Hra o trůny (2011) (seriál)

Tak předně nechápu jak se toto dostalo na 5. stupeň hodnocení seriálů tady. Stejně tak nechápu proč je toto vlastně fantasy jelikož tady se o fantasy jen celou dobu mluví a 10 dílu si musíte počkat, aby se objevil byť jediný fantasy prvek. Stejně tak hojně používaný pojem "dospělé fantasy" mě více než mate. Jelikož na tomhle nic dospělého či vyzrálého není. Základní recept na tento seriál je jednoduchý: kozičky + nějaká ta sprška krve nebo alespoň vyhřeznutá střeva ať už z čehokoliv + patetické řeči vlastně o ničem + nějaký ten sex + nějaká ta smrt atd. atd. A do tohohle je zabalen prostinký děj, který navíc vlastně nikam nesměřuje. Po prvních 5 dílech jsem měl pocit, že scéna se sličnými slečnami a nějaká ta krvavá scéna musí být snad každých cca 5 minut a ve většině případů navíc nemá žádný důvod ani smysl nedej bože nějakou spojitost se samotným dějem. Klasický fan servise pubertálním divákům. Jako příklad uvedu rytířský souboj kde krvavým způsobem zemře bojovník jen proto, že tu už dlouho nebyla krev. Samoúčelná scéna. Jedna z mnoha. Stejně tak kuchání jelena jako podkres rozhovoru (většina lordů si připravuje svůj oběd samo :-)). Nemám apriori nic proti násilí ve filmu nebo sexuálním scénám (komu by také vadily, že ?) nicméně když je většina seriálu zaměřena na ně pak to nemá smysl. Obrovská spousta postav jejichž osudy jsou jen velmi hrubě popsány a neuzavřeny. Až se děsím toho, že to je jen předvoj dalších mnoha sérií. Tajemná hrozba ze severu o které se tu jen mluví. A parta hlídačů, kteří ani vlastně neví před čím svět hlídají. A při svých hlídacích výpravách občas umrznou nebo se pojídají navzájem . Boj o trůn, který nijak neskončí. Jediná dějová linka, která jakš takš stála za to je s Khaleesi nicméně i ta se také vlastně nikam neposunula, ale alespoň měla nějaký konec. Tenhle ubohý pokus o fantasy typu Zaklínač mě natolik zklamal, že mu nemohu dát ani průměrné hodnocení. A rozhodně uděláte lépe když si přečtete Zaklínače jelikož čas, který strávíte u sledování tohohle se dá využít o dost lépe. Dokoukal jsem to jen protože jsem v tomto případě nechtěl hodnotit neuzavřeny děj. To bych ale vlastně neměl ani teď :-) 35 % za technickou stránku věci a celkem slušné herecké výkony.

Divočáci (2007)

Příjemná oddychová komedie bez trapností a přihlouplých scén. A i konec nezklamal. Výborný film na sobotní večer. A co mě dostalo nejvíc je to, že ani ti "záporáci" vlastně nedostali co si zasloužili jak to tak bývá v ostatních komediich. Ale dostali nový bar a pivo na rok zdarma :-). 80%

Proroctví (2009)

Výborný potenciál bohužel dosti promrhaný. Předně mě hodně iritoval Cage v hlavní roli. Nahodí jeden výraz a celý film se chová tak, že by ho člověk s chutí praštil. Jeho herectví nemůže na diváka příliš působit jelikož ho jaksi vynechal. Šablonovité postavy už ke katastrofickým filmům patří. Vdovec se malým synem, který je rozhádán se svým otcem jak originální. Filmu by jistě slušelo tak 30 minut míň jelikož loučení otce se synem bylo opravdu ubíjející a hlavně Cagův pád na kolena mě skutečně rozesmál a už to nešlo brát vážně. Nechápu proč se tvůrci tak bojí zničení země ve filmu a alespoň to musí napravit "novým stvořením" nebo co to bylo. Ještě zmíním takovou perličku. Když Cage zjistí, že země shoří v solárním ohni prohlásí, že by měli lidi varovat :-) asi proto aby si vzali slunečník nebo tak. Film neurazí, ale také nenadchne 60%

Dogville (2003)

