Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory) (1995)

Možno dobrý tip na dlhý, pohodový večer. Ale treba sa pripraviť na to, že sa tam vcelku nič nedeje. Teda okrem toho, že sa miestni rozhodli navŕšiť kopec, aby meral nad 1000 stôp a spiklenecky zdržiavali anglických kartografov do skončenia práce.

Poslední Mohykán (1992)

Asi najviac sa mi v tomto filme páčila tá stále znejúca hudobná skladba.

Padesát odstínů svobody (2018)

Po zhliadnutí prvej časti som bol zvedavý, ako to bude pokračovať. No tí dvaja mi so svojimi maniermi začali liezť na nervy, takže duhú časť som nedopozeral. Ale znova som bol zvedavý, ako to celé dopadne, tak som si túto tretiu časť pozrel. A neľutujem, bolo to celkom fajn. Záver až gýčovito dojemný a idylický. Pozitívne hodnotím to, že došlo k charakterovému vývoju postáv.

Zakázaná říše (2014)

Netušil som, že je to podľa Gogoľovej knihy. Hodnotiť môžem len to, čo som videl vo filme. Začiatok vyzeral zaujímavo. Ale čím ďalej, tým viac sa mi to zdalo neprehľadné a na konci som už vôbec nevedel, či teda tie nadprirodzené javy nastali alebo nie. A čakal som, že sa tá krásavica prebudí...

Láska na druhý pohled (2009)

Ak sa dokážeme preniesť cez typicky americkú umelú emocionalitu a povrchne chápané vyrovnávanie sa s minulosťou, nájdeme kdesi za kulisami tohto filmu ľudsky prijateľné posolstvo.

Až na dno (2017)

Nechápem, čo tých dvoch spájalo, veď mali obaja svoje odlišné a uzavreté svety. Časové prestrihy pôsobili rušivo. Nevedel som si zaradiť, kedy sa čo deje. Asi to nebolo dôležité, film bol skôr vyjadrením pocitov. Moju pozornosť udržiavala krásna Alicia Vikander. Záver nejasný.

Kurs sebeovládání (2003)

Jack Nicholson sa tuším vyžíva v takýchto "psycho" rolách - a robí to celkom dobre. No inak ma tento film ničím neprekvapil.

Philomena (2013)

Pekný, citlivý, uveriteľný a pritom aj pozerateľný príbeh.

Zamčený pokoj (2018)

Vyvíjalo sa to sľubne, no ako sa film blížil k záveru, stále viac som mal pocit, že to nie je ono, že sa to dalo spraviť zaujímavejšie (hoci tiež nemám presnú predstavu, ako).