Na vlásku (2010)

Návrat k disneyovské klasice. Nic míň nic víc. Zábavné a koukatelné ale pixar ani Shrek to není.

Běsnící peklo (2008) (TV film)

Úplný odpad to sice nebyl, ale bylo to těsné. Hlavní hrdinka mi byla velmi nesympatická, ale to bych nevyčítal filmu. Co bych mu ale vyčítal je velká porce patosu. Neustálé zpomalené záběry a patetická hudba skoro ke všemu dění na obrazovce. Klasický film pro Novu na dopoledne nebo pozdní večer. Televizní triky stojí za starou belu a v seriálu Návštěvníci uvidíte lepší :-).

Pavouci z vesmíru (2010)

To zase byl zážitek :-). Začalo to jako hip-hopový klip kde se rádoby cool černoch válí v bazénu s několika buchtama a jezdí v černém ferrari. Bože jak mě všechny postavy vytáčeli. A musím říct, že mi ani jedna nebyla ani trošičku sympatická. Scénář je vlastně naprosto podivný, Hrdinové se schovávají v bytě pak jdou ven zjistí že to nejde -> schovávají se v bytě -> Jdou ven zjistí že to nejde (někdo mezitím zemře) -> schovávají se v bytě, aby zase mohli jít ven a některý z nich se mohl nechat zabít. Mezitím je pronásledují emzáci, kteří se dají x nedají zabít. Jelikož jednou vydrží několik zásahů raketometem aby se vzápětí nechali umlátit hlavním hrdinou. Atomovka (nebo co to bylo) tu sestřelí emzáckou loď a okolí nechá nedotčené a to včetně oken. Celé to vlastně ani nedává smysl. Lovci lebek se potulují po městě a "hledají nové mozky" asi pro Microsoft. A tohle celé vrcholí patetickou scénou o nesmrtelné lásce v záři modrého světla. Jediné co stojí za zmínku jsou velmi povedené triky, ale to stačí jen na 2* a to ještě slabé.

Černá labuť (2010)

Nemá cenu rozebírat. 5*. Snad jen Aronofskyho hrátky s kamerou jsou neskutečné.

Pěnička a Paraplíčko (1970)

Problémem tohoto filmu je že pro mě míří mimo. Nemám rád detektivky a ještě méně "starou dobrou Prahu"

Hrdinové (2006) (seriál)

První sérii jsem kdysi sledoval v angličtině s titulky. A musím říct, že mě to více než zaujalo. Zajímavé postavy zajímavý příběh který člověka zaujme a drží v napětí do dalšího dílu. Tohle, ale bohužel funguje jen krátce. Obrovské množství postav, které ve své podstatě ani nic nespojuje se nakonec jen setkají na jednom místě a nic se nestane. Konec první série je vlastně prvním dílem té další. Nic se nevyřeší děj se nikam neposune a dvířka jsou otevřena. A mohl to být výborný seriál kdyby směřoval k nějakému cíli a ne jen čekal jak se to bude divákům zamlouvat. A s nástupem další série začíná to pravé peklo. Zlí se stanou hodnými. Hodní se stanou zlými a zase zpátky. Tuhle se objeví nová nepotřebná postava s novými nepotřebnými schopnosti. Některá vlastnosti získá jiná ztratí a stále dále bez ladu a skladu. A nakonec z toho máme "Ulici" kde v každém díle řekne každá postava pár vět a jde se k další v řadě. A stále se to zamotává víc a víc Analogií by mohla být klasické balení všem známé plastelíny. Zpočátku je to barevná fantasie z niž se dá mnohé vytvořit ale nakonec skončí jako šedá beztvará hmota, s kterou si nikdo nechce hrát.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Velké zklamání a spíše zhnusení. Britský humor byl vždy tak trochu jiný, ale tohle bych spíše čekal od amíků. Možná je to pro ně určeno .-). Většinu britský sitkomů mám rád (Hale and Pace, Red Dwarf, Jistě pane ministře či premiére) ale tohle je střela vedle. Vtipy založené na trapnosti bez point či překvapení. Po pár dílech odmítám sledovat dále. V Hale and Pace byly některé scénky trošku mimo ale 5* si uhájily díky zbytku. Tohle je bohužel mimo celé. Holt né vše Britské stojí za to.

Televizní noviny (1994) (pořad)

Tohle odmítám hodnotit jelikož nejde o žádné dílo kinematografie ani televizní tvorby jsou to prostě zprávy. A to ještě dost pochybné. Viz dnešní zpráva (12.4.2011) o tom, že bude možná v Krkonoších sněžit. Televizní noviny na TV NOVA považuji za pořad zábavný nikoliv publicistický. Kde jinde uvidíte živé vstupy a nočními záběry na troubu u příjezdové cedule do vesnice :-). Nedávno jsem se hodně pobavil když moderátorka s naprosto vážnou tváří říkala že pachatel zastřelil prvně sebe a následně svého komplice.

Tajný projekt: Voda (2009) (TV film)

Dost zvláštní dokument založený na pokládání otázek beze snahy na ně odpovědět. Nemůžu si pomoct ale spíše mi to připomnělo teleshoping proklamující výrobek a pak výstup spousty spokojených uživatelů. Změněná voda, která vše zlepšuje a nikdo neví proč. A tento dokument se ani nesnaží cokoliv vysvětlit. Celé mi to přišlo silně manipulativní. Fousatý strejda přišel na to jak "revitalizovat" vodu a ta je lepší na pečení na zvlhčování vzduchu a je z ní lepší káva. Ale proč tomu tak je to nikoho nezajímá. Všichni jsou spokojení a to stačí. Stejně je tomu i s teorii paměti vody.Takhle by se dokumenty točit neměli.

Komedie s Klikou (1964)

Bohdalka celý film mluví jako Rákosníček. Jinak průměrný film.