Na hraně zítřka (2014)

Už dlouho jsem nezažil takové zabití dobrého filmu. Celý koncept a jak je to vymyšlené ala na hromnice o den více stejně jako pravidlla jak to celé funguje nemá chybu. Vše to šlape a dává to i smysl proč je Cruise skoro nezranitelný. Ale pak příjde zlom a to asi v posledních 20 minutách kde se všechna logika a realita rozpadne na kusy. Cruise je najednou nesmrtelný a nezranitelný bez jakékoliv logiky a happyend je konečnou pěstí na oko pro všechny kdo používají mozek a přitom stačilo tak málo. 60% Mimochodem konec co navrhuje Laxik by byl o * lepší.

Tintinova dobrodružství (2011)

Co se dá říct o Avatarovi se dá říct i o tomhle. Vizuálně zajímavé ale ne úžasné. Příběhově v pořádku, ale sterilní a nezajímavé. Nenudí to ale ani to není něco co bych do druhého dne nezapomněl. 60%

Oculus (2013)

Horrory moc nemusím, ale říkal jsem si, že to zkusím. A ačkoliv jsem čekal nějaký ten strach a místo toho příjde děsivá nuda plná všemožných hororových klišé bohužel ale bez jakékoliv atmosféry. Vlastně jsem to ani nedokoukal proč taky když to nedává smysl ani to neděsí. Konfrontace Amy Pond s anděly byla o 1000% děsivější. 30%

Zloba - Královna černé magie (2014)

Chaos, to vystihuje tento film. Spousta věcí v tomto filmu nedává smysl od cesty Sharlto Copleyho (jehož přízvuk začínám aktivně nenávidět) na trůn přes nesmyslné svějeření Růži třem nesnesitelným na hlavu padlým vílám, které ani neví jak se postarat o dítě, až po Maleficientin stalking. Snaha o inovaci příběhu je sice fajn, ale zbytek filmu to prostě nezachrání. Dvojka Jolie - Riley je jediná trochu fajn zbytek osazenstva je naprosto nevýrazná a většinou i zbytečná. Závěrem jen řeknu, že pohádkový svět jen málokde vypadá tak strašně uměle a neživě. 45%

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Trochu jsem se toho obával, jednička byla pro mě totiž jeden z nejlepších animáků vůbec. A dvojka vykazuje jasný posun směrem k plnokrevnému fantasy. A vůbec to není špatné. Je to vlastně super jelikož tu vše funguje jak má od vizuální stránky přes příběh až po skvěle fungující atmosféru. Vlastně je to skvělá jízda od začátku do konce bez infantilnosti nebo nesmyslů. Nejsou v tom vtíky za každou cenu jen jsou tu takové ty klasické insidejoky, které jsou jemně podané a neruší. Navíc je skvěle propracován i posun postav s tím jak stárnou (není to jen facelift pro nový software, ale postavy prostě jsou starší). Kéž by takhle vypadaly všechny druhé díly. Jinak konec je bomba, kterou jsem nečekal. Film navíc obsahuje nejlepší letecké scény jaké jsem kdy viděl v jakémkoliv filmu ne jen animovaném. A Thoothless je nejzajímavější drak (je neuvěřitelné jak dokáže být v jednu chvíli roztomilý a v zápětí vypadat tak děsivě a nebezpečně nebo majestátně). 95%

Godzilla (2014)

Remake se vším všudy. Novější triky, novější filmové postupy. Původní nesmysly, původní klišé katastrofických filmů, původní všudypřítomné náhody, původní nesmyslné nefungující plány, původní rodinné vsuvky s traumaty z dětství. I souboje monster jak z původní godzily. Bohužel to ale není parodie ani pocta s dávkou nadsázky. Je to totiž celé myšleno zcela vážně a to je největší problém. Vzpomenu si na Pacific rim, který je o tomtéž, ale Toro si alespoň byl vědom, že točí kravinu a užíval si to. Jako film pro lidi co nikdy nic z tohoto žánru neviděly je to ale celkem v pohodě a je to slabší nadprůměr. Jen to mohlo být o 30 minut kratší. 60%

Odvážné palce (2009) (pořad)

Debaty Baldýnský vs. Fuka byly výborné jelikož tihle dva se na spoustě věcí neshodly. Byla to větší sranda a mělo to větší šťávu než teď. Nejlepší je ale popis a diskuse nad opravdu špatnými filmy. Někdy to beru jako dobrý typ na to co skouknout (Kung-fu mela, Železný obr nebo Na prahu temnot). 75%

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Buhužel strašlivě předvídatelné a co je horší i dost nenápadité. Možná by tomu hodně pomohl více černohumorný háv. Výsledek je dost nuda a jeden nahatý finský zadek na tom také nic nezmění. 45%

Zapomenutá planeta (2011) (seriál)

Ze své podstaty zajímavý dokument. Bohužel zpracování trochu vázne. Přece jen sledovat záběry opuštěné místnosti s rozpadajícím se nábytkem je zajímavé jen asi 2 díly a navíc některé záběry jsou až moc recyklované (což nechápu vzhledem k rozsahu natáčeného není důvod používat stejné záběry několikrát). A poprve řeknu, že jsem rád za český dabing jelikož jsem viděl jeden díl v originále a anglický komentář je naprosto nesnesitelně patetický. Za shlédnutí to ale rozhodně stojí a podobných míst je na několik desítek dalších serií. 65%

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Obávám se že tohle je čistě pro děti. Je to akční, uřvané, hodně ulítlé a celkem to odsejpá. Problém je, že rodiče si v tom nenajdou skoro nic. Není v tom moc podařených vtipů a ty nejlepší kousky jsou až v závěrečných titulcích. Není to úplně nudné ani agresivně hloupé, ale také to nemá moc nosných věcí a ani vtipu to moc nepobralo. Je to prostě průměrný animák. 45%