Thor: Temný svět (2013)

Thor je v avengerovském světě kapitola sama pro sebe. Superhrdinských filmů je spousta a většina stojí za bačkoru. Nebyl jsem nadšen ani ze supermana ani batmana. Thor je ale zvláštní. Naštěstí zvláštní způsobem, který se mi zamlouvá. Vše počínaje vizuální stránkou, která je dost odlišná od všeho co znáte, přes zvláštní mix fantasy a sci-fi až po některé skvěle vymyšlené akční scény. A k tomu je tu Loki, od kterého nikdy nevíte co čekat. Tenhle blockbuster jsem si užil a ani nemám moc námitek ke scénáři a příběhu (i když hlavní záporák je bezduchý až hrůza). 75%

Transformers: Pomsta poražených (2009)

No první půlka je naprosto nesnesitelná s humorem pro puberťáky s velmi nízkou inteligencí. Megan Lišková je strašná a naprosto se do role nehodí. Navíc jsou všechny dialogy ve filmu hrozné a k tomu naprosto zbytečné a jako vystřižené z rodinné komedie (a to ještě z nějaké hodně špatné). Akce je stejně nepřehledná podobně jako v díle prvním. A ty zpomalené záběry !!! + 2 smrti-nesmrti to dorazí. Jinak výborný je hlavní záporák čeká až Optimus zaklepe bačkorami a pak přijde na zem a hned chcípne a neudělá naprosto nic. Ztráta času 15%

Pán času (2005) (seriál)

Originalita se musí ocenit a tohle má obrovskou spoustu výborných nápadů, které by samy o sobě utáhly vlastní seriál či film. Vastrou s její partou počínaje a anděly konče. Nemá to cenu nijak rozebírat. Shlédněte a uvidíte. U tohohle rozumím jak nadšeným komentářům tak i těm negativním. Ještě malý update. nikdy jsem neviděl seriál kde by díl dával smysl až po té co uvidíte celé následující serie (viz ticho v knihovně). Stejně tak jsem dlouho neviděl tak kreativní použití časových paradoxu které od diváka vyžaduje velkou pozornost. Za mě 85% Jinak Blink a Girl in the fireplace by jako samostané epizody dostaly 100% P.S. Seriál pro mě skončil odchodem Capaldiho zbytek sledovat odmítám po první tragické serii s Jodie (ne její vinou).

Pán Domu (2005)

Policista hlídá největší americký poklad - roztleskávačky. A celé je to ukrutná na nervy jdoucí nuda plná všemožných žánrových klišé. A když začal 200 kilový černoch tančit s roztleskávačkama v kostele poté co zkoušel s ukrutným gospelem bylo na čase to vypnout. Možná by to bylo zajímavé kdyby slípky dostali opravdovou policejní ochranu která by je nikam nepustila a opravdu je hlídala :-D 20%

Na stojáka (2004) (pořad)

Hodně nevyrovnaná věc, která stojí a padá na tom kdo je za mikrofónem. Bohužel je to hodně nudy a trapasů na pár parádních kousků. každopádně za tlumočení hokeje do znakové řeči bych dal i 5*. Ale celkově průměr. 50%

Riddick (2013)

Další "noční" akčňák s příšerama a Riddickem. Nic více nic méně. 50%

Vše o vaření (2013) (pořad)

Pořad o vaření jakých jsou tuny. Ničím nepřekvapí ničím nenaštve. V podstatě je to pořad jako podkres když děláte něco jiného. Navíc nechápu proč kritizovat pořad o vaření proto, že jich je hodně a tenhle je další. 50%

Elysium (2013)

Hollywood se topí v patosu více a více. Samé patetické kecy dlouhé záběry do slunce, které se odráží snad od všeho. Flashbacky které jsou naprosto zbytečné (jak pro děj tak pro atmosféru). Do toho samé zpomalené záběry na tu a tu bitvu. Zbytek filmu je střílečka/mlátička v různém poměru. Pro mě je to veliké zklamání jelikož to celé ani nedává moc smyslu neb celý příběh je vata mezi výše zmíněným. Akční blockbuster ? Ano. Kvalitní sci-fi ? Ani náhodou. Jodie Foster dostala málo prostoru a jako jediná mi přišla alespoň trochu zajímavá. Jinak hlavní záporák je ten nejhorší co jsem v poslední době ve filmu viděl jelikož je spíše k smíchu. Je naprosto jasné jak to celé skončí už od prvního momentu a je jasné kdo zemře. Stejně tak je jasné že záporák a hrdina se musejí utkat v boji muž proti muži. Navíc snaha kopírovat district 9 je do očí bijící (a to doslova jelikož z třepající se kamery bolí oči i hlava). Raketoplán Bugatti Veyron byl ale pěkný. A také je pěkné že Nissany jezdí i když jsou 150 let staré. Jo a hudba taky stojí za pendrek. 30 %

Vyměřený čas (2011)

Slibný námět utopený v béčkové gangsterce z "ghetta". Vše se rozpadne asi po půl hodině a veškerá sci-fi hloubka se utopí v honičkách, přestřelkách a krádežích. Hlavní hrdina se během chvíle mění ve střelce a špičkového řidiče. Občasné nápady s časem jsou fajn, ale většinou nakonec nejsou nijak rozvedeny a když je prostě vyměníte za zelené bankovky funguje to stejně. Mimochodem hlavní hrdina je mi dost nesympatický. A Amanda Seyfried vypadá jako mrkací pana :-D Ale koukat se na to dá. Když jste fanda sci-fi odečtěte 15% a když jste fanda gangsterek přidejte 15%. 50%

Světová válka Z (2013)

Profesionálně provedený film o zombíkách, který je ale totálně o ničem. Neb utíkáme před zombíkama v Izraeli, v Americe v zapadákově, v letadle, v laboratoři atd. Náhodou dorazíme do Jeruzaléma zrovna když zeď selže. Náhodou letadlo dopadne jen kousek od cíle tak, aby se dalo dojít pěšky i s kolíkem v břiše. Ale naštěstí máme po ruce židovku bez ruky, která nás podepře. Nehledě na to, že pád letadla je celkem v pohodě a ti hlavní ho přežijí. A to už neberu v potaz, že i když nevěděli kam s letadlem spadli věděli kam mají jít. A celé se to vyřeší zase náhodou. A to jsem se těšil že maskovacím virem bude nějaká neléčitelná smrtelná nemoc :-D. Jenomže to by to nesměli točit amíci. 40%