Magická posedlost (1998)

Praktická mágia ma celkom baví vždy, keď ju pozerám. Doslova neznášam Nicole Kidman, ale v čase, keď ešte nebola taká známa ako je dnes, sa dala zniesť. Čo však na filme milujem, je dom rodiny Owensových na brehu mora, zvonka aj zvnútra je dokonalý a presne taký, aký by som chcela vlastniť.

Jeden den v New Yorku (2004)

To skupina jednej zo sestier nemala vlastné pesničky, keď prespievali Bowieho Suffragette city? A vôbec nie dobre. Inak ide o ďalší typicky olsenovský film - čiže o zbytočnosť, ktorá sa síce dá pozrieť, ale budete si o tých dvoch myslieť svoje.

Bota jménem Melichar (1983)

Nostalgická atmosféra jesenných rán, opadaného lístia, školských čias, kamarátstiev a lások + David Rauch.

Water Babies (1935)

Fuj, ale toto je čo za zvrátená predstava? Holé decká žijúce v leknách a celý deň šantiace vo vode a na lúke - prisladké aj pre jedincov, ktorí deti zbožňujú a nie ešte pre mňa.

The Goddess of Spring (1934)

Značne zjednodušený a veľmi melodramaticky podaný príbeh Persefony a Háda, muzikál, v ktorom sa bez rozpakov mieša grécka a kresťanská mytológia.

Veselí zajíčci (1934)

V Silly Symphonies stokrát opakované poskakovanie a pospevovanie rôznych bytostí pri práci - v tejto časti sú to veľkonoční zajačikovia. Ale aké-také čaro to má.

Podvod (1949)

Úžasná boxerská dráma, ktorá ponúka noirovú zápletku, psychologický náhľad do duše boxerov, tak trochu romantiky a ešte k tomu aj akúsi typológiu divákov na zápase, a to všetko v reálnom čase. Výborný nápad, skvelo natočený, neviem, čo by som mohla chcieť viac.

Zábava nikdy nekončí (2007) (TV film)

Jeden z ďalších hystericky podaných amerických filmov, ktorý má mať poučný a výstražný charakter. Dievča sa dostane na vysokú a často navštevuje rôzne žúry, kde popíja. Jej matka to považuje za totálnu tragédiu a považuje ju za alkoholičku. Nechápem, prečo musia Američania všetko hnať až do takýchto extrémov; celý čas sme so sestrou prevracali oči a chytali sa za hlavu nad tou naivitou a praháňaním. Deti, vôbec nikdy nepite, je to ZLÉ a ak si aj dáte raz za čas cez víkend, tak už rozhodne STE nárazoví alkoholici!!

Sbohem buď, lásko má (1944)

Vizuálne pekné a klasicky spracované, ale dejová línia, hoci o polovicu jednoduchšia ako v knihe, je stále príliš zašmodrchaná a celý film pôsobí tak trochu nudne. Na môj vkus je v ňom málo Marlowových hlášok a komentárov, ale zase halucinačné scény sú zaujímavé a asi práve vďaka nim a Amorkovmu zadku zvyšujem hodnotenie z priemerného na vyššie.

Cizinci ve vlaku (1951)

Skutočne výborná hitchcockovská jazda plná napätia od začiatku až do konca + charizmatický Robert Walker. Doteraz sa vydýchavam a tlieskam.