Muži v černém 3 (2012)

Průměrná komedie, která není moc vtipná a ani moc zajímavá. A ukecaný černoch Will Smith mě chvílemi i pěkně štval (ostatně jako ve většině jeho rolí). Občas jsou tam takové ty inside joky které stojí za to, ale celek nic moc. Lepší než jednička to není ale než dvojka to určitě lepší je. A jen Will Smith si dokáže nasadit černé brýle i když má obě ruce za zády. 60%

Lexx (1997) (seriál)

Jeden ze seriálů který bych se neodvážil nikomu doporučit jelikož zdaleka né všem se může trefit do vkusu. Je to šílené, popundeklové, úchylné, někdy dokonce i nechutné. Navíc celý seriál strašně osciluje i žánrově a to od vážné fantasy přes sci-fi až po šílenou parodii. Každá série je také značně jiná. První série je takový úvod a je zde oddělena jako samostatná. Druhá série je naprosto úchylná a spíše vážná. 18 díl je pak naprosto dokonalý a to nemám moc v lásce muzikály. Celkově si druhou sérii už moc nepamatuji jelikož jsem ji viděl už dávno. Ale vím, že jsem obě první série doslova žral. 3. sérii jsem zkoukl až teď a rozhodně velké plus. A pak je tu série číslo 4, která je něco tak dada, že to nelze popsat. a bavil jsem se při ní královsky. Totiž presidenta USA kreténa s první dámu, která myslí jen na jedno jen tak někde neuvidíte. A není lepší palivo pro vesmírnou loď než Holandsko. Hlavní postavy jsou naprosto úžasné mrtvý asasin, otrokyně lásky/shlukový ještěr, zbabělec a podrazák kapitán a 790 hlava robota prvně zamilovaný do Zev a pak do Kaie. A hláška typu "Jsi divný. Mrtví jsou divný" je jen kořením na dortu s rybími hlavami a medovou polevou :-D. 85%

Jiná země (2011)

Prvoplánová depka s rádoby sci-fi zápletkou, která je jednak zbytečná a jednak nedává moc smyslu a klidně by se dala ze snímku zcela vypustit aniž by se cokoliv stalo (vypustit by se dal i starý šílený indián). A když to uděláme zbude psychologické předvídatelné drama se zápletkou která je postavená na hlavu a každá alespoň trochu inteligentní bytost by se do ní nikdy nedostala. Aneb takhle to dopadne když chtějí amíci točit depresivní drama severského typu. 40%

Mocný vládce Oz (2013)

Přeplácaná nesouvislá a nenápaditá barevná fraška. Milla Kunis je hrozná, Michelle Williams také zrovna nezáří. A moje oblíbenkyně v roli zlé královny je trestuhodně nevyužitá. Celé to nemá drive ani emoce. Scéna s porcelánovou panenkou vzbudila naděje, ale to jen na chvíli. Hlavní hrdina je celou dobu strašlivě nesympatický stejně jako vlastně většina postav. Veliké zklamání a ztráta času. Finále jak zkopírované ze Star wars co to mělo být. Pokud jste 12-letá (americká) holka tak by se vám to líbit mohlo, ale i o tom dost pochybuju. 35%

Iron Man 3 (2013)

Skvělý návod na to jak se efektivně vyhnout všem hollywoodským filmovým klišé. Sebeironií. Scénář se jim vyhýbá naprosto bravurně. Žádné patetické kecy, žádní rozervaní hrdinové, žádné zdlouhavé vylévání citů, žádné srdceryvné 20 minutové úmrtí a následné zmtvýchvstání atd. + velký bod za to že americký válečný hrdina černoch ze sebe párkrát udělá totálního troubu :-D. 85% P.S. škoda jen, že se AC/DC nějak vypařila a nahradil ho otravný modrý mimozemšťan (asi nějaká sofistikovaná narážka, kterou jsem nepochopil).

Kdyby nastal soudný den (2010) (TV film)

No docela blábol. Krásná ukázka jak se dají rozfofrovat miliardy dolarů na zařízení která jsou kompletně k ničemu. Co na tom, že je z ameriky škvarek hlavně když je president v bezpečí a s ním i kongresmeni :-D. Mě dostala věta, že bez tohoto plánu by se amerika zhroutila. Ale hlavně, že je to potřebnější než kdykoliv před tím.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Klíšé + kýč = filmový hobbit. Mám rád knižní předlohu a nemám rád filmovou trilogii. Takže jsem k tomu přistupoval se skepsí. Bohužel se všechny moje obavy potvrdili. Jackson je megaloman, který nemá ani trochu soudnosti. Ani ta výprava už není moc ke koukání jelikož je to stálé strašně přehnané. Každá scéna se odehrává při východu slunce, západu slunce, západu či východu měsíce takže je to kýč na kýč. Každá trochu akční scéna musí být alespoň nad stometrovou propastí protože jinak by nebyla akční. Stále někdo někde visí vše je obrovské a jak trpaslíci tak elfové mají nejradši když mají ve svých stavbách obrovské propasti bez zábradlí :-D. Pravděpodobnost že by kterékoliv díte jakékoliv rasy přežilo 5. rok svého života je malá :-D. Vzpomínám si na útěk z knihy kde se utíkalo tunelem z hory (jenomže tam není výška). A tak jsou skřetí města jako křižovatka dálnic kde je vše tvořeno dřevěnými lávkami aby měli kam padat. Navíc je spousta lapsů v ději a detailů si nikdo nevšímá. Viz meče. jednou vysvětlují že modře svítí když jsou skřeti poblíž, ale v jeskyni kde jsou jich tisíce tak ani nebliknou. Plus přidané postavy (Radagast, Azog thorinova nemessis - v době hobita byl mimochodem už dávno mrtvý, Galadriel, která je v ději zbytečná stejně jako Saruman či Frodo). Navíc žánr osciluje mezi temným fantasy a stupidní komedii s krkáním a hlenem. Celé působí strašně synteticky a neživě jelikož CGI je tu vše včetně ptáků a bohužel je to díky novému formátu hodně vidět a i většina skal tak vypadá jak z modelů železnice. Snést se to dá ale jen jednou. 35%

Megažralok versus crocosaurus (2010) odpad!

Znuklearizovaný žralok a geniální plán jak ho zničit :-D. Nebombardujte ho nebo vybouchne. Mám nápad vyhodíme do vzduchu sopku. A všichni říkají no jasně proč nás to nenapadlo hned. Tohle je tak za hranicí sebeparodie že jsem se musel smát od začátku do konce.

Atlas mraků (2012)

Všem doporučuji přečíst si prvně knihu než si pustíte tento snímek. Stejně tak jsem to udělal já a jsem více než spokojen. Adaptace je velmi věrná a velmi umě natočená. Bohužel se trochu obávám, že se v tom asi musí běžný divák trochu ztrácet. Stejně tak masky vypadají někdy poněkud divně. Nápad s promícháním rolí je ale velmi zajímavý. Samozřejmě že to nedosahuje hloubky a propracovanosti knihy, ale jde o velmi dobrou adaptaci. 85%

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Trochu příhodně jsem měl "tu čest" vidět jeden díl tohoto skvělého seriálu v čekárně u zubaře. A musím říct, že následné vrtání zubu byla příjemná úleva :-D