From Slovakia With Love (2015) (TV film)

A oni naozaj prešli Slovensko na bicykloch, alebo to bolo tiež len "akože" (ako s tým aeromobilom)? Mňa k pozeraniu nalákalo hlavne cykloputovanie. No zisťujem, že celý príbeh bol asi len vymyslený a som z toho sklamaný. Zdá sa mi, že všetko akosi zapadá do typickej choroby súčasnosti: dokonalé zábery, ktorým chýba pojítko pravdivosti. Má byť snáď jediným účelom marketing?

Negativ (2017)

Nazdával som sa, podľa názvu a obsahu, že tu nájdem nejakú paralelu so Zväčšeninou, no v tomto smere som zostal sklamaný. Takisto potenciál dvojice žena - muž nebol využitý, žiadna iskra nepreskočila.

Eurotrip (2004)

A prečo by si Američania nemohli robiť srandu z Európanov? Síce si ako obraz najväčšej diery vybrali práve Bratislavu (na Prahu by si netrúfli, keďže tam nakrúcali), no neberiem to osobne. Boli tam aj iné narážky: Amsterdam ako mesto sexu a drog, berlínsky chlapček à la Hitler a na záver podarená scéna s voľbou pápeža. Proste, uletená komédia plná šialených nápadov.

Lepší už to nebude (1997)

Chvíľu dobrý, chvíľu zlý... Človek, ktorý nechápe základné medziľudské vzťahy by asi sotva mohol byť úspešným spisovateľom. Navyše, psychopati sú tu snáď všetci, správajú sa nevyspytateľne a čudne. Ako to, že Carol nechápe, že od Melvina nemôže očakávať to, čo od duševne zdravého človeka? Nepríde mi to vôbec vtipné, skôr trápne a smutné. Napriek všetkej nespornej snahe hercov aj filmárov tu zostal síce subtílny, no podstatný rozdiel voči dobrej komédii, ktorá musí byť istým spôsobom charakterovo konzistentná. Celý tento film je proste absurdná pitomosť. Jedine ten pes ma pobavil, ten bol dobrý.

Maturita duchů (2012)

V podstate totálna kravina, ale celkom zábavná a s rozličnými vtipnými hláškami, ako napr. "chýba mi už len portrét Mohameda" alebo "zavedieme (do školy) nudizmus".

Ona (2013)

Nie je ťažké sa zamilovať do podmanivého Samanthinho hlasu (i v českom dabingu). Lenže Ona miluje ďalších 641 ľudí! Chudák Theodor, tie počítačové programy sú veru nevyspytateľné. Škoda, že jeho rande na začiatku nedopadlo, mohla to byť zaujímavá zápletka: skutočná žena versus Samantha.

Špatná doučovatelka (2019) (TV film)

Dievčina prenasleduje chlapca - zaujímavé garde! Lenže v tomto filme to totálne pohnojili. Celé je to príliš jednoznačné už od samého začiatku, prehnaná mimika, prehnaná hudba - jedným slovom hrôza! S trochou zdržanlivosti a postupného dávkovania napätia z toho mohol byť aj zaujímavý thriller. Škoda.

Číslo 5 žije (1986)

Tento film som kedysi videl v kine. Neodolal som zvedavosti znova si ho pozreť v TV. Obával som sa, že to bude poriadna trapošina. Ale ono nie, malo to niečo do seba. V pamäti mi utkvela hláška: "Som vyčerpaný ako prázdny hydrant." A keby niečo, mám doma dosť neprečítaných kníh...

Matrix (1999)

Existuje veľa filmov o iných úrovniach reality. Ak môžem porovnať, Matrix bude z môjho pohľadu patriť medzi tie horšie. Prečo? Aj tých niekoľko zaujímavých myšlienok, ktoré obsahuje, je zrazených na hrubú, brutálno-silovú a pretechnizovanú úroveň chápania. Nejaký náznak citu... možno, ale veľmi chabý. Prevažujú pästné súboje supermanov a strieľačky. Celé sa to odohráva vo veľmi temnej atmosfére. V takomto svete by som naozaj nechcel žiť, nie je to nič pre ľudskú dušu.

eXistenZ (1999)

Stále som rozmýšľal, odkedy sú vlastne v tej hre, lebo to bolo už od začiatku akési divné, napr. tie bioporty.... Takže rozuzlenie v závere bolo celkom pochopiteľné. Tie herné vnorenia mi pripomínali sen vo sne. Za to tá tretia hviezdička, lebo inak to bolo dosť slabé: bezduché dialógy, dej o ničom. Napätie sa dosiahlo jedine zabíjaním, čo vôbec nie je originálne.