Looper: Nájemný zabiják (2012)

Film Looper je spojenie sympatických hercov, kvalitného a inteligentného príbehu s dobre premyslenými zvratmi a super akčnými scénami. Všetko tam sedí, všetko tam hrá, proste radosť pozerať. Pre mňa jedno z prekvapení roka.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Od prvej časti to ide dejovou a zábavnou kvalitou stále dolu. Tvorcovia, prosím Vás, túto rozprávku viac necicajte, pretože už ani Scratt nie je to čo bývaval.

Lásce na stopě (2001)

Príjemná romantická polokomédia so sympatickými hercami a so zaujímavým dejom. Avšak je to len jednohubka ako vyšitá. Škoda.

Ong Bak 3 (2010)

Ong Bak 3 je obrovský prešľap. Málo zaujímavé, málo výpravné a málo akčné. Ak príde na akčnú scénu, tak je len priemerná a nezáživná. Všetko varili z vody a pridávali len zopár vecí z filmov minulých. Nové fantasy prvky dodané do filmu patria k tomu najhoršiemu, čo tam je. Od teraz budem brať nasledujúce filmy Tonyho Jaa s veľkou rezervou. Je to škoda, pretože som dúfal, že sa i z neho stane akčná ázijská ikona začiatku dekády.

Hamlet (1996)

Sfilmovať dáke dielo od Shakespeara chce veľa odvahy a mnohokrát vyjde z toho márny pokus. Avšak Kenneth sa nezľakol ani tohto diela a nakrútil výborný film. Shakespeare by mal z neho isto radosť.

Až vyjde měsíc (2012)

Režisér Wes Anderson si zobral na mušku bizarný príbeh, ktorý popretkával rôznymi vedľajšími epizódami. Využil pritom všetky potenciály, ktoré mal k dispozícii. Či už ide o hercov, prostredie... V tomto filme je taktiež vidno ako si režisér zakladá na precíznosti a detailoch, takže scény sú svojím spôsobom aj pastvou pre oči a hudba pre uši. Moonrise Kongdom je pre mňa príjemným prekvapením a si isto si ho znovu pozriem. Na záver chcem ešte upozorniť na jednu podstatnú vec, tento film nie je pre široké publikum.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Od tohto filmu nesmie nikto nič očakávať. Pri pozeraní je potrebné vypnúť mozog a občas aj prižmúriť oči. Toľko tuctových vecí – dej a jeho „zvraty“, akčné scény vykradnuté z podobných filmov a zároveň stále moralizovanie o tom čo je dobré a čo zlé, som dlho nevidel. V prvých minútach je to fajn, ale keď sa to všetko opakuje stále a stále dokola, človek sa po čase nudí a zíva. Herecké obsadenie je prinajmenšom zaujímavé, ale nezachráni toto dielo z podpriemernosti. Zostáva len pevne dúfať, že dvojka nebude, bo sa to isto bude volať George Bush, Vampire Hunter. :-)

Šestnáctiletá matka (2005) (TV film)

Film, ktorý spĺňa všetky televízne kritéria priemernej snímky, ale zároveň má aj poučný charakter. Neuveril som správaniu teens voči hlavnej hrdinke a postavám vzorných a bezúhonných učiteľov. Avšak poukazovanie na problémy skorého sexuálneho života sú kvalitne nakrútené a určite spôsobia minimálne zamyslenie sa nad týmto poslednou dobou častým javom.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Hugo, často ospevovaný film, som nebol schopný pozrieť v jeden deň. Dôvod je prostý, ide o nezáživný film a jendoducho ma uspal. Trajler síce naznačuje dobrodružný film s menšími prvkami fantasy, no musím konštatovať, že prvého je tam málo a druhého vôbec. Dej je tak jednoduchý a priehľadný, že od polky filmu divák vie, o čo ide. Najzaujímavejšie na celom filme je príbeh o Georges Méliès, avšak to by vyšlo na takých dobrých 40 minút čistého času. Ostatné je navyše a zbytočné. Našťastie scenáristické nedostatky maskujú vynikajúcou vizuálnou stránkou a solídnymi hercami (až na Sacha Cohena, nedokázal v tomto filme potlačiť hereckým umením postavu Borata). A tak rozčarovaný musím napísať, že Hugo je len veľká nafúknutá rodinná bublina, ktorá v sebe skrýva iba malé, zdravé a oceniteľné jadierko. P.S. Videl len 2D, takže ohodnotiť toľko chválené 3D nemôžem. Možno práve to dodáva vytúžené čaro.

Stepfordské paničky (2004)

Ďalší priemerný film o budovaní chorého utopického sveta, kde najvýraznejšia a najviac zapamätihodná herecká osoba je Nicole Kidman. Na skromný večer, keď sa chce človek uvoľniť, trocha sa zasmiať a možno aj chvíľami si zdriemnuť.