Captain America (1990)

"Kde je péro mé tety? Péro mé tety je na STOLE! Říkám to správně AMERIKÁNE? Chci mluvit dobrou angličtinou!" "Ty zasranej bastarde!" "AHH!" "Zastav ty hodiny, zastav..." "Pomo... POMÓC!" Lidi, pusťte si to hlavně s českým dabingem, protože takové komediální zlato jste ještě neviděli! 😂

Rain Man Parody (2018) odpad!

Lituji, že jsem si radši nepustil německý fekál porno, než tenhle německý nepovedený odpad na 1000% lepší film!

Slender (2016) odpad!

To je film?

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Myslím, že je to nejlepší výukový seriál o lidském těle. Pouštěla nám to i učitelka přírodopisu v 8. třídě (na základní škole), když jsme se učili o lidském těle. A nic tomu seriálu nechybí - originální nápad, na tu dobu výborná animace, sympatické postavy atd.... Verdikt - 4/5 - Ať se tento výborný výukový seriál nadále pouští na školách

Občan X (1995) (TV film)

Snad žádný film mě nedonutil se k němu tak vracet. Sice u Foresta Gumpa, Gladiátora a dalších filmových legend jsem si řekl, že se na ty filmy určitě ještě někdy podívám, ale nedonutilo mě to až tak, že bych si je pustil 3x po sobě. A to přesně udělal Občan X. Zpracování tohoto reálného krimi příběhu sériového vraha se povedlo briliantně. Prostředí lesa a vlakového nádraží je úžasné a dodává filmu výbornou atmosféru. A když jsme u té atmosféry, víte co mě donutilo si ten film pustit 3x po sobě? Je to soundtrack od Randyho Edelmana, který třeba skládal hudbu pro Krotitele duchů. Jeho soundtrack je jeden z nejlepších, který jsem ve svém životě slyšel. A autentické zvuky vlaku, když třeba vrah zabíjí svou oběť je úžasná a dodává ten pocit úzkosti a strachu. No a co to nejdůležitější - příběh? Vůbec nemám slov! Pojednává o sovětském sériovém vrahovi (později znám jako Andrej Čikatilio), který vraždí především děti. Případ má vyřešit pitevní lékař Viktor Burakov, ale i když je velmi šikovný a chce pracovat s vyspělejšími prostředky, ostatní mu házejí klacky pod nohy (protože v Sovětském svazu žádný sériový vrah "neexistuje"), a tak musí pracovat sám. Víc nechci vyzrazovat. A s tím se pojí další věc, a to, že film hezky nestranně líčí, jak komunistická byrokracie brání ve vyšetření vražd a nemůže tedy efektivně fungovat. Film také nabízí dobře napsané postavy (přestože se to na první pohled nezdá). Detektiv Burakov - starostlivý a chytrý vyšetřovatel, kterému je bráněno případ efektivně vyřešit. Plukovník Fetisov - voják ze staré školy, který je velký sympaťák a ani cholerický člověk ho jen tak nerozčílí. Vrah Čikatilo - tichý a plachý člověk, který zažívá neúspěch v osobním životě a své choutky si chce vybít na svých obětech. Film natočený dle knihy Roberta Cullena - Oddělení vražd, se velmi povedl a nemůžu na něj říct nic špatného. Jen je strašná škoda, že film neběžel v kinech, ale jen v televizi, jinak by byl určitě mnohem populárnější a třeba by získal i Oscara (alespoň za herecké výkony Donalda Sutherlanda, hrající plukovníka Fetisova). Finalní verdikt - 5/5 = Nejlepší detektivka dle skutečné události, kterou jsem zatím viděl.

Matrix (1999)

Ach, ty stará 90. léta. Jak krásná doba pro filmy. Škoda, že jsem se narodil po roce 2000, jinak bych tomu filmu dal 5/5. Na dnešního diváka (což jsem já) už ten film není až tak revoluční, jak před 21 lety, ale stále má co do sebe. Efekty a animace už samozřejmě nejsou tak revoluční, ale to musíme tolerovat u tak starého filmu. Takže velké plus. Samotný nápad Matrixu je skvělý, protože je opravdu možné, že jsme součástí jen nějakého programu. Dál chválím postavy s velmi dobrými charaktery. Ty si během filmu zamilujete a fandíte jim. Kvalitní český dabing tomu ještě přidává grády. Bohužel mám s jednou věcí problém - příběh. Jo jasně, je to už 21 let starý film, a dnes existují lepší zápletky, ale přijde mi, že příběh byl někdy až moc jednoduchý a nebyly tam nějaké nečekané zvraty. Většinu zvratů byste naopak čekali. Ale nechci tady nic spoilerovat. Takže finální verdikt - 4/5 - na 21 let starý film stále dobrý!

Leaving Neverland (2019) odpad!

Já miluji Michaela Jacksona! Poslouchal jsem ho již od mého ranného dětství a poslouchám i do teď - i po tomto dokumentu. Zhodnoťme si ho. Graficky i kamerově je hezký. I dobové fotografie jsou hezké. ALE! Názory a obhajoby obou účastníků jsou velmi směšné a i velmi zahrané. Řekněme si to takto - Jackson se již v minulosti soudil za zneužívání dětí. Ale proč se s ním rodiče soudí, když to vůbec neřešili. Jackson to sice nakonec opravil finanční částkou čítající miliony, ale špatné reputace se v médiích již nezbaví. A po 10 letech od jeho smrti si dva týpci, co už mají asi rodinu, si řeknou, že udělají o něm dokument, o tom, jak je zneužíval, co jim dělal atd., aby se přiživili na jeho slávě a jméně. Obsah dokumentu tedy není o ničem jiném, než o tom, jak je Jackson naučil masturbovat, jaké intimní věci jim dělal a jak to rodiče ignorovali. Matka jednoho z účastníků řekne, že o tom vůbec nevěděla a že jí to je líto atd. Ale jak se říká - pozdě bycha honiti a tak rodiče alepoň mohli zasáhnout včas a ne, že se jim dítě o tom svěří po několika letech. Lidi, nevěřte všemu, co řeknou v médiích, i dokumentu. Hodnotím: odpad, protože dokument nesplnil svou objektivní informační stránku.

Ježek Sonic (2020)

Další film dle prokleté šablony - videoher! Naštěstí toto Sonic film tak úplně nesplňuje. Jo, není to ani mistrovské dílo, ale ani nějaká blbost. Tak nejprve plusové body. Rád začínám pozitivně. Sonic má skvělou 3D animaci, kombinovaná s hraným filmem. Efekty jsou také dobře zpracovány. Ale za mě tím největším plusem je humor. Fakt jsem se musel řechtat přes celé kino, protože hlášky, ale hlavně výkony Jima Carreyho (i po tak jeho dlouhé pauze) jsou povedené! Nyní však musím trošku víc přitvrdit. Příběh filmu je samozřejmě dělaný pro malé děti, ale bohužel i pro teenagery, kteří už tak děti úplně nejsou. Příběh je průměrný a strašně ohraný, jako u jiných animáků. A to, když příběh je u mě to hlavní u filmu, není tak dobrý. Ale srovnám-li to s jinými filmy dle videoher - tak to úplně nezkonili. Dávám tedy 3/5 - dobré, ale je fakt co zlepšit.