Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Perfektný thriller s detektívnou zápletkou, s nadpriemernými hereckými výkonmi a netradičnou lokalitou, ktorý baví od začiatku do konca.

Pí a jeho život (2012)

Sklamanie. Nič iné nedokáže definovať môj pocit z filmu. Režisér nám naservíroval nádherne zabalenú prázdnu krabicu. Vizuálna stránka filmu je dokonalá a taktiež počítačové efekty sú perfektné. Hemží sa to rôznymi farbami a fantastickým zobrazením oceánu a ostrova. Táto časť filmu predstavuje tú najvydarenejšiu a je za 100%. Je tu však druhá nemenej dôležitá časť snímky - dej (sľubne začína, ale po pár minútach divák zistí aký je príbeh jednoduchý až pitomý) a postavy (tie sú až moc prosto vykreslené a ich konania miestami ultra nelogické). A to je už za 25% z plného hodnotenia. Po skončení filmu zostane v hlave veľké prázdno a pred očami kopec farieb. Úplný stav alkoholovej opice. No a na záver musím podotknúť, že vás isto Life of Pi nepresvedčí vo vieru v Boha ako kecá hlavná postava. P.S. Oscar absolútne nechápem!

Chceš mě, chci tě (2009)

Typická večerná jednohubka, ktorá prináša len zaužívané „vzorce“ romantických komédií. Našťastie medzi Katherine Heigl a Gerard Butlerovi to správne iskrí a dobre sa na nich pozerá, čo je dôvod dobrej zábavy.

Killer (1989)

Klasika medzi akčnými filmami od majstra Johna Woo. I keď sa na dnešnú dobu môže zdať film mierne infantilný, minimálne kvalitné akčné scény s originálnejšou dejovou zápletkou stoja i teraz za pozornosť.

Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

Veľmi vydarený seriál z prostredia Drebinskej polície. Plno odkazov, plno vtipných scén, gagov a hlášok. Tu je vidno pravá americká tvorivosť, ktorá je založená na vkuse a super nápadoch.

Alenka v říši divů (2010)

Odporné znásilnenie klasiky, čo nemalo radšej nikdy vzniknúť. Pfuj.

Temné stíny (2012)

Burtonovka ako vyšitá. Plno farieb, perfektných kostýmov, zábavných čiernych scén a hlášok, dobre vykreslená atmosféra temného amerického prímorského mestečka s typickým rozprávaním príbehu – občas realisticky, občas snovo. Herci sú zvolení veľmi dobre a ich hranie pôsobí prirodzene, ako keby boli naozaj danými postavami. Avšak opäť všetkých mierne zatienil Johnny Depp, pretože v každej scéne upúta pozornosť hlavne na seba. Ja som sa bavil nadpriemerne.

Dredd (2012)

Akčné prekvapenie roka. Nechápem, že sa takýto film nedostal na naše plátna. Je to na škodu. Má všetko, čo má tento štýl filmu mať – sympatických hlavných hrdinov, nesympatické záporné postavy, dobre zvolenú lokalitu, nadpriemerné efekty a kvalitný jednoduchší dej s dobrou hudbou. Dokonca sa tu nájde i zopár vychytávok, čo dosť spríjemnia pozeranie. Dredd ma v takomto podaní veľmi oslovil a dúfam, že bude i pokračovanie.

Stud (2011)

Shame je majstrovské dielo. Tak úprimne zobrazený príbeh človeka, ktorý stelesňuje väčšinu z nás (či už čiastočne alebo úplne) som dlho nevidel. Zlozvyky a taktiež asociálne správanie je zobrazené až naturalisticky a mrazí z toho na chrbte. Nič vo filme nie je samoúčelné. Všetko do seba pasuje a na konci filmu je zjavné i posolstvo, ktoré nám tvorcovia a herci od začiatku predostierajú. Michael Fassbender hrá zatiaľ svoju životnú úlohu a ostatní herci sú mu veľmi dobrí sekundanti. Škoda, že nebol tento film aspoň nominovaný na Oscara. Zaslúžil si.

Žezelotebon (2006)

Klobúk dolu. Michael Arias je isto veľmi posadnutý japonskými anime a pozná ich ako svoje topánky. Režisér vykreslil alternatívne moderné mesto veľmi detailne a farebne – takže som mal stále otvorené oči dokorán. Animácia je taktiež na vysokej úrovni a hudba veľmi dobre zvolená a pasuje k odohrávajúcim sa scénam. Avšak tak ako mám veľakrát problém s podobnými filmami a to hlavne v pochopení deja a postáv, som zažíval i tu. Veľa som sa musel namáhať, aby som sa zorientoval v postavách a dokonca i v deji. Po skončení filmu a zhodnotení videného musím uznať, že príbeh ma až tak moc za srdce nechytil (možno som ho ani dobre nepochopil). No napriek tomu som si užil túto jazdu a isto rád uvítam ešte niečo podobné.