostatek nosných melodií a kvalita hudby pak kolísá.

Nevědomí (2013)

Ach jo tak to v trailerech vypadalo poutavě a tak to ve skutečnosti nefunguje. Prvních cca 30 minut vypadá jako atmosferické sci-fi ala moon s větším rozpočtem bohužel tento směr se brzy opustí a nakročí se k mad maxovi a celé se to pokazí. Nedává to moc smyslu zvlášť nechápu proč si čtyřstěn vytváří armádu klonů když má efektivní drony na boj s lidmi. Zvlášť pak nechápu proč dělá klony s pamětí (kde ji vzali o tom ani spekulovat nebudu). To že má schopnosti na zničení měsíce ale už ne lidí necháme v pozadí. Děravý scénář a nesmyslné zvraty dělají z toho filmu spíše komedii než vážně míněné sci-fi. 35%