Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Přiznám se že u tohohle asi nebudu úplně objektivní jelikož já jsem přesně cílovka pro tenhle film. Spousta odkazů hlášek a vtípků je pro fanoušky DaD. A já jím jsem přečetl jsem mnoho knížek z tohoto světa a hrál jsem Baldurs gate a Neverwinter nights (několikrát). Proto člověk ví co je Displacer, želatinová krychle, kdo je Mordenkainen nebo Szass Tam a proč má truhla jazyk a zuby. A ještě je to povedená komedie i dobrodružný film. Dostal jsem přesně co jsem chtěl v parádním balení. 85%

Galaktický expres 999 (1979)

44 let staré anime a dvě hodiny narosto nezaměnitelné atmosféry. Nepočítal jsem, že opět uvidím Harlocka a Arcadii. Má to svoje zvláštní kouzlo které se těžko popisuje a je zajímvé, že to vlastně vůbec nezestárlo. 85%

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Zábavná marvelovka, která sice není žádným trhákem, ale zároveň není ani v kategorii naprostá ztráta času. 65% Jen některé CGI je docela bídné (hlavně v honičkách)

Kimecu no jaiba - Kakutó (2023) (epizoda)

S každým dalším dílem mám tuhle sérii radši a radši. Celý minulý díl jsem čekal na to až se Mitsuri zapojí do boje a nezklamala.

Myši patří do nebe (2021)

Celkem příjemné překvapení. Velmi povedená animace na které je vidět jak moc na tom tvůrcům záleželo. Zároveň je tu (především na český film) zvládnutý scénář, který má  počátek a cíl a hlavně daný řád a smysl. Co mě překvapilo je rovněž to, že je film i celkem vážný a dojemný tam kde má být a stejně tak má spoustu takových drobných vtípků a není ani na chvíli střeštěný a komediální za každou cenu (další překvapení u českého filmu). Doufám že tohle bude mít úspěch a dá těmto lidem šanci pokračovat. 85%

Jurský svět: Nadvláda (2022) odpad!

Musím říct že tohle je naprosto tragický film. zhruba 1,5 hodiny se nic neděje. A zbývající asi hodinu je naprosto dementí akční film (demencí někde na úrovni Rychle a zběsile 15). Je až udivující že triky jsou místy daleko horší než z třicet let starého originálu. Fyzika tu nefunguje naprosto vůbec. Bojují tu několikatunová monstra a ta váha tu není nikde vidět. Vypadá to stále, že se děj odehrává ve dvou odlišných vrstvách v jedné jsou dinosauři a ve druhé jsou herci. Střih tomu dává korunu jelikož je to stále dokola. Herec něčím mává (případně má ruku před sebou) a hned střih na dinosaury. Nikdy to pořádně nevypadá, že by měli existovat ve stejném vesmíru. A tohle začne už od prvních minut filmu kde Pratt na 500kg koni nahání asi třítunového dinosaura a pak ho drží na laně :-D. Dinosauři jsou jeden čas superrychlí a nezranitelní a v zápětí jsou extra pomalí podle potřeby scénáře, ale je to hrozně vidět. Scény se navíc stále opakují kdy Howardové čumí do ksichtu zblízka snad 10 dinosaurů za film. Praktické efekty stojí úplně za pendrek a lepší a přesvěčivější loutky jsem viděl dinoparku ve Vyškově. Příšerně se to celé vleče. Scénář nedává smysl. Dialogy jsou tak dementní jak očekáváte a některé jsem přeskakoval. Ve filmu je snad 20 postav bez jakéhokoliv účelu. Bryce Dallas Howard mě začíná už aktivně štvát. Scéna s plavajícím dinosaurem byla jediná která mohla být i trochu zajímavá kdyby nebyla stejně dementní jako zbytek filmu. Jak se sakra ze skvělého trikového trileru o přežití na ostrově dinosaurů s etickým přesahem mohla stát takováhle s prominutím sračka. Je to jak když z jednoho pytlíku čaje vaříte čaj tak dlouho až už neobarví ani vodu a tak přidáte hlínu. Je to hnusné a pít se to nedá. Poprosil bych Holywood, aby zase jednou najal nějaké scénáristy, kterým je víc než 10. Děkuji. 5%

168 hodin (2006) (pořad)

Celkem ok pořad jen mají poslední dobou trochu problém udržet si objektivitu.