Příšera ze starého Soulu (2023) (seriál)

Některé věci jsou zde velmi fajn. Několik méně předvídatelných dějových zvratů. Herci jsou fajn a scenář také povětšinou dává smysl. Bohužel je tu i dost věcí co to dost sráží. Za prvé by to rozhodně potřebovalo tak o dva díly zkrátit. Vynechat zbytečné slowmo pasáže (Snyder o tom ví své). A taky bych trochu ubral na melodramatičnosti. Jinak Lady Maede je skvělá vosí královna. A konec se mi líbil hodně až na tu podivnou rvačku s přesilou. Docela mě vyděsila ohlášená druhá série, ale to bude pravděpodobně s jinými lidmi což je fajn. Za mě 75%

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Naprosto nekoherntní mišmaš všeho možného a nemožného, který je k uzoufání nudný. Přestřelky a souboje vypadají děsivě a zpomalené záběry jsou hrozivě prázdné a nenápadité. Naprostá ztráta času. Bohužel to až na výjimky není tak blbé aby to bylo zábavné. 20%

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Předně se mi nelíbí tahle podivná animace. Jakékoliv akční scény vypadají jak loutkové divadlo a moc dobře se na to nekouká. Druhým problémem je hrozná nevyrovnanost dílů kdy některé jsou k nepřežití nudné a některé jsou fajn. Co v tomto nechápu je hrozná nenápaditost jednotlivých příběhů a nesmyslmost jednotlivých námětů (kdy člověk neví proč by ho to mělo zajímat). Problém je třeba první díl druhé série který by měl člověka motivovat k dalšímu sledování a místo toho je naprosto nezajímavý a vleče jak smrad. Tvůrci si rozvázali ruce mnohovesmírem a zárověň to ani v nejmenším nevyužívají. Není to vysloveně špatné ale ani to není moc zajímavé. 50%

Spy x Family (2022) (seriál)

Skvělá komedie, u které jsem se výborně bavil. Den u rodičů v práci byl dokonalý. 85%

One Piece (2023) (seriál)

Nemůžu porovnávat s původním anime (nemám 10 let abych si doplnil mezery :-D), ale tohle je rozhodně cesta jak udělat dobrý seriál. Fajn hrdinové a praštěný svět který vás prostě baví. V praštěnosti bych klidně šel i dál, ale to je jen můj pocit. Jo a Emily to tady fakt sekne 80%

Undead Girl Murder Farce (2023) (seriál)

Hodně zábavný detektivní seriál, který je ale anime a tak jsou tu upíři, vlkodlaci, Sherlock, Jack Rozparovač, fan servise, Lupin,. fantom opery, detektivka jež je hlavou ve zlaté kleci a další asi sto různých věcí. A hlavní trojka je prostě parádní. Nebere se to vážně což je další velké plus. A pokud bude druhá serie tak se na to rozhodně podívám. 75%

Castlevania: Nokturno (2023) (seriál)

Tohle je hodně rozporuplné. Akce mi přišla výrazně horší než u původního seriálu. Je hodně nepřehledná,  chaotická a zdaleka není tak nápaditá. Stejně tak je to se záporáky většina je jich naprosto nezajímavá a scény s nimi jsou docela filler. To bohužel platí i o Bětce, která je jednak příšerně předesignovaná a vypadá spíš směšně než děsive nebo démonicky a k tomu se ještě přidává to, že se o ní nedozvíte nic. No po clifhangrovém konci se asi na pokračování kouknu ale nebude to s takovým očekáváním jako předchozího seriálu. Chování postav je v některých momentech také dost na hlavu a děj má docela tendenci točit se v kruhu napadneme upíry v zámku a pak podruhé v kobce a pak potřetí v kostele a nikam to moc nesměřuje.  Rozpolcenost pokračuje i u artových scén které jsou někdy pěkné a jindy až příšerně sebestředné a zbytečné No uvidíme jak to bude pokračovat. 60%