Příběh o princezně Kaguje (2013)

Zpočátku jsem měl velkou neduvěru k animaci co se prvních ukázek týkalo. To se ovšem rychle vytratí během prvních 2 minut. Tahle akvarelová animace vypadá prostě skvěle a skvěle doplňuje i zvláštní děj tohohle celého (schválně píši děj jelikož příběh to ve své podstatě nemá). Bylo velmi zajímavé sledovat život ve feudálním japonsku a všechny ty běžné věci kterými lidé procházejí. Ghibli je stále jedno z posledních studií které mě nikdy nezklamalo.  85%

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Strážci galaxie jsou v márvelovském univerzu moje srdcovka a tak to zůstalo i posledního dílu. Stále je to ta zábavná a nápaditá komedie jako předchozí díly. A zde mě překvapily velmi vážné sekvence, které jsou až překvapivě působivé. Kéž by se Marvel vykašlal na multiversa a radši nás nechal objevovat tenhle vesmír. 80%

Nadace (2021) (seriál)

Takhle uťal jsem to v půli první série. Knihy jsem kdysi četl ale již si z nich tolik nepamatuju. Ale tohle je prostě velké vizuálně navoněná a vlekoucí se nuda. Nemá to nic zajímavého co by to mohlo nabídnout. A je to velká škoda. 40%

Suzume (2022)

Jedním slovem úžasné. 98% A teď jsem neodolal a koukl jsem na to ještě jednou a podruhé je to ještě lepší když člověk vidí ty detaily které při prvním shlédnutí nepostřehl nebo nechápal. Suzume a Kimi no na wa jsou Šinkaiovy nejlepší filmy. P.S. Viděno v kině a doufám že takovéto filmy se dostanou do české distribuce častěji.

Dokonalý smysl (2011)

Musím říct že tohle je jeden z nejděsivějších filmů co jsem poslední dobou viděl. A to hlavně kvůli všemu nevyřčenému. 75%

Černé zrcadlo - Loch Henry (2023) (epizoda)

Béčkový horor. Jinak to nemá co nabídnout. Co se to BM děje. Jo mimochodem všechny postavy mi tu lezli na nervy.

Kimecu no jaiba - Katanakadži no sato hen (2023) (série)

Nehodnotím serie ani jednotlivé díly, ale Demon slayer je krásně nekonsistentní v rámci sérií což je více než dobře. Stálé zůstává originální a dva Hashiry je v této serii radost sledovat. I když je finale trochu slabší předchozí díly to vše skvěle vynahrazují. Vážně se těším co nabídnou Iguro, Gyomei a Sanemi.

Kimecu no jaiba - Cunaida kizuna: Kawataredoki - Asaborake (2023) (epizoda)

Byl poslední díl serie nejslabší. Asi ano jelikož v ní téměř nebyl ani Muichiro ani Mitsuri. Poslední díl byl docela zvlášní celkově minimum soubojů a Muzanova backstory. Ale i přesto jsem se nenudil ani chvíli.