Co kdyby...? (2021) (seriál)

Předně se mi nelíbí tahle podivná animace. Jakékoliv akční scény vypadají jak loutkové divadlo a moc dobře se na to nekouká. Druhým problémem je hrozná nevyrovnanost dílů kdy některé jsou k nepřežití nudné a některé jsou fajn. Co v tomto nechápu je hrozná nenápaditost jednotlivých příběhů a nesmyslmost jednotlivých námětů (kdy člověk neví proč by ho to mělo zajímat). Problém je třeba první díl druhé série který by měl člověka motivovat k dalšímu sledování a místo toho je naprosto nezajímavý a vleče jak smrad. Tvůrci si rozvázali ruce mnohovesmírem a zárověň to ani v nejmenším nevyužívají. Není to vysloveně špatné ale ani to není moc zajímavé. 50%

Spy x Family (2022) (seriál)

Skvělá komedie, u které jsem se výborně bavil. Den u rodičů v práci byl dokonalý. 85%

One Piece (2023) (seriál)

Nemůžu porovnávat s původním anime (nemám 10 let abych si doplnil mezery :-D), ale tohle je rozhodně cesta jak udělat dobrý seriál. Fajn hrdinové a praštěný svět který vás prostě baví. V praštěnosti bych klidně šel i dál, ale to je jen můj pocit. Jo a Emily to tady fakt sekne 80%

Undead Girl Murder Farce (2023) (seriál)

Hodně zábavný detektivní seriál, který je ale anime a tak jsou tu upíři, vlkodlaci, Sherlock, Jack Rozparovač, fan servise, Lupin,. fantom opery, detektivka jež je hlavou ve zlaté kleci a další asi sto různých věcí. A hlavní trojka je prostě parádní. Nebere se to vážně což je další velké plus. A pokud bude druhá serie tak se na to rozhodně podívám. 75%

Castlevania: Nokturno (2023) (seriál)

Tohle je hodně rozporuplné. Akce mi přišla výrazně horší než u původního seriálu. Je hodně nepřehledná,  chaotická a zdaleka není tak nápaditá. Stejně tak je to se záporáky většina je jich naprosto nezajímavá a scény s nimi jsou docela filler. To bohužel platí i o Bětce, která je jednak příšerně předesignovaná a vypadá spíš směšně než děsive nebo démonicky a k tomu se ještě přidává to, že se o ní nedozvíte nic. No po clifhangrovém konci se asi na pokračování kouknu ale nebude to s takovým očekáváním jako předchozího seriálu. Chování postav je v některých momentech také dost na hlavu a děj má docela tendenci točit se v kruhu napadneme upíry v zámku a pak podruhé v kobce a pak potřetí v kostele a nikam to moc nesměřuje.  Rozpolcenost pokračuje i u artových scén které jsou někdy pěkné a jindy až příšerně sebestředné a zbytečné No uvidíme jak to bude pokračovat. 60%

Phoenix: Eden17 (2023) (seriál)

Co to sakra bylo ? O čem to celé bylo ? Kdo je Romi ? Jak to že 1300 a 600 let nehraje roli ? Kde se vzala kamená archa ? Kdo jsou Mooky a kam se poděla ta poslední ? Kde se vzal krysoelf a kdo je ? Proč to vypadá a má to feel jako animák z osmdesátek ? Jak funguje cestování vesmírem ? Proč je půlka třetího dílu filler ? Proč Romi opustí zemi a pak se touží vrátit a pak opustí Eden a touží se zase vrátit na Eden ? Kdo vyhodil ostrov na zemi do povětří a proč ? Kde se vzal a co vlastně je vesmírný Fenix ? Na co se to vůbec ptám ? Co je to za robota který je přes 1000 let starý ? Jaké jsou motivace postav (všech) ? O co tu sakra vůbec jde ? Tak to jsou otázky na které se nedozvíte odpověď. A teď ta hlavní otázka jak tohle mám do háje hodnotit ? 50% jelikož po shlédnutí nejsem o nic moudřejší.

Flash (2023) odpad!

Tak předně už jsem dlouho neviděl takhle špatné CGI ve velkorozpočtovém filmu. Tohle nefunguje na všech úrovních jelikož je to hrozně vidět na uncanny valley ksichtech, neraealistických tělech a kápích a vlastně všem při akčních scénách. Dalším velkým problémem je Flash/Berry které mu máte chuť jednu fláknout a to ho tu máte ještě stereo. Dialogy jsou také utrpení a několikrát jsem si říkal ať už proboha sklapnou. Už jen u úvodní scény jsem si říkal jestli tohle napsalo jedno z těch CGI dětí (u kterého mimochodem přesně víte kdy je CGI a kdy skutečné - asi 2s na konci scény). Celá linka s cestováním časem je neuvěřitelně pitomá a nedává ani trochu smysl. Jelikož pokuď Flash změnil minulost na zemi před cca 15 lety jak to sakra ovlivní minulost na Kryptonu před cca 30. Konec to nakonec zamázne úplně bo celý film kompletně zneguje a řekne no vlastně nic z těch 2h nemá smysl. 10% a to jsem ještě štědrý. Naprostá ztráta času. Jo a pokusy o humor šly úplně mimo mě.