Warrior (2011)

On je to vlastně takový rodinný film, že jo. Jo, bylo to až moc sentimentální, ale vlastně to ani nevadilo. Ještě jsem neviděl Rockyho, takže nemůžu porovnávat. Tady bylo několik smyslů a úmyslů. Jak se to všechno pospojovalo dohromady, to nechápu, ale O'Connorovi se to podařilo tak, že čelověk až zírá. Je to plné klišé, a stejně vás to dostane. Jenže zároveň se obávám, že se jedná o film na jediné shlédnutí. Skvělý zážitek, který ale nechci opakovat. Trochu kontroverzní, že? 5*

Česká pokerová tour (2011) (pořad)

ČPT je poměrně kvalitní soutěž. O to víc mrzí, když moderátorská dvojice tak odflakuje jí svěřenou práci. Že neznají ty hráče, to je v pořádku (možná), ale že nerozeznají ani základní karetní kombinace, to přece jen jejich výkon výrazně snižuje, a vlastně i celého pořadu. Scénář také nic moc, pokud jeden díl je o samé akci, a musí se neustále vynechávat, zatímco druhý je o raisech before flop s následnými foldy blindů. Přeci nemusí být na škodu, aby se k finálovému stolu dostalo i v půlce dílu... Kdyby to měli v přímém přenosu, okay, takhle to však moc omluvit nelze. 3* (a to jen díky pětkovému obsahu, za formu skoro odpad)

Podivné dědictví (1972)

Velmi povedená komedie, dokonce i s relativně reálnými bitkami (prostě jeden nezmlátí všechny, a když dostanete do držky, tak se z toho taky sbíráte. Některé momenty výrazně nadprůměrné, nicméně v některých pasážích nebyl film dostatečně pevný ve scénáristických kramflecích, pročež nemohu absolutizovat. Nicméně pořád krásné prostředí Chorvatska, a všeobecně velmi připodobněné skutečnému tehdejšímu stylu Wild West. Tak nějak tuším, proč se z Terrence stala taková "hvězda" :). 4 (imdb 8) stárz

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Já vím, že to je dobrý, ale prostě ne tak, jak bych si představoval. Jedná se sice o velmi povedenou, ale přeci jen a pouze recyklaci. Pokud je něco geniálního, pak jednoznačně flamenco-tango-paso dobleová vložka s Buzzem. To ale nestačí. Úroveň příběhu je někde mezi Životem brouka a Vall-I. four stárz

Tenkrát v Americe (1984)

Abychom si rozuměli. Tohle je v porovnání s mnoha ostatními "díly" kvalitní podívaná. Jenže. Buď to mělo bejt po kmotrovsku - aspoň na dva díly - anebo možná míň komplikované, nevím. Oproti Coppolovi Leone Noodla vůbec nevykresluje v růžových barvách, a tak, zatímco Michaelovi Corleone můžeme někdy snad i fandit, Noodle je od počátku sígr. Ne, vůbec to není hrdina. Přestože je scénář vychvalován, měl potenciál na dva, nikoli pouze na jeden film. Jsou zde brilantní části, jsou zde typicky leonovské části. Jsou zde pomalé a dlouhé záběry, které se v mnoha případech povedly. Avšak v kontextu předchozích děl je zde Leone slabší. 4*

Most do země Terabithia (2007)

Těch pětasedmdesát si plně zaslouží, i když je to prostinkej příběh s prostinkými triky, je jednoduchej a neurazí. 4*

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Film skutečně není tak velkolepý, jako většina Miyazakiho děl. K dokonalosti minimalistického Totora také něco chybí. Nicméně je tu nastíněna postava doprovázejícího "zvířátka", která je jako model obsažena skoro v každém dnešním animáku. Vzpomeňte si na Donkeyeho, Veverku atp... Tady je Jiji, kterýžto jako model (nikoli scénáristicky, alébrž formou) posloužil Rickmanovi jako vzor pro jeho Marvina v Stopařově průvodci po Galaxii. Miyazaki opět více užívá obrazu jako nositele děje, jak už jsme ostatně u něj zvyklí, oproti dnešním animákům, kdy dění musí hnedka někdo komentovat. four stárz.

Pojistka smrti (1944)

To je něco, jednoduché, leč dostačující. 5* (ale jak píše Renton - vymazlenosti něco přeci jen chybí)

Naušika z Větrného údolí (1984)

Jednoznačně nejdojemnější Miyazaki. A rozhodně ne nejslabší. Ano, je to takové rozdýchávání se k Mononoke, ale je to rozdýchávání brilantní. Svět ještě není propracován do takových detailů, jako je tomu u pozdější Rapyuty, ale k fascinaci dostačuje. 5*

Světáci (1969)

Omlouvám ty tři hvězdičky ne úplně dobrou náladou. Nicméně mi Světáci nesedli. Teda jako výkony jistě pěkné, profesionálně odvedené... Ale prostě to nejde, 3*.