Borg/McEnroe (2017)

Bol som zvedavý, ako sa filmári popasujú so zobrazením skutočného tenisového zápasu. No tak trochu to zahrali do autu. Skôr sa sústredili na duševné stavy hráčov, predovšetkým Borga. Ale nechce sa mi veriť, že by mohol byť až v natoľko zúfalom rozpoložení, ako to tu bolo podané.

Vinnetou - Vinnetou: Nový svět (2016) (epizoda)

Priznám sa, že z diel Karla Maya práve Winnetou-a som nečítal. Oproti dobre známemu staršiemu kinofilmu sa tvorcovia tentoraz pokúsili o realistickejšie pôsobiacu verziu udalostí. Mne sa to vcelku pozdávalo. Až na to, že železniční robotníci boli zobrazení ako večne opití darebáci, čo asi nemohlo celkom sedieť, lebo by sotva nejakú trať boli schopní postaviť.

Návštěvníci (1993)

Okrem toho, že je to výborná komédia, tento film tiež nastavuje zrkadlo nám, v akej smiešno-trápnej dobe to žijeme. Veď si len predstavte: Rytier ide do boja a zrazu mu zazvoní mobil...

Žhavé výstřely 2 (1993)

Aj po vyše štvrťstoročí od prvého zhliadnutia som sa celkom dobre bavil.

Žhavé výstřely (1991)

Tento film má jedinú chybu: po hláške o "operácii očí cez análny otvor" by mala nasledovať pauza na predýchanie.

Griffin a Phoenixová (2006)

Mám rád milé romantické trochu-komédie, ale toto je aj na mňa príliš gýčové.

Splašený vlak (1985)

Nepopierateľne napínavý film, avšak v značnej miere len kvôli tomu, že postavy sa chovajú dosť idiotsky a vynervovane. Taký detail: loziť zvonka po vlaku pri 120 km/h rýchlosti (a navyše v mrazivej teplote) je sotva možné. Alebo: prečo nemohli s útekom počkať do leta a kým sa ruka zahojí? Ale ako už niektorí recenzenti naznačili, asi tu treba hľadať skôr symbolický význam než skutočne možný príbeh.

Jako ty (2015)

Jednoduchý a uveriteľný príbeh zo sveta sterilnej budúcnosti, kde informačné technológie a medicínske preparáty vládnu nad človekom. Cit, ktorý sa postupne prebúdza v jeho duši, je považovaný za chorobu, lebo by mohol narušiť systém kontroly. Ale podobne ako krehká rastlina si nájde svoju cestu skrz hrubú skalu, aj ľudská túžba je nezastaviteľná... Trochu sa (možno zámerne) pozabudlo na sledovacie kamery a lokalizátory, ktoré by to hrdinom príbehu poriadne sťažili. No inak celé prostredie aj ľudia a ich vystupovanie boli zobrazené veľmi výstižne.

Bratislava, město uprostřed přírody (2016)

Dobrý nápad priblížiť prírodu v okolí mesta. Pekné zábery, ktoré však často prelietajú z jednej lokality do inej. Ten, kto Bratislavu až tak nepozná, môže mať problém sa v tom zorientovať.

D'Artagnanova dcera (1994)

Lúštenie zoznamu prádla odhalilo spiknutie. Sophie odhalila svoju hruď. Nepriateľské hrude boli poprepichované. So šarmom. Alebo šermom?