Planoucí pobřeží (1991) (TV film)

Vždy si vzpomenu a úžasně hrozný čtený dabing pronášený monotonním nevýrazným hlasem stejným pro všechny postavy. Ale stejně jsem to sledoval.

Anne s E na konci (2017) (seriál)

Pro mě velké překvapení. Nenapadlo mě že budu ve svém cynickém postoji skoro ke všemu sledovat seriál jako je tento. A že se u toho velmi bavím. Skvělý je knižní přednes hlavní hrdinky, herecké výkony jsou přesné a to včetně castingu, dialogy jsou kapitola sama o sobě, hudba je skvělá a kamera by si zasloužila oskara. Je to jako nudný historický román podáván ústy střeštěné protagonistky. 80% Zatím před koncem první série. A tak mám za sebou i sérii druhou a jsem docela hodně překvapen jak málo mě vadí jakékoliv tyhle LBGT a SJW věci. Hlavním důvodem je vše okolo. Hudba, herci, kamera scénář, atmosféra vše. Je vidět jak moc se tvůrci snažili a jak dobří jsou v tom co dělají. Před začátkem třetí řady mě už teď mrzí, že to tou třetí skončí. 80% Také jsem si přečetl knižní předlohu, která rozhodně stojí za to.

I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

Pomsta loserů.. Doslova. Hlavní dvojka mi připomínala mladší verze Ellen Page a Roberta Carlyla a musím říct že tenhle casting se povedl jelikož vypadají přesně na postavy, které hrají a hlavní hrdinka není modelka s brýlemi jak už bývá zvykem. Tón seriálu neustále skáče od komedie přes drama až téměř k hororu a já se bavil. Jen konec nekonec mi trochu vadí. 75% zatím. Ještě se to dá slušně zmastit v další sérii jestli bude.

Draci v oblacích (2020) (seriál)

Dobrý nápad, ale dost průměrné provedení. A hlavně to nemá žádnou dějovou linku. V podstatě je to jak dokument ze světa velrybářů. 60%

Hon na pačlověky (2016)

Za dveřmi není Ježíš. Za dveřmi jsou druhé dveře a až za těmi je Ježíš. Úžasně divný film. 80%

Zaklínač (2019) (seriál)

Nevím jestli tohle mohu nějak hodnotit když jsem viděl pouze 2 vybrané díly. Ale i tak to asi udělám. Je to asi ok pro normálního diváka. Ale pro toho kdo četl knihy je tohle prostě mimo. Casting je dost podivný v podstatě u všech postav (což je samozřejmě věc pohledu). Druhá věc co nechápu je tenhle na hlavu padlý trend neustálých barevných filtrů u většiny záběrů. Obraz je neustále vyblitě modrošedý a zabíjí jakoukoliv realitu a člověk se furt cítí jako s herci ve studiu místo ve světě středověkých pověstí. Nějak se mi z toho tak nějak vytratila veškerá chemie mezi postavami a celá ta ironická a sarkastická duše jednotlivých povídek z knih. Zůstává jen hromada prázdných řečí o osudu a bla bla bla. Akční scény jsou ok ale nic co by si člověk zapamatoval. Pro nefanouška průměr a pro fanouška ztráta času (pro mě až tak ne, zkoukl jsem dva díly a se zbytkem se nebudu obtěžovat). 50%

Co děláme v temnotách (2019) (seriál)

Americký president se volí na 1000 let, úředníci se nedají zhypnotizovat protože nemají duši. A chudák Gregor :-D Je to úžasně nekorektní a velmi zábavné. No po tom co jsem shlédl téměř celou druhou sérii jsem velmi rád, že bude i třetí. Jackie Daytona mě naprosto dostal. Předchozí majitel záhadně zmizel protože jsem ho zabil. A nikdo neví že jsem upír kromě těch co jsem vysál a zabil, ale ti jsou teď mrtví takže je to problém co se vyřešil sám. A Mark Hammil už pro mě není Luke Skywalker, ale Jim the Vampire :-D. A Colin Robinson má úžasné způsoby jak vysávat lidi přes internet i přímo 90% Jinak ten casting by zasloužil oscara :-D

Sněhurka a lovec (2012)

To byla ale hovadina. Kristen má jeden výraz celý film (Bohužel je to výraz udivené veverky) a dějí se tam kolem nějaké nezajímavé blbiny. Vykrádačka z mononoke mě upřímně naštvala. Když vypnete mozek je to asi ok ale vidět znovu byť jen půlku bych vážně nechtěl. 40%

Elisa a Marcela (2019)

Docela nudná pitomost ale Natalia de Molina v black and white je kočka. 50%

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Příjemná rodinná zábava s roboty a vesmírnými loděmi a nějakým tím survival nádechem. Proč ne je to vcelku zajímavé. 75%