Ospalá díra (1999)

Toto je jeden z hororů, na který se můžou dívat i relativně ahororoví diváci (můj případ). Jde o to, že zde Burton dosahuje těch hororových prvků, které jsou nejcennější - tedy napětí a skvělá kamera. Typicky zajímavé barevné kontrasty (podobně u Velké ryby) jenom ozvláštňují a vylepšují celkový dojem z filmu. A Christopher Walken je hodně dobře úchylnej (ó ty jeho zoubky :D ).

Vrchní, prchni! (1980)

Musím uznat, že na tom Abrhámovi něco je. Jak se v těch hadrech soukal z a do hadráku. Tenhle film je taky krásným důkazem, že úloha ožralejch může bejt pěkně napsaná, že? "Tak oni maj dneska vrchní sraz, to je krásný, tak proto se mu nemůžu dovolat, to je krásný." :D

The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Hele, na takový kraviny se nedívám, ale nějakou náhodou jsem viděl kousek na youtube, no a zbytek jsem si dohledal, bo mne to zaujalo - vlastně se ztotožňuji s komentářem od Enšpígla

Rychlý Stripes (2005)

Pardon, ale to mi přišlo natolik slabé, že jsem to ani nedokoukal... Zřejmě mne navíc kromě slabého příběhu odradil i příšerný dabing. Sorry, ale ten pelikán (plameňák, husa nebo za co se to všechno převlékal) byl opravdu na můj vkus ubohej. Odpad to není, ale nemá k tomu v porovnání s velkou animáckou konkurencí daleko...

Tanec s vlky (1990)

Ten večer jsem dokoukal už asi třetí film (pravda, večer se už přes půlnoc přehoupl) no a koukám, co mám na disku dalšího, hele Tanec s vlky... no tak se jen podívám na začátek, o čem to asi je... po třech hodinách jsem si protřel oči, narovnal záda a říkám si, safra to už jsou zase čtyři?.... Je to na první pokus velmi dobrý film. dýchá z něho strašně pozitivní atmosféra - nebo spíš můj pozitivní názor už z toho, jak jednoznačně a zkušeně Costner oddělil dobro od zla... 5*

Psycho (1960)

Horor. Hitchcock. 5* Howgh

Leon (1994)

Tak tohle je pecka. Skvělé hlavní postavy. Řekl bych, že už tuto roli Natálie nepřekoná.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Paradoxně oproti ostatním mi nevadil výkon Lazenbyho, ale vadil mi děj a opravdu špatný střih... No takže za 3* s přivřenýma očima.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

No... minimalisticky natočený film s nesmírně poutavým příběhem. Inspirace pro dnešní filmaře, že i bez triků se dá natočit veledílo. Psychika rozebraná až na kost. Možná jediným tmavým bodem pro mně je možná překvapivě až příliš kladná postava Henryho Fondy.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Jak jsem už napsal u Lost arc, tento, třetí díl se mi líbil opravdu nejvíce. Může za to asi taky Sean Connery. Ten sice jako Bond vypadal alespoň na můj vkus příšerně, ale pak si nechal narůst plnovous a jak v Last crusade nebo i v Untouchables vypadají jeho postavy čím dál věrohodněji. 5*