Motýlek (1973)

Podle mě se jedná o film mezi Ve jménu otce a Shawshankem. Jedno je o velké vůli a druhé o velké fantastičnosti. Dohromady spolu s McQueenem a Hoffmanem dává velice kompaktní a hodnotný materiál. Pravda, scény s útěkem přes jeptišky či domorodce jsou skoro jako z jiného filmu, ale co už. 5*

Gladiátor (2000)

Je to takový předfilm pro Thermopyly. No. Crowe v roli drsného správňáka. Jenže jsem mu tu roli nějak nevěřil. Ten začátek, nemá to nic společného s hrdostí na Theodéna, jak burcuje apod. Je to, jako kdybych měl být hrdej na velitele Wehrmachtu za to, že dobyl Polsko. Intriky mi přišly spíš směšný, ale těch mrtvolek bylo habaděj, to zase jo. Měl jsem cukání dát ještě míň, ale tak Crowe coby zabiják nezklamal. O ostatním to ale říct nemůžu. 3*

Kulový blesk (1978)

Velmi dobrá komedie, nicméně vrcholu nedosáhla. SAS měli lepší filmy. Přes to vřele doporučuju. Rozhodně lepší než mnohé, co natočeno jest v minulých letech. 4*

Čaroděj ze země Oz (1939)

Abyste věděli, nedávám pět hvězdiček za atmosféru, hudbu nebo cokoliv jiného, než za převratné triky - tedy na rok 1939. Slámový muž vypadá naprosto autenticky, letící dům není vůbec špatný atd. atd. U filmů z posledních deseti let jsem viděl horší triky. Povedené po této stránce, a za to plné hodnocení. Neshodí to ani fakt, že jsem se u netrikových scén už tolik nebavil, že mi některé momenty přišly absurdní téměř tolik, co téměř jakákoli troškovina. Nedá se svítit, stejně jako Kick-Ass, Avatar, Matrix atd. - prostě vizuální mazec. 5 stárz

Podivná nevěsta (1987) (TV film)

Promiňte mi, ale nejde jinak. Tahle "pohádka" nemá žádnou smysluplnou kostru. Téma není zas tak špatný, ale všecko přeci jen přebil naprosto nedostačující scénář. Opravdu si nedovedu představit, na které vesnici (ševcovna vybavena podle vesnických parametrů) měli každý večer bál (s večerními róbami). Dobrá. Jsem z chudého kraje, tam, kde se odehrává děj Podivné nevěsty, to možné je. Dokonce na něj má přístup chudý švec - tak chápu, že se jedná o pohádku pozdního normalizmu, ale přece jen... Pak ten zvrat s navrácením do světa je tak nepěknej, že o něm nemá ani cenu mluvit. Vlastně ani nevím, proč jsem tomu nedal odpad. 1*

Sedmá pečeť (1957)

To je síla. Člověk pak vidí, co by se stalo dnes, pokud by přišla nějaká podobná katastrofa. Silný film, silná témata, málo odpovědí. 5*

Soumrak mrtvých (2004)

Samozřejmě to není nic moc film. Nicméně zajímavě zachycené stavy Shauna - kolem se potulují mrtví, ale jeho to nevzrušuje - den, jako každej jinej. Oddechovka, nic víc - ale za tu atmošku 4* (konec bychom si sice zasloužili lepčí, ale co už).

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Lima to vystihnul. Dokonce vtipy o američanech nejsou nijak propagandisticky laděný (kromě země neomezených možností). Výborný Krčmář, výborný Nick. Jen je zajímavý, jak s Arabelou i tenhle film "potřeboval" českej dabing. Prostě by se nehodilo, aby v takovým filmu zazněla slovenčina, že... (abychom si rozuměli - Brzobohatýho mám rád, ale přeci jen, když už to hrál Dočolomanský, tak proč ho dabovat...). Ale jinak za *****.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

V podstatě se ztotožňuji s POMEM, nicméně mě ta agitka vadila víc, takže ani krásné obrázky nemohou zachránit mnoho. 3*

96 hodin (2008)

Akce je u Taken skvělá, o tom žádná. Ale ten scénář, Ou. Tolik klišé jsem dlouho neviděl. Není radno zahrávat si s výlety teenagerek do Evropy bez mužského doprovodu, na každém rohu Vás může někdo přepadnout. Když už chcete vyrazit, buďte radši panna, protože Vám to zvýší šanci na přežití a zajistí neznásilnění (do určité doby). Každý v Paříži umí anglicky - Albánci líp, jak francouzsky. Dcera je po tatínkovi - půjčí jiné slečně svoji bundu. Atakdále. Jediné světlejší místečko je u šéfa francouzské tajné služby na návštěvě - scéna s manželkou mne překvapila, a dodala další akci překvapivý šmrnc. Stejně tak neúplné zobrazování smrti oponentů - bager's end. Jenže. Pořád to je jenom taková napodobenina Bourneho. Za akci 5, za scénář 1 - nemohu dát víc, než 3 stárz.