Resident Evil (2002)

Béčkový hororovo akčný film, ktorý však neomrzí ani po viacerých pozretí. Hlavnú úlohu má na tom Milla, adaptácia perfektnej hry a dobre vykreslená atmosféra podzemného zombie pekla. Mňamka.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Po dobrej jednotke prišiel o celú triedu horší druhý diel. Dejovo je jednoduchý a po pár minútach neprekvapujúci, vizuálom horší, hereckými výkonmi trápnejší a zbesilo-otrasným strihom mnohokrát nepozerateľný. Uf...

Resident Evil: Zánik (2007)

Najlepší diel celej série Resident Evil. Super zvládnutý a dobre nadväzujúci dej, kvalitné herecké výkony, akčné scény a efekty. Dobrá výprava celého filmu a vykreslenie postapokalyptického sveta. Užil som si ho na plnej čiare.

Resident Evil: Odveta (2012)

Konečne menší krôčik k lepšiemu. Režisér pochopil, že i dej patrí do filmu a treba uznať, že je prinajmenšom dobre zvládnutý a do série Resident Evil aj pasujúci. Avšak tak ako v minulom diely aj tu sa nechal veľakrát uniesť sebaukájacími akčnými scénami, čo opäť znižujú kvalitu celého filmu. Najviac ten ich hnusný zbesilý strih. Dúfam, že ďalšia časť bude prinajmenšom taká dobrá ako jednotka. Dúfajme....

Planina v ohni (2008)

Vydarená dráma o ľudských životoch a následkoch ich činov. Herecky trefne obsadené a veľmi kvalitne odohraté. Určite by si túto snímku nemali nechať ujsť všetci, ktorí majú radi inteligentnejšie filmy.

Grimm (2011) (seriál)

Ja proste takýto druh seriálov môžem. Mystika a fantasy zasadená do terajšieho sveta sa mi vždy páčila a preto prižmúrim oči nad občasnými klišeovitými scénami, jednoduchším a miestami neoriginálnym dejom, často priemernými efektmi a nevyváženými hereckými výkonmi. Za svojim hodnotením si napriek spomínaným nedostatkom stojím.

Poslední skaut (1991)

Teraz už klasika akčného filmu, ktorý okrem dobre zvládnutého rozprávania príbehu a pre toto obdobie typických kvalitných akčných scén, chrlí jednu vydarenú hlášku za druhou. Radosť pozerať.

Temný rytíř povstal (2012)

Majstrovské zavŕšenie trilógie, ktoré je dôkazom toho, že i pokračovania môžu byť prinajmenšom rovnocenné predchádzajúcim dielam. Perfektne zahraný film s inteligentným príbehom a zvratmi a super efektmi. Christopher Nolan dokazuje, že je Pán režisér a že na ďalšie jeho projekty sa oplatí tešiť. „Smekám klobúk.“

Skyfall (2012)

Konečne som sa dočkal lepšieho Bonda. Po nemastnom, neslanom Quantum of Solace prišiel temný Skyfall. Je to dobre vyvážený film (dej verzus akcia), ktorý vsadil skôr na inteligentnejšie rozprávanie príbehu a dáva väčší priestor na vykreslenie postáv a ich činov ako minulý diel. Akcia je výborne zvládnutá a zbesilého strihu v akčných scénach sa obávať nemusíte. Daniel Craig dokazuje, že je Bond ako sa patrí a tým pádom sa teším na ďalšiu časť.

Iron Sky (2012)

Typický oddychový akčne ladený sci-fi film. Jednoduchý dej, skromné a občas parodické herecké výkony, dobré efekty (vzhľadom na financovanie to mohlo dopadnúť oveľa horšie) a taktiež dobrý hudobný doprovod. Nikoho táto snímka neurazí a rozhodne dopadla oveľa lepšie ako podobne riešený film Snakes on a Plane.