Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Guillermo del Toro se s tim nemaže a už od začátku do nás buší hutnou hudbou, nadupanou akcí a solidním 3Déčkem. Film jsem si užil dokonale. Animace na nejvyšší úrovni a režie dokonalá a precizní. Promyšlená, byť jednoduchá zábava. Příběhově trochu Emmerichovské, nicméně kulervoucí a ...no ten film je prostě bomba. Po druhém shlédnutí potvrzuji audiovizuální řežbu, která nemá v tomto roce konkurenci.

Osamělý jezdec (2013)

Verbinski v nejlepší akční podobě. Spousta humoru a to hlavně díky Deppovi. Je prostě fantastickej. Na tyhle šílený postavičky on se hodí. Film je prostě mix popcornový akce a nehorázný srandy. Už dlouho jsem se tolik nenasmál a valná většina lidí v kině měla očividně stejný názor jako já.

Město (2010)

Affleck spoustě lidem vytírá ksichty špinavim hadrem. Možná není bůhvíjaký herec, ale kvality režiséra má téměř Eastwoodovské.

Trans (2013)

Takhle vynikající thriller jsem už dlouho neviděl. Skvěle zapletené a výborná hra světel. McAvoy válí, jako vždy. Fantastické.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Nadupaná akce, hafo dobrejch fórků, megalomanský zážitek. Parádní jízda. K tomu trochu sentimentu a rodinka má za 5 hvězd.

Hostitel (2013)

Nemohl bych s čistým svědomím dát nižší hodnocení, když cítím, že se mi film dostal pod kůži, i přes to, že některé části jsou šíleně kýčovité a jediné, co je dělá koukatelné je éterická Saoirse a vynikající hudba. Akční to moc není, kdo chce pecku ať na tohle nechodí. Je to mezidruhová romance. Kniha musí být blábol velikých rozměrů, ale režisér z toho dokázal vyždímat opravdu hodně. Za to palec nahoru. Emily na konci mě neskutečně potěšila. Já nevím, byla asi měkčí chvilka, ale těch pět opravdu nehodlám snížit, i když vím, že bych měl.

Fantastická čtyřka (2005)

Veliký potenciál sražen do kolen sterilním scénářem. Režisér se ovšem snažil, stejně tak tým animátorů. Dokud se Jessica nesvlékne a neukáže ta pěkná prsíčka, tak mě její herectví nebude zajímat, jinak solidně obsazeno. Zábava na jedno zkouknutí ale ujde, hlavně díky pár dobrým fórkům.

Bluestone 42 (2013) (seriál)

Solidní, ale zbytečně krátké. Vtipné, ale kdo by to chtěl přirovnat k MASHi tak by se hodně seknul.

San de huo shang yu chong mi liu (1977)

Je až neuvěřitelné, co všechno mladý Sammo Hung dokázal se svým objemnějším tělem. Poklona a to hluboká.