O králi Neptunovi (1932)

Podmorská ríša verzus piráti, ktorí sa pokúšajú uniesť morskú pannu. Naštvať Neptúna sa na otvorenom mori nevypláca. Zo série Disneyho Silly Symphonies.

Just Dogs (1932)

Ako psy z útulku ušli, čo na slobode robili a ako si malý prefíkaný psík získal Plutovo priateľstvo. Zo série Disneyho Silly Symphonies.

Playful Pan (1930)

Ako bezstarostný Pan (starogrécky boh lesov, lovcov a pastierov) horiaci les zachránil... Ďalšia z Disneyho Silly symphonies, v ktorej sa všetko veselí a tancuje, no je tu už silnejšie zastúpená dejová zložka.

The Merry Dwarfs (1929)

Rytmicky podané každodenné činnosti veselých lúčnych trpaslíkov, ktorých tančeky dopĺňa ľahký opar násilia. No fakt, že viac ako polovicu deja tvorí tanec štyroch a neskôr dvoch trpaslíkov, zaváňa nedostatkom nápadu. Film z Disneyho série Silly symphonies.

Summer (1930)

Ďalšia z Disneyho (silly) symfónií týkajúca sa ročných období, tentokrát ostro zameraná na letné tance a hry hmyzu. Nekonečné opakovanie už použítých motívov v snahe vytrieskať z nich maximum. A to sa rok ešte ani zďaleka nekončí.

Springtime (1929)

Disneyho jarná (silly) symfónia. Všetko skáče, tancuje, teší sa, rozmnožuje sa a požiera navzájom. Jednoducho krutý kolobeh života plný radosti...

The Hearts of Age (1934)

Surrealistické experimentovanie alebo čo sa stane, keď sa mladý Orson Welles zoznamuje s filmárčinou. Ako hru či skúšanie možností tento krátky film beriem, hoci ma príliš nezaujal; z hľadiska Wellesovej režisérskej genézy o ňom čo-to prezrádza a odráža sa v ňom raný potenciál tvorcu.

Boy George's Queerest TV Moments (2005) (pořad)

Vyslovená nuda a pomerne o ničom queer momenty. Jazda Boy Georga mestom plným bilboardov a homosexuálnych dvojíc plus jeho afektovaný prejav robia z tohto dokumentu niečo až príliš podobné braku.

Žlutovous (1983)

Miestami vtipný príbeh s pomerne priemerným scenárom, ale s celkovo dobrými hercami a podarenou výpravou, vhodný skôr pre fanúšikov MPFC. A hoci sa vo filme z recesie objavil aj David Bowie, Yellowbeard bol pre mňa skôr povinnou jazdou. V rámci možností pobavil, ale raz stačilo.

Tajemství hřbitova (1992) (TV film)

Priemerný TV horror, ktorý na mňa zapôsobil kedysi strašne dávno, keď ho niekdajšia VTV reprízovala doobeda. Potenciál filmu nie je vôbec na zahodenie (domy postavené na indiánskom pohrebisku a z toho vyplývajúce problémy s duchmi), asi by to však nesmel byť TV film, aby z neho bola slušná ducharina. Takto to celé stojí na nepresvedčivých a pomerne nesympatických hercoch a na hudbe, ktorá je odtrhnutá od deja - keď má byť strašidelná, je veselá - a celkovo nevýrazná.