Nekonečný příběh (1984)

Velká smůla pro mne, že jsem Neverending story viděl až jako dospělej, po všech Matrixech, Pánech prstenů apod. Bohužel pro mne je příběh strašně naivní, a moc bych si přál, aby tvůrci neskončili v půlce knížky - což je strašně znát:(. Scéna s panem prodavačem v antiku je dost hustá, a divím se, že ji v některých prudérnějších zemích nemuseli vystřihnout... No ale co už, pokus je to jinak vydařený, ale těším se na nějaké modernější zpracování.

Tom a Jerry - Doktor Jekyll a pan Myš (1947) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů - o tom, že se nevyplatí kombinovat velké množství látek, aniž známe vedlejší účinky této kombinace.

Vincent (1982)

Neuvěřitelně dokonalý filmek. Od animace přes scénář až k úchvatnému dabingu samotného Vincenta Price. Mrkněte na to, těch šest minutek za to stojí, a je to na youtube...

Nic víc než sex (2005)

No dobře, možná, že to není nejlepší film, co jsem poslední dobou viděl. Ale nakolik je to hrozný, jak je ta ženská (Kata Dobó) drsná, tak natolik je to zajímavý. Některý situace jsou navíc opravdu jako ze života. Pokud se chcete uvolnit, prožít příjemný večer (doporučuji sklenku portského), skoukněte to. Není to tak hrozný...

Ruka (1965)

Hodně kvalitně strávených zhruba 25 minut (doba filmu + uploadování z Youtube). Kdo máte čas, skoukněte to, Ruka za to stojí.

Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Pokud se vám nelíbil Madagascar dvojka, pojďte si spravit chuť u tohohle krátkého filmu. Pravda na maximum to není, ale jinak jsou tučňáci proklatě efektivní.

Rosamunde Pilcher - Hledači mušlí (2006) (epizoda)

Ono to nebylo zase až tak hrozný, fakt :) ale je pravda, že 4* dávám jen za to, že jsem měl zrovna takovou náladu. Myslím, že je to na české poměry nadprůměr a na poměry evropské průměr.

Mulit (2003)

Nestárnoucí pětadvacátník (myslím vzhledově) Ivan Zachariáš... no na Mulita jsem byl zvědavý, když jsem znal všechny jeho předešlé reklamy. A musím říct, že mně nejen nezklamal, ale dokonce překvapil. Jestli máte čas, mrkněte sem: http://www.youtube.com/watch?v=YxSH64k0KfA

Ucho (1970)

Víte, nejsem znalec filmové tvorby - nevím co je těžké natočit, co naopak lehké. Vím jenom, že jsem při sledování tohoto filmu jenom nevěřícně kroutil hlavou - nad perfektní kamerou, perfektními výkony kroměřížských ochotníků, zajímavou poloretrospektivní kompozicí a samozřejmě nad bezchybným výkonem Radka Brzobohatého. Takhle si prostě představuji drama jako žánr. Součást mojí top ten.