Repli-Kate (2002)

Nie je tento film iba nevydareným klonom svojej lepšej verzie? Lebo tie dialógy sú strašne prihlúple...

Stopař (1995)

Film nás prenesie do minulých čias divokého západu. Jeho dobrodružný dej sa odohráva v peknej jesennej prírode, ale obsahuje akosi priveľa bitiek na môj vkus.

Temné osnovy (2018)

Zaujímavá téma: napojenie talentovaných duchov z minulosti na svet cez energiu dievčat. Akurát nechápem, prečo je to celé tak temné. Veď inšpirácie sú skôr svetlé, či nie? Navyše, príliš tmavé pozadie sa v digitálnom vysielaní dosť zle zobrazuje. Hodnotenie znižuje aj chaotičnosť deja. Film sa snaží diváka vystrašiť desivými scénami, ktoré však z celkového pohľadu pôsobia rušivo.

O rodičích a dětech (2007)

Film drží diváka prostredníctvom očakávania, aké bizarné, šokujúce a úchylné veci zo života sa ešte dozvie. Nešlo by to bez toho? A bez propagácie fajčenia tiež nie? Pointa toho celého sa rozplýva vo vodách...

Univerzální uklízečka (2005)

Je príjemné vidieť Rowana Atkinsona v trochu inej podobe, iba s jemným, decentným humorom. Ale z mnohých iných situácií, hlavne z tej "upratovačky", som mal skôr rozporuplné dojmy.

Eva über Bord (2017) (TV film)

Piráti a pašeráci, traste sa! Aj keď ste po zuby ozbrojení, nemáte žiadnu šancu proti sympaticko-nesympatickej, mierne hysterickej novinárke Eve, ktorá vás dostane svojimi veľkými guľatými očami.

Růžový a černý (2009)

Skvelé kostýmy. Ale že by v 16. storočí počúvali techno? A na spestrenie programu módnej prehliadky pokus o atentát na kráľa - len tak mimochodom, akoby nič. Zrejme ide o zámerné miešanie dobových reálií s prvkami a názormi zo súčasnosti. Dej je chvíľami vtipný, chvíľami vážny. Občas aj trochu nezáživný, ale z celkového pohľadu tento príbeh stojí za pozretie. Vadili mi lacné a povrchné snahy o moralizovanie (napr. prejav o tolerancii na inkvizičnom súde alebo posledná scéna - narážka na slobodu s otrokmi v podpalubí). Páčilo sa mi netradičné predstavenie hercov na záver.

Život Briana (1979)

Tá vsuvka s mimozemšťanmi bola dosť od veci. Jedna z najlepších scén: keď Brian ráno holý vykukne z okna a víta ho jasajúci dav.