Jižní Pacifik (2009) (seriál)

Další dokument na 1. Skvělé záběry a výtečná hudba. Asi nejvíc mě zaujal 4 díl pojednávající o vývoji vulkánů v pacifiku od jejích vzniku až po jejich návrat zpět do hlubin oceánu. Z dokumentů BBC se u mě stala závislost a tento patří k těm nejpovedenějším. Mimochodem původní dabing je dost lepší než ten český. Filmařská práce je provedena s citem a smyslem pro detail. A to celé doplňuje velmi zajímavý komentář se spoustou nových informací. 98%

Záskok (1997) (divadelní záznam)

U většiny cimrmanovských her mi přišla divadelní část trošku slabší než ta seminářová o životě a díle geniálního tvůrce Járy da Cimrmana (až na výjimky jako je Cesta na severní pól). U této hry je to naopak. Geniální výkon Zdeňka Svěráka jako trošku pomateného divadelního barda, který schválně divadelně přehrává (Tak končí naše komedie, alespoň doufám). Skvěle provedená parodie na všechny ochotníky i otřelé divadelní herce s neskutečnými hláškami (my ráčkujeme jako vejce vejci) - tomuhle se prostě nedá nesmát. Letos o silvestru jsem se na to s chutí znova kouknul a musím přiznat, že z celého silvestru je již tradiční cimrmanovský kus tím nejlepším. Rád bych také viděl verzi s Ladislavem Smoljakem to se mi už bohužel asi nesplní :-(.

Traja chrobáci (1976) (TV film)

Pro děti pěkná oddychovka. Aneb jak by mimové natáčeli večerníčky :-). Nápadité dekorace a několik povedených věcí viz způsob jak se vrátit zpět do lesa.

Počátek (2010)

Přiznám se, že jsem dlouho měnil hodnocení mezi 3* a 4* tedy nadprůměrem a průměrem. Celkem prostý příběh je zabalen do působivého vizuálního kabátu, ale. Jak mě na dokonalém triku trošku nesedlo až polopatické vysvětlování na konci filmu tady naopak vysvětlení je už na jeho začátku. Jednoduchá premisa vstup do cizího snu a vložení (či odcizení) myšlenky. A k tomu celému několik pravidel jak to celé funguje. Pravidla tohoto jsou ale až moc svazující a na mě působili dojmem, že mají za cíl vlastně převést snový svět na ten reálný. Výsledkem je, že se jen střídají jednotlivá prostředí (město, hory, pláž ....) a snový svět je ve výsledku vlastně obyčejný a reálný (což sny málokdy bývají :-)) A přitom to začínalo tak slibně když do příběhu vstoupila Ellen Page a začala si hráti s architekturou města. Přiznám se že některé věci byly dobře vystavěné a to například hrátky s časovým warpem na jednotlivých stupních snu, či celkem efektní použití schodiště. Problém je, že tu není vlastně nic zajímavého a to už cca od půlky filmu kdy hlavní hrdina prozradí osud své ženušky. Po té se vše zvrhne do matrixových honiček, skákání po stropě doplněných několika výbuchy. Do čehož se občas přidá nějaký ten zpomalený záběr . Jasně je to Nolan takže celek funguje herci ze sebe vydávají maximum (mám slabost pro Ellen Page) a hudební stránka je nadmíru povedená. Nicméně pro mě je to ale naprosto bez emocí a to je u filmu o snech velké zklamání. Je to stejné jako s DK profesionálně provedená práce, se kterou se ale nemůžu ztotožnit. Kvalit Mementa či Dokonalého triku to nedosahuje. Bohužel. 65%

Líbáš jako Bůh (2009)

U tohohle filmu mě celkem překvapuje nízké hodnocení. Samozřejmě scénář je v několika místech dost divný. A některé situace působí až moc vykonstruovaně a uměle. Ale celek je velmi dobře stravitelný relax. Co na tom, že je už od samého začátku je jasné jaký konec nás čeká, co na tom že vztahy jednotlivých postav jsou vlastně nelogické a nereálné, co na tom že děj je umělý a nesouvislý, co na tom že cílovým publikem je něžná polovina lidské populace. Musím říct že jsem se dobře bavil. Což komedii na slušné hodnocení stačí. 65%

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Není to žádný zázrak, ale oproti konkurenci Prima jistě zvítězila. Základním kladem je výběr porotců. Kraus je na svém standardu. Lucie Bílá na mě působila, že si to dokonale užívá a pokaždé když přišel někdo kdo měl i talent tak to na ní bylo vidět ještě lépe. Jako když dáte dítěti pod stromeček hračku, kterou si celý rok přálo :-). tohle nadšení se docela přenáší i na diváky. Stejně jako pořad na nově jsem to neshlédl celé, ale dokážu si představit, že bych se na to i občas koukal. A to je u reality šou co říct. 55%

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Nova vs Prima. 0:3. Leoš Mareš uvádí svým typickým způsobem a bez Banášové, která ho párkrát utře je naprosto k ničemu. Když už asi po páté prohlásil, že to není připravené tak mi bylo jasné, že jsme se vrátili k dokonale nevtipným přesně naučeným estrádám typu Zlatá mříž, GO Go show či nesmyslům Petra Rychlého. A to jsou věci ke kterým se rozhodně vracet nechci. Nesledoval jsem pořad celý a už nikdy ani nebudu. A když už i otec, který takovéto pořady jinak se zálibou sleduje prohlásil že ho "TV Nóva" zklamala bylo jasné, že si to zaslouží jen odpad.

Seirei no moribito (2007) (seriál)

Ačkoliv nejsem výhradní příznivec anime, i když jsem jich už několik viděl, tak u tohohle jsem musel smeknout. Animace a hudba patří k tomu nejlepšímu co můžete na svých monitorech vidět a slyšet. A příběh ? Mnohým může připadat nudný a bez obsahu, ale mě naprosto pohltil svým pomalým tempem a zobrazením všedního každodenního života hlavních postav. Dialogy jsou pak kapitolou sami pro sebe. I z obyčejné opravy rozbitého kopí se může vyklubat skvělý příběh, stejně jako hazardní hra mladého prince, která byla skvělá, Samostatnou kapitolou jsou pak bojové scény. Těch je sice poskrovnu, ale jsou naprosto úchvatné. Na druhou stranu si plně zachovávají svoji reálnost (což je u asijských snímků stejně jako u anime spíše vzácnost). Tvůrci ukázali, že záleží na každém detailu a i ta nejmenší nuance je důležitá. Seriál skrývá příjemnou změnu oproti všem akčním a trošku potrhlým anime. Dokonalost sama 95%.