Phoenix: Eden17 (2023) (seriál)

Co to sakra bylo ? O čem to celé bylo ? Kdo je Romi ? Jak to že 1300 a 600 let nehraje roli ? Kde se vzala kamená archa ? Kdo jsou Mooky a kam se poděla ta poslední ? Kde se vzal krysoelf a kdo je ? Proč to vypadá a má to feel jako animák z osmdesátek ? Jak funguje cestování vesmírem ? Proč je půlka třetího dílu filler ? Proč Romi opustí zemi a pak se touží vrátit a pak opustí Eden a touží se zase vrátit na Eden ? Kdo vyhodil ostrov na zemi do povětří a proč ? Kde se vzal a co vlastně je vesmírný Fenix ? Na co se to vůbec ptám ? Co je to za robota který je přes 1000 let starý ? Jaké jsou motivace postav (všech) ? O co tu sakra vůbec jde ? Tak to jsou otázky na které se nedozvíte odpověď. A teď ta hlavní otázka jak tohle mám do háje hodnotit ? 50% jelikož po shlédnutí nejsem o nic moudřejší.

Flash (2023) odpad!

Tak předně už jsem dlouho neviděl takhle špatné CGI ve velkorozpočtovém filmu. Tohle nefunguje na všech úrovních jelikož je to hrozně vidět na uncanny valley ksichtech, neraealistických tělech a kápích a vlastně všem při akčních scénách. Dalším velkým problémem je Flash/Berry které mu máte chuť jednu fláknout a to ho tu máte ještě stereo. Dialogy jsou také utrpení a několikrát jsem si říkal ať už proboha sklapnou. Už jen u úvodní scény jsem si říkal jestli tohle napsalo jedno z těch CGI dětí (u kterého mimochodem přesně víte kdy je CGI a kdy skutečné - asi 2s na konci scény). Celá linka s cestováním časem je neuvěřitelně pitomá a nedává ani trochu smysl. Jelikož pokuď Flash změnil minulost na zemi před cca 15 lety jak to sakra ovlivní minulost na Kryptonu před cca 30. Konec to nakonec zamázne úplně bo celý film kompletně zneguje a řekne no vlastně nic z těch 2h nemá smysl. 10% a to jsem ještě štědrý. Naprostá ztráta času. Jo a pokusy o humor šly úplně mimo mě.

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Taková pohodovka, která ale bohužel není moc nápaditá. 65%

Andromeda (2000) (seriál)

Trance byla skvělá. Zbytek je dost nezajímavá břečka.

Dobrá znamení - Série 2 (2023) (série)

První 4 díly byly zajímavé s občasnými skvělými momenty (viz část v Edinburgu či Jobovka). Bohužel se to pak celé totálně rozpadne v LBGT+- maglajs. Je to příšerně nekonzistentní a připadá mi to jako kdyby jste měly dvě fajn knižní povídky ty roztrhaly na malé kousky a pak slepily dohromady tím nejhorším možným lepidlem, které se vám lepí na ruce chytá prach některý text se přes lepidlo nedá přečíst a jiný úplně změní význam. No takhle zkouknu znovu první serii a tohle se pokusím nějak vymazat z hlavy. Jo a akčkoliv to u seriálů nedělám taky budu hodnotit zvlášť série.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

No po šesti dílech můžu říct že je to dobrý seriál jako podkres. Takový pokus o nová akta X. Což by možná fungovalo nebýt naprosto hrozných lapsů v logice a spousty deus ex řešení. Je na tom krásně vidět kdo tohle tvořil (Jar Jar Abrams a pan nesnáším star trek). Bohužel jsou tyhle blbosti v ději hned od začátku a vyžadují od diváka, aby ani trochu nepřemýšlel.  Už jen v prvním díle agent zasažen výbuchem a chemikaliemi a pak dostane kouzelnou injekci a najednou je fajn a nemá ani škrábanec ani jizvy prostě nic (a to ani od dříve zmíněného výbuchu).  Kouzelná injekce dokonce snižuje i radiaci a léčí nemoc z ozáření. Take se to docela točí v kruhu a recykluje témata a to už po šesti dílech. 45%