Růžový panter 2 (2009)

Skutočne veľké prekvapenie. Niežeby Jacques Clouseau v podaní Stevea Martina pôsobil menej dementne, to sa žial povedať nedá, no vtipné situćie ú o dve triedy kvalitnejšie, skvelé sekundovanie známych tvárí ako Alfred Molina, Andy Garcia, Jean Reno, či Jeremy Irons. Rozhodne velikánske prekvapenie

Svět zítřka (2004)

Skvelé! Úžasné! Dve slová, ktoré ma napadli bezprostredne po zhliadnutí filmu. Jude Law ako Sky Captain by mohol konkurovať aj samotnému Indymu Jonesovi. Skvelá podívaná, efektné triky (vzhľadom na to, že to bolo celé natočené pred zeleným plátnom nie je sa čomu diviť), hlavne poriadna akcia a perfektné aj keď ojedinelé hlášky Jude Lawa dodávajú aj piatu hviezdičku

Next (2007)

Tento film som sa rozhodol vidieť lebo mám rád Nicholasa Cagea a Philipa K. Dicka, a ich spojenie vyšlo prekvapivo dobre. Scéna ako Cris uniká z kasína v Las Vegas je skrátka perfektná. Kiežby to aj v skutočnom živote tak fungovalo. Jediné, čo ma sklamalo a ubralo piatu hviezdičku, bol trochu lacný koniec.

Vetřelec (1979)

Sigorney Weaver v nohavičkách, rozprávajúca hlava Iana Holma na zemi, či yaphet Kotto v prekvapivo nezápornej úlohe - to všetko ma napadne, keď si spomeniem, ako som prvýkrát videl Votrelca. Dusivá atmosféra temných zákutí kozmickej lode Nostromo, agresívny Votrelec a hlavne záverečný boj na mňa spravili dojem 4 a pol hviezdičky.

M*A*S*H (1970)

Napriek tomu, že som odchovanec seriálu, Donald Sutherland ako Hawkeye je vynikajúci. Len nechápem, prečo sa jeho postava vola "Koumes", čo ani netuším ako sa píše, pretože mám pocit, že keď som kedysi dávno čital predlohu, Hawkeye bol proste Hawkeye-Benjamin Franklin Pierce. Radar mal bohužiaľ oveľa menej priestoru, čo bolo trochu sklamaním, ale ústredné trio - Koumes, John a Duke je neprekonateľné. Seríal pre mňa naďalej ostáva najlepším seriálom vštkých čias, ale film si zaslúži všetkých 5 hviezdičiek.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Každý, kto od Hugha Granta v tomto filme čaká jeho typickú postavu plachého skromného mladíka, bude prekvapený. No rozhodne zmena občas nezaškodí. ani napis "Fuuuuuuuuuuuuck!" cez celu obrazovku:) veľmi príjemná komédia, ale s trochu uponáhľaným záverom.

Ostrov (2005)

Človeka až zamrazí pri predstave, že takto by mohol fungovať obchod s ľudskými orgánmi. Steve Buscemi a Sean Bean vo svojich typických úlohách, skvelá kamera, vynikajúce triky ako napríklad naháňačka po diaľnici medzi vypadávajúcimi oceľovými nápravami robia z tohto sci-fi film, ktorý sa určite oplatí vidieť viackrát.

Quantum of Solace (2008)

Kiežby to každý, kto túži po pomste zvládol tak efektne ako Daniel Craig v 22. Bondovke. Quantum Of Solace dostojne zdvíha vyśšie vysokopostavenú latku Casino Royale. Odpovedá niektoré nezodpovedané otázky a hlavne ponúka vskutku drsný akčný film, pri ktorom nezostáva nič iné iba držať Jamesovi palce

Pavučina snů (2003)

Knihu som necital,ale po zhladnuti filmu uz ani nemam chut. Film niesol typicke Kingovske znaky - partia deti, ktori sa v dospelosti musia postavit zlu aj striedanie minulosti a sucasnosti. morgan freeman sa do role plukovnika Curtissa absolutne nehodil, vyriesenie jeho postavy bolo lacne, samoucelne. A "lasicky", ktore vyliezaju z..., no hroza. Ale kupodivu som v tom filme nasiel nejaky mne nejasny dovod preco som ho dopozeral, mozno kvoli Kingovi, aj ked nezda sa ze by to bolo velmi verne kniznej predlohe...dal by som tri hviezdicky ale Duddits mi sepka ze pana Sedeho by to mohlo nahnevat.

Tropická bouře (2008)

Film o tom, ako si vedia známi hollywoodski herci robiť srandu sami zo seba. Skvelý dej sa miestami, ako sa to občas Benovi Stillerovi stáva, sa občas ale vážne len občas strieda s trápnymi situáciami. Ale tie skvelé trailery na začiatku...kto nevidel neuverí. Prekvapením filmu bol pre mňa Tom Cruise, toto by som od neho nikdy nečakal a bol som doslova unesený. Zároveň chcem vzdať hold režisérskym schopnostiam Bena Stillera, pretože po technickej stránke je to plnohodnotný akčný film so všetkým, čo k tomu patrí. Oplatí sa vidieť.