Kmotr (1972)

No tak tohle nedat do oblíbených by byl asi hřích. Je pravda, že jsem se rozmýšlel mezi jedničkou a dvojkou. Nakonec ale zvítězila sice temná jednička, ale alespoň se světlem z tunelu prosvítajícím. Dvojka pro mne byla tak temná, že jsem měl problém zhlédnout trojku. No a trojka byla... no prostě se podívejte, a uvidíte.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tento film je samozřejmě potřeba vidět, a je pro mne tím nejlepším, co bylo spolu s Leonem natočeno v posledních dvaceti letech. (aj... VŠEM DOPORUČUJI NA TOMTO MÍSTĚ FILM VE JMÉNU OTCE - o dost lepší a deset minut kratší)

Obecná škola (1991)

Co dodat. skvělé. Je zajímavé, v jaké rovině se Zdeněk Svěrák vypořádává s jakoukoli nesnášenlivostí. Viz Lakatoš atp. To je recept na to, jak vařit i dneska. U nás, na Slovensku nebo vlastně kdekoliv. 5*

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Ne, ne Ne. Dobře, film byl už jen díky hereckému obsazení zajímavý. Jenže Co zmůže sebelepší herec, když je scénář TAK blbej? No co už, prostě herci 6*, scénář ODPAD, ať dělám co dělám na víc než 3* to není. P.S.: doporučuji přečíst si knihu Alexandra Dumase - ale v dnešní době už by to šlo natočit, no ni?

Goldfinger (1964)

Nemám moc rád, když se vysloveně pro film psané knížky převedou na plátno s příliš velkým množstvím úprav. Ale tohle šlo... fakt. Velmi dobře byla převedena atmosféra, a milenka natřená zlatem byla opravdu luxusní... drsnej způsob pomsty. Jedna z pěti nejoblíbenějších bondovek.

Střihoruký Edward (1990)

Poprvé jsem to viděl jako hodně malej kluk, a byl to pro mne naprostej horror. Takovýho napětí. Ano, v dnešní době možná trochu víc naivní, než by moje maličkost u jiných filmů snesla, ale i tak dávám 5*.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Burton & Depp - opět povedená spolupráce. Barvy... Vzpomenete si na Sleepy Hollow? Tak jestli jste si všimli velice zvláštních barev, potom v Karlíkovi se jedná o doslova barevnou smršť. A k příběhu... znáte přece Willyho Wonku, no ni? Myslím, že tato verze není vůbec špatná. 5*

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

A už je tu máme, filmové kritiky.... Proč má takovej "brak" pět hvězdiček? No tak za prvé to není úplnej brak, za druhé zkusme opět porovnávat s předlohou. Takže: Cuarónovi si podařilo natočit dosti temný film. To co jsem cítil při čtení knížky (a necítil u 1, 2, 4), totiž mrazení v zádech se podařilo přenést i do filmu. Jasně, jsou tu scénky, který svý vlasy uhájí těžko, budou pravděpodobně ustřiženy do propadliště filmových dějin (lidově - přitažený za vlasy). Nicméně je zde ještě určitá logika příběhu (jako 1 a 2) a zároveň už zmiňovaná temnota (5,6,7,8,9,10 atd. jen ať Joanne slouží zdraví ). A tak ne snad proto, že by tento film byl něčím příliš extra, jako spíš, že je možná příliš podceňován právě kvůli nevyhraněnosti (pohoda 1,2,4 - šílenost zbytek), takže divák náležící jen k jednomu táboru to také tak ohodnotí.

Příšerky s.r.o. (2001)

Ano, trochu jiný nápad, ale přesto. stovka to nejni halt.

Auta (2006)

Auta mají perfektní animaci, ale to všichni víme. Děj je samozřejmě hodně podobný dr. Hollywoodovi, ale co už, že? :) Auta naplnily přesně má očekávání a já si u nich oddechl. Kromě toho můžu Owena, takže tak... 5*