• Fantasy

Klub rváčů (1999)

Nejdřív jsem to moc nepochopila, ten příběh byl takový divný. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc se mi film líbí a námět mi přijde geniální. Samozřejmě, že některé části jsou zbytečné a přehnané a hodnocení příliš vysoké, přesto, i když nejsem fanoušek tohoto žánru, tohle bylo fakt dobré drama s vynikajícím příběhem, skvěle zahraný a částmi i vtipný.

Legenda o vášni (1994)

Výborně udělaný film, který mě donutil o něm dlouho přemýšlet, a tak to má být. Skvěle obsazený, herci se do filmu svým vzhledem i projevem dokonale hodili. Vlastně úplně všechno se k sobě hodilo - jak herci, příběh, krásné a zároveň ponuré prostředí hor, scénář,... Dobře do filmu vybrali hlavně Brada Pitta, který předvědl naprosto vynikající výkon (hlavně to, jak elegantně skákal na koně 😍😁), kvůli kterémuž mě ani nenapadlo uvažovat o filmu jako o filmu, ale brala jsem ho jako skutečnost. Neuvěřitelně silný příběh, který mi připomněl, jak rychle a náhle se věci můžou změnit, kvůli tomu, že řekneme nebo uděláme něco, co bychom nejraději hned vzali zpět.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

"Víte, že tento ústav navštěvoval student, který nerozeznal bliznu šupatky jelení od pestíku?" "Ne!" "Však jste ho taky nechal propadnout!" "Dobře jsem udělal!" Nezapomenutelná česká komedie s nezapomenutelným baronem Kracmarem alias Matějem Kráčmerou, nejvynalézavějším zločincem všech dob se zapsala do všemožných srdcí a navždy bude pokladem nejen české kinematografie.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Vynikající hudba, příběh i herci. Film mám velmi ráda, především kvůli prostředí a hereckým výkonům. Rovněž musím pochválit hudbu, fantastická.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Podle mě je tento film jedním z nejlépe zpracovaných snímků o Sherlocku Holmesovi a filmů podle knížky. Výborně obsazený s ještě lepším scénářem a poutavě utvořenou zápletkou. Dříve mi vadilo, že si Holmes není skoro vůbec podobný, nemá ani orlí nos a není ani vysoký, ale je tak skvěle zahraný, že mu odpustím všechno. Mimořádně skvěle je obsazený Watson, který svými skvělými hláškami, rozhodným jednáním a inteligencí pomohl udělat z tohoto filmu vynikající počin. Poutavé jsou i akční scény, které jsou mnohem propracovanější a koukatelnější, než všechny od Marvelu. Jediné, co vytknu je vztah Holmese se ženami, který z něj místo galantnígo angličana, jak je tomu v knížce, dělá buranského křupana, ale na druhou stranu tak tvoří nezapomenutelné vtipné momenty: H: "Madam, to je vynikající ježčí guláš. Nepamatuji se, že bych kdy jedl lepší." W: "Řekněte mi, kdy jste naposledy jedl ježčí guláš?" H: "Říkám, že si to nepamatuji!" W: "Možná jste to potlačil!" H: "Já na rozdíl od vás, nepotlačuji vůbec nic." W: "Hehehe, naprosto normální!" H: "Taková nezdvořilost vůči dámě, která nás pozvala do svého stanu a pohostila ježkem!" W: "Říká ten, kdo vyhazuje ženy z vlaku!"

Sherlock Holmes (2009)

Podle mě je tento film jedním z nejlépe zpracovaných snímků o Sherlocku Holmesovi a filmů podle knížky. Výborně obsazený s ještě lepším scénářem a poutavě utvořenou zápletkou. Dříve mi vadilo, že si Holmes není skoro vůbec podobný, nemá ani orlí nos a není ani vysoký, ale je tak skvěle zahraný, že mu odpustím všechno. Watson mu dělá společníka, který je mnohem chytřejší než v knížce a také mnohem rozhodnější, s vlastním názorem, což je mi velice sympatické a jsem ráda, že tvůrci nejeli zas tak moc podle knížky, ale udělali film podle svého uvážení. Poutavé jsou i akční scény, které jsou mnohem propracovanější a koukatelnější, než všechny od Marvelu. Jediné, co vytknu je vztah Holmese se ženami, který z něj místo galantnígo angličana, jak je tomu v knížce, dělá buranského křupana :)). UPRAVENO: Nedivím se, že scénář dělali tři lidé. Je naprosto geniální :).

Wonder Woman (2017)

Nemůžu říct, že by se mi to vůbec nelíbilo. Byla to sice kravina, ale s originálním příběhem a slušnými akčními scénami. Zklamal mě konec a herecké výkony mi přišly hodně nucené.

Baron Prášil (1961)

Málo je dnešních herců, kteří by mohli tak krásně narcisticky vyprávět příběh o svých dobrodružstvích. Málo je dnešních režisérů, kteří by dokázali vytvořit tak nadčasový snímek a málo je tvůrců, kteří by dodali filmu tak tajuplnou a krásnou atmosféru. Musím zde zmínit Kopeckého hlas, který z filmu pomohl udělal dokonalý kinematografický poklad všech dob. "Pravda, pár zbloudilých kulí sice potopilo naši loď, ostatně, to se dalo čekat."

Zvíře (1977)

Vtipné scény na každém kroku, sympatičtí herci předvádějící vynikající herecké výkony, krásná kaskadérka a nezapomenutelná dvojrole Belmondova dělají z tohoto filmu asi tu nejlepší francouzskou komedii všech dob. "A ta stařenka vedle tebe, to je tvoje matka?"