Zlo mezi námi (2003)

Dost drsně podaný obrázek šikany. Nevadí mi tolik nejasné zasazení do určitého období. Možná právě naopak, protože šikana je taky nadčasová. "Vadí" mi spíš až moc vysoký věk studentů - teda ne že bychom nikdy neslyšeli o šikaně na vojně, že jo... Některé reakce mi přišly spíš dětské - Jenže chápu, že s dětmi by toto točit buď nešlo, anebo ne takhle. Pro mne velice silné 4*.

Uvnitř tančím (2004)

Doporučuju, ale nedívejte se na to ani v depresi, ani ve zbytečně rozjařené náladě. Do obojího se totiž můžete během sledování dostat. Je to trochu drsný, ale je to tak. 5*

Kult hákového kříže (1998)

Myslím, že hlavním zážitkem tohohle filmu by nemělo být poznání, že rasismus je hnus (to snad všici víme, heh?), ale že všeobecně nenávist a "nasranost" jak o ní Derek mluví k závěru je Hnus. "... Já jsem rozmlátil spousty obchodů, potkal jsem černýho a pak jsem dokonce dva zabil. Ale já byl i přesto permanentně nasranej..." A mě tam vůbec nevadí ten "chybějící" střet s jeho bývalou komunitou. Protože se mi zdá, že jsem pochopil, proč tam není. 5*

Earth (2007) (TV film)

Vizuální bomba. Bum! a dost. Za to, a ještě za ty kačeny, co skáčou ze šesti metrů do mechovolistový trampolíny 4*.

Čistá duše (2001)

Přestože se těším na ještě více do hloubky zpracované životní osudy Johna Nashe, musím se přiznat, že tato verze není vůbec špatná. Především doporučuji Vám, kteří jste film neviděli, a neznáte pohnutý osud Johna Nashe: Nehledejte si o něm žádné informace a prostě se těch 130 minut dívejte. Dostanou vás. A až potom pátrejte, kdo to vlastně John Nash je. V krátké době jsem měl možnost shlédnout dva filmy s Crowem, a je fakt, že na tom tejpkovi něco bude... viz American gangster. Pro mne 5*.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Moc jsem nevěřil japonským zvykům v anime produkci šmodrchat a šmodrchat. Jenže tohle je něco poněkud jiného. Jistě, je třeba brát v úvahu jisté spíše než scénáristické tak scénáristovy přehmaty (pročpak se asi v mnoha verzích neobjeví název toho ostrova? viz cs.wikipedia.org pod heslem laputa...). Ale jinak je to takovej krásnej příběh. Jenom si myslím, že je třeba velmi velmi veliké obrazovky nebo spíše plátna, aby mohly vyniknout různé barevně velice precizně vyvedené detaily. Myslím, že je to pěkná pohádka pro děti, rozhodně by neměla mnoho lidí urazit. A dokonce jsem se asi v pěti momentech navzdory napínavosti příběhu smíchy doslova popadal za břicho. 5*

Americký gangster (2007)

Hele, Právě jsem objevil další skvělý mafiánský film... Godfather, Goodfellas, Untouchables, Usual Suspects and American gangster. Ani bych neřekl, že může bejt Washington taková sviňa a na druhou stranu Crowe takovej sympaťák... No jo no. Parádní film, plné hodnocení 5*.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad) odpad!

Česko hledá superstar mne minulo, až jsem trochu zbystřil v souvislosti s Balogovou. Xfactor mne zaujal, byl jakýsi odlišný či co. Ale Československá Superstar je opravdu neuvěřitelnej škvár (nebo aspoň zatím, ale to co jsem viděl mi stačilo k tomu, abych se na to dál nedíval). Nejde tak ani o výkony účinkujících jako o neskutečně slabej scénář a úplně mimoňskou dramaturgii. To, že Nově ubývají diváci, je zřetelně vidět na používání sprostých slov přímo do vysílání bez jakéhokoli náznaku překrytí. Pokud si ale dramaturgové myslí, že jim tím přibudou diváci, tak to si nemyslím - za prvé, ti které to zajímá se na to koukají už teď, za druhé ti potenciální budou odraděni stylem prezentace pořadu. V některých případech (hlavně konec pražsko-brněnského dílu nebo odkad) jsem měl pocit, že účinkující zaplatila Nova viz i samotné výroky porotců atp. ale co už na takovou blbost až moc řádků...

Velká ryba (2003)

Rozhodně všem doporučuji, abyste zhlédli tento film s jinými lidmi, nejlépe s Vaší slečnou/chlapcem. Ale pozor pro lidi jako je můj bratr, čili čistě realisty (= ti, kteří v mém podání nemají fantazii, anebo nemají rádi Fantasy) tento film asi není. (Můj bratr nemá rád ani LOTRa, tak se nedivte) Film je postaven na burtonovsky tradičně silné kameře a barvách. Trochu mi tento film po vizuální stránce připomněl Ospalou díru, ale tady je samozřejmě naprosto jiná atmosféra. Dá se říci, že je to pohádka, neboť pohádka stojí na velmi dobrém vypravěči, kterýmž Edward Bloom (Albert Finney) dokáže být. A samozřejmě pohádka stojí na fantaskních postavách, anebo nadpřirozených schopnostech. Obojího má film dostatek. Naštěstí Tim Burton není jedním z bratrů Grimmů. Bohužel pro mne použil až moc silný závěr, ale na druhou stranu chápu, že tak získal veškeré publikum ženské... Je to 4 3/4*, ale Burton je můj oblíbenec, takže si to zaokrouhlete. P.S.: velice sofistikovaný komentář s vtipnou douškou má Douglas.

Sedm samurajů (1954)

Tak to je něco, stará škola - proč jen se Tarantino v KB nechtěl něčemu přiučit? no protože SS na rozdíl od KB neprovokuje stříkající krví, je to drama ve všech podmínkách dodržené, a bohužel/dík jsem nucen přehodnotit svá dosavadní měřítka, neboť toto je pokud ne stejně dobrý film, ne-li lepší ( ;-) ) než The Magnificant seven. Ano, pravda, poněkud jiná mentalita středověkého Japonska může kdekoho odradit, ale podívejme se na to pod drobnohledem, Opravdu si my Češi myslíme, že nám je nějak výrazně bližší mentalita španělských přistěhovalců v Mexiku a Amíků z Texasu? Nemyslím si... Krásný černobílý film.