Připoutejte se, prosím! (1980)

Skvelá paródia na letecké filmy, ktorých bolo v tej dobe dosť.Tento film je plný nečakaných a hlavne neopakovateľných hláškach typu:"Kapitán, je to vážne, kedy možeme pristáť ? -To vám nemôžem povedať. -Mne môžete, som doktor. -Odhadujem to najskôr za dve hodiny. -A nemôžete to odhadnúť o niečo skôr? -Je to vážne, ten človek musí ísť do nemocnice. Do nemocnice? Čo je to? -To je taká budova s pacientmi a doktormi ale to teraz nie je dôležité. Takže ak sa vám to takto nezdá vtipné (čo asi nie), vo filme to rozhodne stojí za to.Leslie Nielsen v najlepšej forme.

Sahara (1995) (TV film)

Prekvapujúce na tomto filme je rok vzniku.Keď ho pozeráte, máte pocit že je tak z osemdesiatych rokov, ale inak je to príjemný film, aj keď odporuje dejepisu

Austin Powers: Špionátor (1997)

Veselá, veľmi vtipná oddychová komédia v štýle televíznych seriálov 70.rokov, pri ktorej sa nebude nudiť.(teda úplne:))

Red Hot Chili Peppers: Funky Monks (1991)

Hodinový čiernobiely dokument o vzniku albumu Blood Sugar Sex Magik.Poznámka:samozrejme tam nehrá len Flea a Gus van Sant ale aj ostatní členovia skupiny + celá škála priateľov

Letec (2004)

Trochu dlhý film ospravedlňujú mimoriadne presvedčivé herecké výkony Leonarda Dicapria a Cate Blanchettovej

Osudový dotek (2004)

Tento sci-fi thriller nehýri hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov, ale stojí na zaujíavom príbehu plnom nečekaných zvratov

Pro pár dolarů navíc (1965)

Ďalší skvelý film od Sergia Leonea plný skvelých hereckých výkonov

Tichý nepřítel (1997)

Veľmi do hĺbky prepracovaná postava Frankieho alias Roryho (Brad Pitt) už vopred dáva tušiť, že to nebude len tak ľahko odfláknutý akčný film, ale skôr dráma s akčnými prvkami, Harrison Ford podáva vysoko kvalitný herecký výkon tentokrát však nie svojou typickou charizmou, ale pravým a nefalšovaným hereckým umením, a mladý Pitt za ním ani o krôčik nezaostáva. Priznám sa, že od Jamesa Hornera som čakal viac, naozaj som celý fil strihal ušami, ale veľmi málo sa prejavil tentokrát.