Z pekla (2001)

Snaha o rekognoskaci Jacka Rozparovače aneb jak vypálit rybník všem Ripperologům. Film jako detektivka je skvělý s postupným odhalováním identity vraha - podle principu Kozel zahradníkem. Johny Depp v jedné z těch civilnějších rolí, ty já mám radši. Heather Graham krásná a svůdná, i když ona (Mary) říká, že není žádná děvka. Mám rád filmy, které mě navedou na wikipedii resp. Google aby se trochu dovzdělal. Označení Horor chápu zde jako synonymum pro "drasťák" což použil můj táta u Nebeských jezdců, když se ten popálený pilot podíval do zrcátka a pak se oběsil. Natočeno v Praze a hepyš jen poloviční. On zemře, ona ne. .....

I.Q. (1994)

Napoprvé 3 bez recenze. Napodruhé 2 *. Čtveřice geniálních ztřeštěných stařečků je více iritující, nepravděpodobnost výskytu prezidenta vyšší, dabing Dany Černé není špatný, ale s Martinou Menšíkovou lepší. Pozitivem je výkon Waltera Matthaua v roli Einsteina.

Láska přes internet (1998)

Film jsem viděl nejmíň 10x a nemám tu recenzi. Dnes už jsem zbytečná, jedná se o klasiku. A docela už retro z pohledu úrovně výpočetní techniky a využití sociálních sítí.

Julieta (2016)

Náboženská sekta vymyje dceři mozek a ta 12 let nekomunikuje s matkou. Ať už bylo cokoli předtím, co ji k tomu přimělo, je to tragédie. Film má jen 68 %,pro mě je to rozhodně jeden z těch lepších Almodóvarů. A zase, kolikátý úlovek ze studnice krásných héreček, které navíc umějí hrát. Adriana Ugarte, Julietta v mladším podání. Starší Emma Suárez je taky skvělá. Líbí se mi přehození rolí uprostřed filmu. Dcera utírá mladší matce mokré vlasy a poodhalení ručníku vykoukne ta starší.

Král komedie (1982)

Opravdu komediální krimi drama. Robert Pumpin (Robert De Niro), jde za svým cílem hlava nehlava. Chvílemi více chvílemi méně je zralý na Chocholouška, k čemuž mu zdatně vypomáhá šeredná Marsha (Sandra Bernhard) , zamilovaná do božského Jerryho. Ten nakonec jen taktak uteče, dříve, než ho Marsha stačí vojet.  Rupert, čili King of Comedy si necelé 3 roky posedí ve vězení, kde ovšem nemarní čas, piluje svůj repertoár a píše knihu. Tu po propuštění s úspěchem prodá a vykročí na dráhu oblíbeného stand-up komika.

Muž jménem Ove (2015)

Muž jménem Otto je slušný film a má štěstí, že jsem ho viděl dříve, než tento originál (25.2. 2024), pročež obdržel krásné 4*. Vede to k další zbytečné otázce, proč musí Amerikánci i nejzdařilejší "ne jejich" film remejkovat. Tahle švédská verze románu Fredrika Backmana (čili Švéda") je absolutní špica, co se týče postav, děje, režie. Těhotná sousedka (Marisol?), která Oveho oživí svojí vřelostí a bezprostředností, je uprchlice ze Sýrie. Zde v obsahu se píše o "pákistánské" rodině. Tak nevím, ale "AČFK" asi nezná pořádně zeměpis. A druhý obsah, slovenský (sochoking) zase píše "pripravený plán mu však prekazí rodinka mladomanželov", což jsou v češtině novomanželé a to s dvěma dětmi už asi ne. Ale to sev tom už pitvám, skoro jako Ove .... Mimochodem, slovenčina. Dabing v naší bratrské řeči je takový, že po 2-3 minutách ani nevnímám, že neslyším češtinu. Československé ucho :)

Můj nejlepší přítel (2006)

70% sedí, 3,5 * dávám nahoru. Protože to není přemrštěné, ani s tím Milionářem. François zase není úplně nesympatický, prostě je takový, jaký je. Nemá přátele, ale neškodí. Dany Boon je v roli taxíkáře ...zapomněl jsem jméno .... přesný, stejně jako v roli pošťáka ve "Vítejte u Ch'tisů".

Tulák z širých plání (1973)

Mrazivá pointa, šokující  závěrečné odhalení... píše se v recenzích. V jedné je "ale taky je možný, že jsem tu pointu plně nepochopil". To bude můj případ. Sice spekuluju, ale nejsem si jistej. Tak si to radši nechám pro sebe, abych nespojleroval. Jinak "Eastwoodova poklona mistru Leonemu" - souhlasím.

Caveman (1981)

Překvapivě velmi dobré, číselně 3,5 * , zaokrouhlení na 3, 4 by bylo moc. Atoukova parta  Během svých dobrodružství učiní řadu významných objevů - sedativa, oheň, vaření a hudbu - a naučí se chodit vzpřímeně. Ringo je boží, a jeho Atouk ukázkou, že bystrý duch může zvítězit nad tupou sílou. Vynález hudby = jam session s pazourky, větvemi, krabí schránkou a hlavně vícehlasým chorusem na závěr, to je jedinečná část filmu. Ze soukromí mě zaujalo, že se sexbomba Barbara Bach (Lana) stala druhou Ringovou manželkou (po Maureen). Její dcera údajně jako první Ringovi předala informaci, že je John Lennon po smrti. ....

Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo (2022)

Svěží a zábavný snímek, citlivě kombinující příhody rozpustilého školáka s osudy jeho dvou tvůrců, spisovatele Reného Goscinnyho a ilustrátora Jeana-Jacquese Sempého. Poučné zpracování příběhů Mikuláše a jeho party. Je tu i Lojzička a Marie Hedvika. Prima animák.