Některé věci si člověk musí udělat sám. A jsi arogantní jelikož odpouštíš ostatním co bys sama sobě nikdy neodpustila. Co povědět o tomto filmu ? Výborně vystavěný příběh se spoustou zvratů a situací, které vás naprosto emociálně dostanou. Celu dobu jsem čekal, že se původní kulisy změní do běžného filmu. Místo toho jsem zjistil, že po půlce filmu je mi to vlastně jedno. Tohle byla jasná ukázka toho, že i v divadelní formě, která šla vždy mimo mě je možné vidět skutečné drama o zradě a nenávisti. A jedna ze závěrečných scén kdy Grace přemýšlí jak dál mě dostala do kolen. A ať je to jak chce zachoval bych se ve výsledku asi stejně, což je dost kruté a zdrcující zjištění. Trier je výborný režisér a některé střihy mě hodně překvapily. Z herců dostal to nejlepší a ačkoliv jsem Kidmanovou neměl nikdy zvlášť v oblibě teď už mám. U některých filmů se dlouze rozhoduju jestli si zaslouží i jen tu 4* tady jsem ani chvíli neváhal s pátou. P.S. nechápu proč je v popisu filmu napsáno mysteriózní jelikož tahle složka ve filmu jaksi není.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Příjemný civilní seriál o trošku ukecané svobodné matce se smyslem pro humor a její dospívající dceři, která je tak trochu šprtka . Výborná Lauren Graham v hlavní roli tomu dodává skvělý nádech. Městečko ve kterém žijí je obydleno některými podivíny ale které není že. V hromadě stupidních amerických sitcomů je tohle velmi příjemná změna (asi je to dáno tím že to není tak úplně sitcom) 90%

Will a Grace (1998) (seriál)

Tenhle sitcom je typickým příkladem toho co je špatného na většině amerických sitcomů (s několika málo výjimkami). Zatímco by měly vtipné situace vycházet z toho, že hlavní hrdinové mají smysl pro humor nebo z toho, že se dostanou do zvláštní situace, tak zde je humor tvořen tím, že hlavní hrdinové se chovají dementně anebo dokonce dementní jsou (nesouvisí to s jejich orientací dementní jsou zde všechny postavy). Navíc vlastně ani jedna z postav není sympatická a já bych se k nim v reálném životě ani nehlásil. Dovolím si malé porovnání. Chtěli by jste se přátelit s Rachel, Phoebe nebo Joem z přátel ? Kdo by nechtěl že :-). Tady jen člověk chce, aby se postavám stalo to nejhorší. Vtipy jsou tak neskutečným způsobem předvídatelné, že s jistotou víte co která postava udělá a řekne případně co se jí za moment stane. že se někdo chová zženštile může být vtipně v jednom díle a to ještě možná. Rozhodně to nestačí na X desítek dílů. Příšerná šablonovitost se táhne všemi sitcomy. Řeknu kravinu pauza na smích, aby divák věděl. Génia, který to vymyslel je třeba kopnout do .... A ty co to stále používají stejně tak. 1* je až až a jestli uvidím ještě kousíček tohoto převratného díla bude to odpad jak vyšitý.

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

U tohohle pořadu vše stojí a padá na výběru hostů. A od doby kdy se ukázal Jirka s chotí jsem to přestal sledovat.

(Bez názvu) (2009)

Extra podivný film o extra podivných lidech. A pro toho kdo nemá rád umění naprosto nevhodný. Už jen hlavní hrdinové jsou samí podivíni. Dva bratři z nichž jeden je komerčně úspěšný malíř ale né příliš umělecký, jehož cílem je vystavovat v galeriích a né vydělávat velké sumy za obrazy. Druhým bratrem je "umělecký" hudebník který hraje naprosto nepochopitelné nesmysly na kýkble a podobné věci a chce být uznáván, ale vlastně nechce jelikož je to známka komerce chce vlastně být jen pochopen. A pak tu máme majitelku galerie, která vystavuje díla těch největší exotů a vydělává na prodeji běžných děl ze zadní místnosti. A pak tu máme chlápka co z vycpaných zvířat dělá sochy a druhého chlápka který píše cedulky na věci kolem sebe a říká tomu umění :-). A jestli vám tohle nestačí jako dostatečný výčet podivností tak si pusťte tento film. U filmu jsem se několikrát slušně zasmál. Scéna se extravagantními šaty byla výborná. Nicméně bylo to spíše výjimečné, spíš jsem většinu doby nechápal pohnutky hlavních hrdinů, protože ty se ani chápat nedali byli to holt umělci. 65%

Společenský lev (1954)

Když jsem tohle viděl vzpomněl jsem si na Madagaskar. Odtud zřejmě brali inspiraci.