Sen o nejtěžší hoře světa (2008)

Samotná expedičná akcia bola určite veľmi vydarená, no jej dokumentárne spracovanie už menej. Žiaľ, značne rušivo pôsobili mozaikovito rozmazané obrazové sekvencie. Chýbalo mi tam znázornenie výstupovej trasy a táborov. Takisto popis udalostí v časovom slede nebol dostatočne presný. Napríklad o zaujímavom "odskočení si" na Broad Peak by som sa rád dozvedel viac.

Meky (2020)

Podľa mňa vydarený dokument: veľmi dobré autentické zábery, správne načasované prestrihy do minulosti, osobné výpovede, ...

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

Výnimočne kvalitný, do detailov prepracovaný film. Tie scény s množstvom ľudí, akcia, dialógy, všetko do seba zapadalo. Komédia, avšak úplne realistická, bez zbytočne sileného humoru. Záver dojímavý až k slzám. Škoda len, že nerozumiem dosť dobre po francúzsky, lebo s titulkami to nie je ono. Takýto typ filmu, kde treba naplno vnímať obraz aj zvuk súčasne, by si zaslúžil dabing.

Balón (2018)

Výborné spracovanie. Napätie od začiatku do konca. Trochu pridramatizované oproti skutočnosti. Pochybujem, že by kvôli ôsmim ľuďom bola v pohotovosti celá bojová jednotka s vrtuľníkmi. No i tak je neuveriteľné, čo sa im podarilo. Mali veľké šťastie, keď im zhasol plyn a neboli viditeľní. Ale doma to radšej neskúšajte!

Mlčení (2016)

Film nastoľuje otázky, na ktoré odpoveď nie je jednoduchá: Bola obetavosť kresťanských misionárov v Japonsku zbytočná? Je formálne pošliapanie svätého obrazu zapretím viery? Boli Japonci príliš krutí alebo oprávnene bránili svoju krajinu pred cudzými vplyvmi?

Brazilský masakr (2006)

Úvod s autobusom a barom bol skvelý. Hoci neviem, či by sa to Brazílcom páčilo a ani si nemyslím, že to tam naozaj takto funguje. Celý film bol hodne naturalistický, vrátane niektorých nechutných scén. Ale odoberať orgány náhodnej obeti je asi hlúposť. Nechápem, prečo sa turisti po nájdení domu chovali tak neobozretne. Celé to dianie potom bolo dosť zmätočné. Až na druhé pozretie som pochopil niektoré veci. Napríklad, že Kiko váhal, či im má alebo nemá pomôcť. Naháňačka vo vodnej jaskyni: akčnosť výborná, ale trochu postrádala inteligenciu. Načo tam vôbec išli, keď bola priechodná z oboch strán?

Sloužit Sáře (2002)

Vcelku absurdné a bláznivé, s niekoľkými pekne uletenými scénkami, napríklad na letisku medzi batožinou. V prípade, ak máte tú správnu náladu a chcete sa odreagovať nenáročným humorom, skvele sa pobavíte.

Mercy (2017)

Film bol dobrý, no ťažko sa pozeral, lebo už od začiatku sa všetko kazilo a dalo sa očakávať, ako to asi dopadne. Pre sponzorov boli - ako inak - peniaze dôležitejšie než osud človeka.

Ben Hur (1959)

Dôležitú úlohu v tomto filme hrá Ježiš, no nie je ústrednou postavou a vidno ho len od chrbta. Inak niet čo dodať, jednoznačne treba vidieť.

Alex a Emma (2003)

Niektoré vtipné aj pekné momenty by sa našli, tiež prepojenie písanej knihy s príbehom autora bolo zaujímavé. Lenže to nezmení celkový dojem z filmu, ktorý bol príliš predvídateľný, málo originálny až fádny. A záver spravený úplne nasilu.