Sedm světů, jedna planeta (2019) (seriál)

Člověk se nestačí divit jak je možné udělat hodinový dokument ve kterém je možné každou sekundu zastavit a zarámovat. Jak moc hodin a trpělivosti muselo tohle zabrat. Zbývá jen obdiv a plné hodnocení 100 %

Expanze - Série 3 (2018) (série)

Today I make history. Me Maneo Jung-Espino....

Mandalorian (2019) (seriál)

Není to špatné jen je to průměrné. A za mě je to spíš zklamání. Skončilo to stejně jako to začalo. vše co se v první sérii stalo se ve své podstatě stalo v prvním díle. A to skoro doslova. Technická stránka je bez problémů, herci jsou ok, baby Yoda se bude prodávat líp než porgové. No a to je tak asi vše. Jo a jen tak mimochodem mít armádu IG robotů ovládneš galaxii během 5 dnů. A jinak i když není Gina Carano zrovna oskarová herečka člověk jí prostě věří, že by dokázala nakopat pár zádelí. 65% Druhá série je pak opět totéž.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) odpad!

Prvních 20 minut jsem neměl naprosto ponětí co se děje. Skákalo se z planety na planetu, z postavy na postavu všichni jeden přes druhého furt něco pořvávali, vše kolem vybuchovalo a na nic nebyl čas. Což bylo velmi vyčerpávající a docela jsem měl pocit jaký má člověk při Epilepsii. A pak to pokračovalo ve stejném tempu. skok na planetu zde se něco nepodstatného stalo a pak se vše někam propadlo kde se stala další nějaká nepodstatná věc. Vždy se objevila nějaké postava řekla nějakou nedůležitou blbost (většinou nějakou referenci na ostatní filmy) a zase zmizela. Většina postav ve filmu umře a je oživena nebo umře neumře (každá). A zbytek je chaotický slepenec pošahaných chaotických scén které nedávají smysl a jsou i chaoticky natočené. Další věc je také průběžné negování předchozího filmu. Celou dobu jsem měl dojem že tohle psal internet. Každý debilní nápad a každá na hlavu padlá teorie fanoušků je zde. A finální klinec co rovu tohoto srance jsou nezajímavé souboje Kyla a Rey ve kterých netušíte co se děje díky dementnímu střihu a neustále se šíleně pohybující kameře. A to samé platí i o vesmírných bitvách ve kterých už vůbec netušíte co se děje. Vše se snaží působit strašně epicky a zároveň máte pocit, že celá galaxie je asi 10 lidí kteří jsou většinou ještě příbuzní nebo jsou nějaký ex. Vlastně jediné dvě věci které jsem mi líbili bylo Chewieho reakce na smrt Leii a cameo Sola. Rádši bych viděl film o Poeovi a jeho ex. 10%

Léto s Marnie (2014)

Mám rád filmy kde vše na konci zapadne do sebe naprosto přesně. Tohle je ten film. Bude to znít hrozně když povím, že i vzpomínky se jako duchové vracejí, ale tohle je přesně ono. A to že jedna nevyřčená věta může spoustu věcí změnit. Sakryš nějak začínám být sentimentální. Ale prostě nemám co namítat. 90% Mimochodem trvalo mi půl roku než jsem se na to podíval.

Noelle (2019)

V tomto případě nebudu hodnotit jelikož jsem na to koukal zhruba 20 minut. A pak jsem usoudil že to asi stačí. Annu mám rád ale mohla by také pro změnu hrát v něčem co není hrozná nezajímavá blbina.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Není to nic převratného. Není to ani nic extra originálního a promyšleného. Ale je to prostě jedna skvělá akční jízda, která se prostě skvěle sleduje. 75%

Temný krystal: Věk vzdoru (2019) (seriál)

Když jsem viděl trailery říkal jsem si to bude nějaká divně vypadající blbina. A jak moc jsem se mýlil. Velice rychle jsem změnil názor. Výsledek vypadá naprosto úžasně. Perfektní vizuál doplňuje skvělá hudba, přesný voice acting (viděno v angličtině - když to jde dávám přednost původnímu znění) a k tomu nádherný svět a propracované postavy. Dlouho jsem uvažoval jestli si prvně pustit film a pak seriál nebo opačně. Nakonec byl seriál první A rozhodně toho nelituji. Film je rovněž velmi dobrý jen je bohužel trochu zkratkovitý a rychle uplyne. Když vezmu že jsem se na tohle koukal 11,5 hodiny a nenudil jsem se ani na chvíli musí člověk jen smeknout. A dvojka Hup a Deet jsou pro mě seriálová dvojka roku. Je s podivem že mi na dvojici loutek záleželo víc než na jakékoliv jiné postavě v letošních filmech. 95% p.s. Jsem moc rád že i v dnešní době je někdo ochoten dát velký balík peněz na takovýto experiment.