Od východu na východ (2011) (seriál)

Predstavenie zaujímavých miest nezaujímavým spôsobom. Ako sa tí dvaja (Dana Košická a Boris Farkaš) neustále navzájom poúčali o rozličných historických údajoch, pôsobilo na mňa značne iritujúco. Ale asi je to vec vkusu, čo komu vyhovuje. Inak, tých častí je viac, myslím, že 15.

Ostrov (2005)

Spočiatku sľubne sa rozvíjajúci a inteligentne vyzerajúci námet sa vzápätí zmenil na šialenú akčnú naháňačku, kde všetko beží, skáče, lieta a padá všetkými smermi a kde ústredná dvojica je obdarená neobmedzenými schopnosťami orientácie v neznámom prostredí, absolútnou nezraniteľnosťou a nepolapiteľnosťou. Z môjho pohľadu škoda, že sa tvorcovia rozhodli staviť na vizuálne efekty na úkor logiky a vnútornej hodnoty príbehu.

Babička (1971) (TV film)

Po obrazovej stránke veľmi pekné, pôsobivé.

Uprchlík (1993)

Navrhujem zmeniť názov na Posledný akčný kardiochirurg. To sa len tak nevidí. Svižné tempo, akcia, napätie, ... Až na tú spústu "náhod" pod ruku. Napríklad, že sa do telefónneho slúchadla dostane hlásenie o stanici z vnútra obďaleč prechádzajúceho vlaku. Ale to už tak býva, keď sa chce.

Příprava k soužití na dobu neurčitou (2020)

Asi každá normálna žena by sa spýtala: "Bol si tam? Pamätáš si ma?" Ale tu nie. Napriek počiatočnému dojmu však netreba očakávať ani mystifikáciu, ani prílišnú romantiku. Proste, vystupujú tu zvláštni ľudia vo zvláštnom filme.

Sedmý hřích (2001)

Keď tak pozerám do katechizmu, siedmym hriechom je lenivosť, čo rozhodne nezodpovedá obsahu filmu. O smilstvo sa tiež nejedná, lebo boli manželia. Skôr klamstvo či podvodné úmysly. Tak trochu naťahovanie diváka, ale miestami podarené.

Ztracena v pustině (2010)

Naprosto dokonalý obraz bezútešného postapokalyptického zmaru predstavuje miesto zvané Villa di Lago (Villa Epecuén), kam ani vtáčik nezaletí.

Splice (2009)

Okrem podivných človekozvierat je devízou tohto filmu nevyspytateľnosť deja. Až v závere sa ukáže, kam to celé smerovalo.