Osobní strážce (1992)

Krasna romantika. Ako oddychovy film je to skvela volba. No a hlas Whitney Houston je uzasny!!! Je jej skoda...

Neviditelné děti (2005)

Niektore filmiky boli slabsie, niektore velmi dobre. Ale celkovy dojem je u mna vyborny. Tematika deti, ktore casto nemaju nic (a predsa maju ovela viac ako ti co maju vsetko) by sa mala dotykat kazdeho z nas... Na mna najviac zaposobili filmy Kusturicu a aj Spike Leeho, ktoreho film bol vykresleny drsno, no realisticky a dojimavo. Avsak (pre mna) najlepsie a najkrajsie prislo na koniec. Pribeh o dvoch nadhernych cinskych dievcatkach ma uplne dostal! Na konci som sa nemohla ubranit sklucujucemu pocitu a dojatiu. Umenie Johna Woo na mna zaposobilo neuveritelne... (samozrejme, az na tu skolu).

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Perfektný francúzsky seriál! disciplíny boli dobre premyslené a nepoznám nikoho, kto by ho tak isto "nezral"...

Sen o nejtěžší hoře světa (2008)

Veľmi podarený dokument o (ako sa vraví) najťažšej osemtisícovke – K2. Horolezectvo a špeciálne osemtisícovky sú mojou srdcovkou, takže sa ani nebudem viac rozpisovať...

Tři barvy: Modrá (1993)

Výkon Juliette Binoche bol ohromujúci! Divák sa dokáže dokonale vcítiť do jej postavy a nechá sa uniesť jej hereckým talentom, boli chvíle keď som cítila obrovský pocit úzkosti, smútku a hnevu... Krásny filmík o psychike a vzťahoch. A oceňujem, že ČT zaradila Kieslowského trilógiu do svojho vysielania!!!

Janghwa, hongryeon (2003)

Nejak ma to nechytilo. Dej plynul strasne pomaly a obcas som sa aj dost nudila... A niektore pasaze sa mi zdali strasne nelogicke. Neviem, asi je to aj tym, ze tento zaner zas az tak velmi neoblubujem.

REC (2007)

Zo začiatku to bolo strašne vlažné... Stále som čakala, čo sa už ide stať, no stále nič. Chýbalo mi tam napätie. Iba úplný záver bol o hodný kus lepší.

Michael Clayton (2007)

Filmova lahodka! Jedna z naj veci, ktore som v poslednej dobe videla. Vyborny filmik - dobra idea a rezia, aj herci, Clooney bol perfektny!

Californication (2007) (seriál)

Prvá séria ok. Brala som to ako "odľahčenie" a celkom slušnú zábavu, takže najprv štyri hviezdy. Ale druhá séria zatiaľ neponúkla nič, čo by v prvej už nebolo. Stále o tom istom, stále iba sex a naivná manželka, ktorá Hankovi odpustí aj neodspustiteľné... No myslím, že pre mužského diváka dosť dobrá podívaná. Tri hviezdy.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Pre mňa je tento filmík skvostom celej kinematografie, jedným z najkrajších romantických filmov vôbec. Dielo o obrovskej láske (nielen o komplikovanej láske medzi mužom a ženou, ale aj o láske ku krásnej prírode..). Očarili ma nádherné scenérie Afriky a aj výkony Meryl Streep a Roberta Redforda, ktorí patria k mojej hereckej špičke... Film, ktorý ma v poslednej dobe uchvátil asi najviac.